Skocz do zawartości
Gość

2 Pliki Stronnicowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. System to XP z SP2. Mam 2 dyski, kiedyś z powodu ciągłego braku miejsca na partycji systemowej zmieniłem partycję dla pliku stronnicowania na znajdującą się na drugim dysku, a na tej systemowej, na której był domyślnie ustawiłem brak pliku stronnicowania. Wszystko było ok przez dłuuuugi czas ale ostatnio zauważyłem, że na tej partycji systemowej znowu pojawił się 1.5GB pagefile.sys. Skąd się wziął? :blink: W ustawieniach pamięci wirtualnej nic nie zmieniałem, tam tak jak ustawiłem plik stronnicowania 768-1536 jest tylko na tej partycji z drugiego dysku, a na systemowej brak. Mogę ręcznie usunąć ten z partycji systemowej?

Edytowane przez Senti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. System to XP z SP2. Mam 2 dyski, kiedyś z powodu ciągłego braku miejsca na partycji systemowej zmieniłem partycję dla pliku stronnicowania na znajdującą się na drugim dysku, a na tej systemowej, na której był domyślnie ustawiłem brak pliku stronnicowania. Wszystko było ok przez dłuuuugi czas ale ostatnio zauważyłem, że na tej partycji systemowej znowu pojawił się 1.5GB pagefile.sys. Skąd się wziął? :blink: W ustawieniach pamięci wirtualnej nic nie zmieniałem, tam tak jak ustawiłem plik stronnicowania 768-1536 jest tylko na tej partycji z drugiego dysku, a na systemowej brak. Mogę ręcznie usunąć ten z partycji systemowej?

Jeśli możesz to możesz :) Ile masz ramu ? Na XP można już wyłączyć plik strony w większości przypadków przy 2 GB RAM (sam musisz sprawdzić - przy pracach biurowych można wywalić plik strony nawet przy 0,5 GB RAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1GB RAMu. Całkowite pozbycie się pliku stronnicowania raczej nie wchodzi w grę bo korzystam z pamięciożernych aplikacji Photoshop, MATLAB i inne, dodatkowo od czasu do czasu jakieś gry :) Dobra, to potem (bo zaraz meczyk ;) ) spróbuję usunąć ten z partycji systemowej. Nie mam pojęcia czemu nagle po roku postanowił wrócić..

 

No, usunąłem, wszystko ok. Przy okazji zauważyłem, że ten dysk przestawił mi się na PIO.. Może to ma coś wspólnego ze sobą. Nie wiem, nie chce mi się teraz do tego dochodzić :P Już zmieniłem z powrotem na DMA (usunąłem kontroler żeby ponownie się zainstalował) i działa. Porobiłem testy dysku, też wszystko poszło ok. Informacje ze smarta tez ok, czyli coś się pochrzaniło ale przyczyna nieznana :) Ale szkoda mi czasu na dochodzenie prawdy jeżeli wszystko już działa ok.

Edytowane przez Senti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...