Jump to content
aceraspire

Rozbudowa Sieci I Wasze Wskazówki

Recommended Posts

Kiedyś poradziliście mi zakup routerka i do teraz wi-fi chodzi mi świetnie. Teraz pytam o rozbudowę mojej sieci. W domu mam sieć bezprzewodową która obejmuje mój domek a ja chciałbym doprowadzić bezprzewodowy internet do domku mojej babci który jest oddalony o ok. 100m w linii prostej. Najłatwiej byłoby przekopać skrętkę i nie byłoby problemu. Jednak ja nie mogę użyć kabla. Tak więc co zrobić ? Myślałem że wyprowadzę kablem drut do anteny na dachu z routerka. Na kominie mojego domku dam antenę wi-fi (tylko jaki rodzaj anteny i ile kosztuje ?).

Na drugim kominie (u babci) dałbym antenę lub urządzenie które będzie to odbierało. I przydałby się access point który by rozgłaszał internet w domku babci. Teraz moje pytanie podobno jest jakaś technologia (jakoś się to nazywa) że jedno urządzenie nadawa sygnał a drugie odbiera (podobna zasada działania tak jak komputery z wi-fi chodzą na ad-hoc) tylko działałyby access pointy tzn. mój router który teraz dzieli łącze i access point. Ile taki osprzęt by kosztował (łącznie anteny access point). Chciałbym to zrobić w technologii N jednak jeżeli będzie drogo to w G. Proszę o wasze przemyślenia na ten temat, przyjmę każdą krytykę i wskazówki. Z góry dzięki

 

Czy taka antena da radę ??

http://www.allegro.pl/item559393755_wysylk...9dbi_wi_fi.html

Edited by aceraspire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do anteny, jest lipna. Mam dokładnie tą samą i nie polecił bym jej.

Musiałbyś kupić przynajmniej 2 AP, albo i 3.

Jednego umieścisz na dachu u siebie i połączysz go skrętką do swojego AP.

Podepniesz Antenkę do AP na dachu i skierujesz ją w sstronę babci.

U babci zamontujesz AP na dachu, który będzie odbierał sygnał od ciebie. Na dole u babci wstawisz trzeciego AP i połączysz go skrętką z tym na dachu.

 

edit. sory za składnie ale zmęczony jestem i nie chce mi sie...

Edited by szpachla2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem Ci ze ja miałem podobny problem do Twojego... o ile można to nazwać problemem:P Otóż ja zrobiłem sieć z kolega oddalonym o ~300 metrów, widoczność 100%. Proponuje CI jesli masz taka możliwość postaw router na oknie od strony Twojej babci, u Babci zamontuj panel 12dbi oczywiscie nie kupuj zadnej anteny z allegro np taki choc obawiam ze ze on bedzie za mocny http://e-wlan.pl/index.php?p46,netus-panel-13-dbi ciagniesz kabelek pod sieciowke podpinasz i masz neta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.