Skocz do zawartości
aceraspire

Rozbudowa Sieci I Wasze Wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś poradziliście mi zakup routerka i do teraz wi-fi chodzi mi świetnie. Teraz pytam o rozbudowę mojej sieci. W domu mam sieć bezprzewodową która obejmuje mój domek a ja chciałbym doprowadzić bezprzewodowy internet do domku mojej babci który jest oddalony o ok. 100m w linii prostej. Najłatwiej byłoby przekopać skrętkę i nie byłoby problemu. Jednak ja nie mogę użyć kabla. Tak więc co zrobić ? Myślałem że wyprowadzę kablem drut do anteny na dachu z routerka. Na kominie mojego domku dam antenę wi-fi (tylko jaki rodzaj anteny i ile kosztuje ?).

Na drugim kominie (u babci) dałbym antenę lub urządzenie które będzie to odbierało. I przydałby się access point który by rozgłaszał internet w domku babci. Teraz moje pytanie podobno jest jakaś technologia (jakoś się to nazywa) że jedno urządzenie nadawa sygnał a drugie odbiera (podobna zasada działania tak jak komputery z wi-fi chodzą na ad-hoc) tylko działałyby access pointy tzn. mój router który teraz dzieli łącze i access point. Ile taki osprzęt by kosztował (łącznie anteny access point). Chciałbym to zrobić w technologii N jednak jeżeli będzie drogo to w G. Proszę o wasze przemyślenia na ten temat, przyjmę każdą krytykę i wskazówki. Z góry dzięki

 

Czy taka antena da radę ??

http://www.allegro.pl/item559393755_wysylk...9dbi_wi_fi.html

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny, jest lipna. Mam dokładnie tą samą i nie polecił bym jej.

Musiałbyś kupić przynajmniej 2 AP, albo i 3.

Jednego umieścisz na dachu u siebie i połączysz go skrętką do swojego AP.

Podepniesz Antenkę do AP na dachu i skierujesz ją w sstronę babci.

U babci zamontujesz AP na dachu, który będzie odbierał sygnał od ciebie. Na dole u babci wstawisz trzeciego AP i połączysz go skrętką z tym na dachu.

 

edit. sory za składnie ale zmęczony jestem i nie chce mi sie...

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze ja miałem podobny problem do Twojego... o ile można to nazwać problemem:P Otóż ja zrobiłem sieć z kolega oddalonym o ~300 metrów, widoczność 100%. Proponuje CI jesli masz taka możliwość postaw router na oknie od strony Twojej babci, u Babci zamontuj panel 12dbi oczywiscie nie kupuj zadnej anteny z allegro np taki choc obawiam ze ze on bedzie za mocny http://e-wlan.pl/index.php?p46,netus-panel-13-dbi ciagniesz kabelek pod sieciowke podpinasz i masz neta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...