Skocz do zawartości
Pinki

Jak się kręcą wasze Radeony 8500/9100 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tu niby nie ma byc postow a co kupic ale to chyba odpowiednie miejsce ;) - otoz stoje przed wyborem karty na r9100 i chcialbym ja troszke o/c ale bez zakladania radiatorow, wentylatorow i takich tam - takie delikatne krecenie:)

co kupic? bylem zdecydowany na szafira, ale zastanawiam zeby dolozyc do herca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wzialem saphirre r9100 64 mb ram - herca nigdzie nie bylo i tak, a ten to chyba 128 bit bo ma 8 kostek....kosci samsunga :) cena 340 zl (OEM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia :? Zmienilem chlodzenie i zaraz po tym przyszla moja panna. A nastepnego dnia zwalili sie kumple i gralismy do 1 w nocy. Ale jak tylko dorwe troche czasu to podam nowy compare i dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna a mój tak sie kijowo kreci ze...

rdzeń idzie nawet na 290 ale pamieci... normalnie mają 220mhz lecą na 225......hyhy są to samsungi 4ns a karta tak wogole jest super grace

 

jak myslicie?? czego jest to wina?? biosu ?? zasiłki?? czy napiecia na karcie

 

z tych 3 to zasiłke wykluczam gdyż wojs ma taką samą karte jak ja i tak samo sie kijowo mu kręci a ma hunkay 300w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mam pytanko

 

dosc lamerskie:):)

 

czym sie roznia textury 32bit od compressed i od DXT1 w 3DMark 2001 nie widze zadnej roznicy w wydajnosci ani jakosci obrazu.

 

oraz drugie pytanko jaka jest roznica miedzyu D3D Hardware od D3D Pure Hardware

 

prosze o rozsadne wytlumaczenie

 

thx i pozdro to all:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówie, ale już założyłem kiedyś taki topić i warto byłoby się pod niego podkleić, a nie tworzyć nowy....

 

Szybkie Radeony

 

Narazie najlepiej wykreconego radka 8500 jakiego widzialem to radek od rafala groobego. Mial cos kolo 340/340.

Ano cośtam miałem :P Masz co poszedł to... 340/690MHz przy 2.01v na GPU i 4.21v dla MEM 8) Stabilny w pełni był przy 335/685MHz z niższym napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi adres www gdzie znajde bios do radka 9100 z ViVo bo nie wiem czy normalny mi wejdzie ?! Bo na tym SuperGrace chyba są za wysokie timingi ustawione :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem swojego Szafirka 9100 :). Od razu odkręciłem mu to badziewne wiatraczko-coś ;) i przykręciłem jakiegoś wicherka ze starego coolerka na K6-2 400@550 :). Póki co potestowałem go do core -> 300. Memki na razie 260, ale boję się, ze bez radiatorków będzie ciężko je wyżej puścić :/ No nic, idę dalej testować :)

Aha, na razie na tym co w podpisie mam 10k w 3DM2k1.

 

Update: core 310 - mem 265. Próbuję dalej... :)

 

Update2: core jw. - mem 285 -> jutro idę do kumpla pociąć stary radiator ww. K6-2 400, w wiadomych celach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez macie taki bajer w herculesach ze jak zmienicie bios z r9100 na r8500 to wam wydajnosc spada w starym UT ma 9100 mam ok 120 klatek a jak zmienie bios na 8500 to tylko 50-60, a druga sprawa to jak zmienie bios na 8500 to mam tekstury w toca race driver i chodzi swietnie ale jak odpalam inne gry to skacza maja po te 60-70 klatek ale tna :( jak wroce do 9100 to chodza znowu normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire Radeon 9100 64 DDR (128 bit) kręci się na stabilne 300/540 (Samsung 4ns) - nie wiem czy to dobry wynik, ale mnie satysfakcjonuje :)

 

Pozdrawiam, Xero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy podczas krecenia swojich kart podwoższacie napiecie na AGP. Bo w biosie widze taka opcje.... maze sie wiecej wykceci ja tak delikatki zwieksze co??? - albo sie karta zjara <twisted>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250/230@315/280 z kilkoma artefaktami w Nature :)

 

burro: u mnie podnoszenie napiecia AGP nie pomoglo. karty raczej nie spalisz, ale nigdy nic nie wiadomo ;) . podnoszenie napiecia moze byc przydatne przy kreceniu AGP. ale o tym przekonam sie kiedys.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o takim oc

radek supergrace vivo 230/200 :evil: -> 260/240 :P calkiem ladnie polecial

na antku 1.7+ , kt133a i sdr i stery na max jakosc

7100 3dmark01 chyba dobry wynik ?

 

pochwalcie sie ile wycisnelsicie ze swoich supergrace 230/200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercus 8500 128MB (pamieci BGA 3.3 ns) - bez artefaktow 308/616 - dla swietego spokoju ida tak jak projektanci Herkulesa mieli w planach czyli 300/600. Przy takich ustawieniach ledwo 9933 w 3dmarku ale mysle ze to wina starej (prawie rocznej) instalki WinXP.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercus 8500 128MB (pamieci BGA 3.3 ns) - bez artefaktow 308/616 - dla swietego spokoju ida tak jak projektanci Herkulesa mieli w planach czyli 300/600. Przy takich ustawieniach ledwo 9933 w 3dmarku ale mysle ze to wina starej (prawie rocznej) instalki WinXP.

 

Pozdr...

ile bym dal ze pelnego R8500... :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercus 8500 128MB (pamieci BGA 3.3 ns) - bez artefaktow 308/616 - dla swietego spokoju ida tak jak projektanci Herkulesa mieli w planach czyli 300/600. Przy takich ustawieniach ledwo 9933 w 3dmarku ale mysle ze to wina starej (prawie rocznej) instalki WinXP.

 

Pozdr...

Gdzie i kiedy kupiłeś tego Herca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercus 8500 128MB (pamieci BGA 3.3 ns) - bez artefaktow 308/616 - dla swietego spokoju ida tak jak projektanci Herkulesa mieli w planach czyli 300/600. Przy takich ustawieniach ledwo 9933 w 3dmarku ale mysle ze to wina starej (prawie rocznej) instalki WinXP.

 

Pozdr...

Rzeczywiście coś mało masz :? Walnij formata i będzie duuużo więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Więc mój Radeon 9100 64mb na kościach samsunga4ns od Sapphira 250/230@270/260. Czy nie uważacie że to jest mało dodatkowo jest chłodzony wentylatorem 80x80 który wieje na niego z góry.

Jak podkrece 275/275 juz sa artefakty w teście Natura. :?: wynik na moim sprzecie w 3dmarku2001se 10640 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobj rdzen wyzej puscic. u mnie na takich samych pamieciach bez artefaktow 300-310 w zal od temp otoczenia. na pamieciach 275 spokojnie powinno byc. a ten wentyl zapodaj z boku karty a nie gorze.

wynik b.dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde, Panowie, zawiodłem się na Hercu...

Dołączona grafika

 

Herc9100 @ radiatory na pamięciach

250/240@300/280

Caty Omegi chyba 2.4.60

i tylko ~9049 3Dmarkuf...

przy rdzeniu 310 - zwiechy, a przy pamięciach 290 - kolory się sypią w tym stylu co Pinky posał o Hercach... no i artefaktowo tak jakoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...