Skocz do zawartości
blekitnastal

Pierwsze Wc Z Górnej Półki

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że na razie tej chłodnicy nie dostaniesz, ale jak się pojawią gdzieś za miesiąc to brać śmiało.

Są w podobnej cenie, a czytam, że lepiej się spisuje Thermochill

 

Między chłodnicą, a obudową też należy stosować jakieś podkładki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że Thermochill wypada lepiej i to mój faworyt ;)

Niestety, w tej chwili chłodnica jest całkowicie nieosiągalna w Polsce.

Trzeba czekać.

 

To zależy jak sobie wymyślisz ten montaż. ale nie musisz stosować żadnych podkładek. Szczególnie w Cosmosie, bo tam jest gdzie ją zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem ile jest wolnego miejsca od górnej ścianki do płyty i kurde nie jest zbyt dużo miejsca. Do mobo jest jakieś 7,5cm, czyli nie wejdzie swobodnie chłodnica z wiatrakami, zaś do pamięci jest 8,5cm. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chłodnica plus wentyl to 84 mm. Poza tym liczy się nie sama odległość. Zobacz, czy gdyby chłodnica była zamontowana jak te 3 otwory na wentylatory to czy by zawadzała o płytę, pamięci.

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdecyduje się na Black Water Ultimate 124 rev. 3.0, wiem, że stracę (trochę?) na temperaturze, ale bardziej przemawia do mnie wysokość 45mm, która bardziej będzie pasować do cosmosa. W innym przypadku (Thermochill, feser), musiałbym zainstalować wiatraki od góry.

Swoją drogą ciekawe co by było bardziej wydajne: Black Water Ultimate 124 rev. 3.0 i wiatraki od dołu czy Thermochill i wiatraki od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdecyduje się na Black Water Ultimate 124 rev. 3.0, wiem, że stracę (trochę?) na temperaturze, ale bardziej przemawia do mnie wysokość 45mm, która bardziej będzie pasować do cosmosa. W innym przypadku (Thermochill, feser), musiałbym zainstalować wiatraki od góry.

Swoją drogą ciekawe co by było bardziej wydajne: Black Water Ultimate 124 rev. 3.0 i wiatraki od dołu czy Thermochill i wiatraki od góry?

imho nie warto ladowac sie w BWU. Potrzebujesz do tego mocnych wentyli zeby przepchaly powietrze. Albo TC/Feser albo tylko BWA 123.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie są wentylatory.

Wiatraki stoją na wsi.

;)

Oki

Przy okazji mieszkam na wsi :lol2:

 

Powiedzmy, że mam już wszystkie części, przydałby się jakiś schemat, jak to wszystko teraz połączyć, aby było git? A potem jak to wszystko zalać?

Może jakieś wskazówki, please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki

Przy okazji mieszkam na wsi :lol2:

 

Powiedzmy, że mam już wszystkie części, przydałby się jakiś schemat, jak to wszystko teraz połączyć, aby było git? A potem jak to wszystko zalać?

Może jakieś wskazówki, please.

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

uzyj chociaz raz wyszukiwarki tego forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się dziwnie wyrażasz.

Każdy ma inną wizję takiego chłodzenia.

Proponuję poszukać w necie projektów WC z Cosmosem S. Na pewno coś cię zainspiruje lub będziesz mógł wręcz ściągnąć czyjś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc temat zauważyłem że chyba nie padło pytanie odnośnie zabezpieczeń w WC - jak się domyślam dobrze jest podłączyć pompkę do mobo kablem do pomiaru obrotów a w biosie ustawić minimalną wartość jaka jest potrzeba do dalszego uruchomienia kompa.

Jak się zabezpieczyć w takim razie przed awarią pompki już w trakcie pracy kiedy komputer jest uruchomiony? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się jakiś element zacznie przegrzewać to komp się sam wyłącza, to standardowe zabezpieczenie. To tak teoretycznie, bo pompa sama z siebie się nie zatrzymuje W TRAKCIE pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka mala przerwe w czytaniu tego watku dlatego reaguje z opoznieniem ... otwory montazowe w dachu Cosmosa S nie sa (powtarzam: nie sa) przystosowane do zamontowania chlodnicy TC - no chyba ze jest cos o czym nie wiem i ta chlodnica ma specjalne otwory sluzace do zamontowania jej umieszczone w/g standardowego rozmieszczenia wentylatorow 120mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest problem taki, że się ani FESER ani Thermochill nie mieszczą na grubość w wentylatorami :D

Jak to się rozwiąże to otwory można zawsze wywiercić albo wziąć chłodnicę FESER 360 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...