Skocz do zawartości
blekitnastal

Pierwsze Wc Z Górnej Półki

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka roznica bedzie jak podlaczysz procka bez wentla ? :D chwile pochodzi i sie usmazy;)

To samo bedzie bez wentyli tylko dluzej bedzie pracowac ze wzgledu na pojemonosc cieplna calego ukladu (oczywiscie pojemnosc ta bedzie duzo wieksza niz normalnego chlodzenia powietrznego)

Edytowane przez TaLL0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się mieści, że przepychają powietrze przez chłodnicę do góry?

Bo autor podobno wymierzył i coś mu nie wchodzilo...

Ja tam nie wiem, Cosmosa S nie mam pod ręką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFC 360 jak najbardziej sie miesci pod dach z 1 warstwa wentylatorow pomiedzy dachem a meshem na gorze obudowy ...

Na to wychodzi, że TC odpada. Teraz muszę się zastanowić nad TFC z wentylatorami u góry (nad dachem i nad chłodnicą) albo Black Water Ultimate 123/124 rev. 3.0 z wentylatorami pod chłodnicą. Nie mam pojęcia, co by było lepsze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo na pewno TFC, ale nie wiem, czy warto dopłacać, bo różnica nie byłaby aż tak duża, jak normalnie, przy zastosowaniu wiatraków przed chłodnicą w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, co by było lepsze:/

MCW320 czyli cos ala stary cooltek, cena nie powala, ale chlodniczka fajna i cienka :)

 

EDIT:

Odpusc sobie projektowanie... Ja juz z kilkanascie razy to przerabialem, szkoda czasu, zwlaszcza jak nie masz zadnych klockow.

Potem przyjdzie sprzet i z projektu kicha bo przy skladaniu Ci sie 10 razy odmieni, zreszta od wezy tez sporo zalezy, nie mozesz sobie od tak rozrysowac ich prowadzenia, bo jak przyjdzie je poukladac i powyginac, a nie miales z nimi nigdy doczynienia moze sie okazac ze jest troche inaczej...

 

Ewentualnie moze podsumuj ten Twoj uklad planowany i sprzet jaki ostatecznie chcesz wodowac, dokladnie wszystkie elementy + weze i zlaczki i dopiero wtedy bedzie nieco latwiej doradzic.

Kopiowanie czyichs projektow to troszke zenada jak dla mnie... Przejrzyj tylko co najwyzej w jaki sposob i jakie chlodnice ludzie w cosmosach montuja bez ciecia i tyle, reszte sie spokojnie posklada jak wszystko bedziesz mial :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ten 230mm z boku i 120mm z tyłu przede wszystkim.

Nie ma sensu, żeby ciepłe powietrze było pchane w dół wprost na płytę główną.

O MCW320 jakoś zapomniałem ;) to bardzo dobra chłodniczka i wymiar będzie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak więc podsumowanie:

 

Chłodnica: Swiftech MCW320 Quiet Power

Blok CPU: D-Tek FuZion v2.0 - Universal

Blok NB: Swiftech MCW30 - blok NB

Pompa: Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T)

Top do pompy: EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Plexi G1/4

Rezerwuar: Black Water O-Tank 250 lub XSPC 5,25 Bay Reservoir Black

GPU: EK Water Blocks EK-FC GTX 285 Acetal

 

3x wentylator Scythe S-Flex 1200rpm

12x złączki skręcane 10/13 FESER g1/4

Płyn: Feser One 1L UV

Wąż Tygon 9,5/12,7

 

Wszystko będzie do siebie pasować, jest oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch rezów (Black Water O-Tank 250 lub XSPC 5,25 Bay Reservoir Black) to zdecydowanie ten pierwszy.

Rozważ dołożenie do EK Multioption RES 250, wielkość ta sama, ale jest niepodatny na wiry i ma lepiej zorganizowane umiejscowienie złączek)

 

Skoro już takie dobre części bierzesz to wentylatory sugerowałbym Noctua s12-800.

 

Nawet jeśli nie interesuje Cię to, co napisałem w prywatnej wiadomości mogłeś odpowiedzieć, a nie kompletnie zignorować. Chociażby dlatego, że udzieliłem Ci wielu rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaVka nie złość się, sprawa nie jest zakończona i jeszcze upłynie trochę czasu zanim będę to wszystko kupował;)

 

Aha, jeszcze zapomniałem się zapytać, czy ten bloczek na CPU, będzie pasował na płytę AM3 i czy potrzebny będzie teflon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie osoby jak ty, zakladaja temat nie czytajac innych. zadaja banalne pytania na ktore odpowiedzi byly udzielane juz nie jeden raz, a gdy juz znajdzie sie osoba (SaVkA), ktory jednak pomoze kolejnemu, ktory nie potrafi uzywac szukajki, ani przeczytac innych tematow, z tego co tu czytam zlewa ludzi i nie potrafi sie rzeczowo wypowiedziec. Jesli uwazasz ze zestaw za 1k5 pln zrobi tutaj na kims wrazenie (bo to wlasnie wnioskuje po twoich postach), to pomyliles fora. gdybym ja byl na miejscu SaVk`i juz dawno bym Ci podziekowal za rozmowe i nie dowiedzialbys sie niczego wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz ze zestaw za 1k5 pln zrobi tutaj na kims wrazenie (bo to wlasnie wnioskuje po twoich postach), to pomyliles fora

Za to 3 bloczki BP w przeliczeniu na zlotowki za ponad 2k pln juz troszke robia (z wysylka oczywiscie) :)

 

Co do chlodnicy swifa przemyslal bym sprawe, bo w sumie kosztuje tez troszke...

Skoro bedziesz uzywal panela do wentylkow lepiej wziac takie z zapasem mocy, S-fleks sa calkiem fajne, ja mam na TC PA120.3 3xS-Flex 1200 (zwykle wylaczone calkiem, czasem tylko wlaczam jak mi sie na krecenie i dluzsze granie zbierze) a pod spodem mam 3 Xthermale ktore na codzien pracuja sobie na te 600-700rpm (Xthermali nie polecam, za slabe do chlodnicy, na TC jakos sobie radza, ale lepiej kupic cos co ma zapas mocy a po skreceniu obrotow pracuje cicho)

Mi jeszcze z przyzwoitych cenowo wydaja sie Akasa Ultra Quiet, sporo wentylkow przerzucilem zanim dobralem odpowiednie na moja BI GTX480, te pasuja mi rewelacyjnie, przy okolo 600-700 rpm sa ciche i co ciekawsze nawet sa w stanie przewiac ta chlodnice, Xthermale na 12V nie dawaly rady :)

 

Rez bierz EK, latwiej poprowadzic weze dzieki kroccom po bokach i wykonanie lepsze niz o-tanki, 250 to pojemnosc w sam raz do odpowietrzania niskooporowego ukladu z mocna pompka.

 

Wentylatorki na chlodnicy w dachu lepiej zeby wyciagaly poeiwrze, nie ma sensu walczyc z konwekcja :) przy niskoobrotowych wentylatorkach na prawde czuc roznice czy wciagaja czy wyciagaja.

 

Z przodu i z tylu te 120mm mozesz zostawic, zawsze jakas minimalna cyrkulacja sie przyda, 230 wylacz calkowicie, lub opusc mu obroty na minimalne i niech zasysa do obudowy. Wszystko w granicach rozsadku oczywiscie, poskladasz to sam zobaczysz czy wogole sa potrzebne.

 

Co do teflonu to jakos nie ma to sensu, fesery zreszta maja dosc krotkie gwinty i moze byc ciezko go nawinac :)

Upewnij sie tylko czy dobrze sie bedzie wogole trzymac ta zlaczka na MCW30, moga byc z tym problemy... W pozostalych klockach beda sie fajnie trzymac.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to 3 bloczki BP w przeliczeniu na zlotowki za ponad 2k pln juz troszke robia (z wysylka oczywiscie) :)

Bo ja wiem ... to raczej robi wrazenie lekkiej niegospodarnosci srodkami finansowymi ... mam zestaw 3 bloczkow BP sciagniety (nie pokazuje bo to jak na razie jedyne co mam do LC :P) za ~1000pln (z wysylka z USA oczywiscie) ... chyba ze masz na mysli bloki Malika ale one byly specjalnie przygotowywane i musialy wyjsc z Taiwanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze masz na mysli bloki Malika ale one byly specjalnie przygotowywane i musialy wyjsc z Taiwanu :)

Dokladnie to mam na mysli :)

Szczerze mowiac dla mnie to byl szok delikatny jak zobaczylem ile to kosztowalo, glownie wysylka, ale czego to sie nie robi dla fajnego i nietypowego ukladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten zestaw podany na samym poczatku tematu nadal jest dobry, czy wyszło może coś lepszego?

bo na thermalrighcie to ja mam po zamknieciu obudowy ponad 90C przy wentylu na 1600obr /prime

ciekawe do ilu spadnie przy takiej wodzie.

narazie interesuje mnie tylko schłodzenie CPU , w niedalekiej przyszłości również karty grafiki.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdego najlepiej dobrać zestaw indywidualnie, zależnie od BUDŻETU i konkretnego sprzętu.

Ten i965 to wymagający zawodnik ;)

Spadnie duuużo. Przy 90ciu stopniach to naprawdę kolosalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo czym taniej tym lepiej

ale moge np. za samo cpu dac z 1500

chce po prostu zeby zestaw byl tez gotowy na dolozenie blokow na grafiki...

plyty chyba wodowac nigdy nie bede....CHYBA :D

 

 

1. Thermochill PA120.3 Triple Radiator - 339zl

2. Swiftech Apogee GTZ - 269zl

3. Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) - 264zl

4. EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0 - 159zl

5. Feser Tube - 10/13 - 1 metr - 19zl

6. Feser One 1L UV - 49zl ( do wyboru kolor )

7. Feser szybkozłączka prosta SM10/13 G1/4 - 159zl ( 10 sztuk )

8. EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 - 79.90zl

 

 

co o Tym myslicie?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie ceny? (jakieś podobne do moich cenników, ale jakie stare, chociaż niektóre wyższe ;))

do 1500 na CPU proponowałbym:

 

Thermochill PA120.3 Triple Radiator 359 zł

+ 3xNoiseblocker XL1 - 3x37=111zł

 

Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) 260 zł

+ top EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Acetal G1/4 90 zł

 

Swiftech Apogee GTZ 275 zł

+ adapter 1366 - 50zł

 

EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0 172 zł

 

Feser One 1L UV 44 zł

 

jeszcze złączki:

10x Feser szybkozłączka prosta SM10/16 G1/4 - 160zł

 

i wąż:

2x Feser 10/16 -1m - 54zł

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...