Skocz do zawartości
Halfi

Komputer ... Na Ktorym Zainstaluje Windowsa 98 Se

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w wybraniu sprzetu o ile jeszcze taki isteneje i mozna go kupic ( nowego sprzetu ) na ktorym zinstaluje bezproblemowo win98.

 

tak tak wiem ze isteneje wirtualizacja itd... ale potrzebowalbym to zrobic jak najprosciej czyli sprzet i system 98

 

jak narazie poszukuje glownie plyty glownej ktora ma stery do win98 i slabo mi idzie, wiec jak ktos moze z was przerabial podobny temat to prosze o pomoc.

 

wogole karty graficzne na pcie rusza na 98 ? o ile znajde taka ktora posiada stery ...??? za kada rade z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsety pod C2D 65nm/45 nm ( od 945 wzwyż ) w ogóle nie pozwalają na instalację 98/Me .

 

To samo na chipsetach NV od NF3 wzwyż .

 

Do tego dochodzi problem z ramem - 98 trudno było zainstalować na kompie z 512 mb ram , dopiero po dodaniu nieoficjlanych patchy dało się pracować na 98 i 512 mb ram .

 

Do 98 najlepsze będą chipsety NForce 2 i intela z tych czasów , W praktyce w grę wchodzi Socket A z 256 mb ram aby 98 zainstalować , potem można dołożyć drugie 256 mb .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiem ze isteneje wirtualizacja itd... ale potrzebowalbym to zrobic jak najprosciej czyli sprzet i system 98

Według mnie wirtualna maszyna jest rozwiązaniem prostszym i tańszym. Ściągasz Virtual PC, ustawiasz co potrzebujesz i instalujesz OS. Nic prostszego.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...