Skocz do zawartości
bziumak

Wymiana Części W Kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wymiany części w kompie (sprzęt z podpisu) i chce Was prosić o poradę. Płytę i RAM już sprzedałem, procesor został, zasilacz wydaje mi się ze na razie jest ok.

W tym momencie mam 380zł na płytę i RAM. Odnośnie pamięci myślę o:

 

A-data 2x2GB http://return.com.pl/tow_szczegoly.php?tow...mp;gru_id=15,45

Goodram 2x2GB http://return.com.pl/tow_szczegoly.php?tow...mp;gru_id=15,45

Patriot 2x2GB http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...ducts_id/109930

 

 

Nie wiem czy jest sens dopłacać - w sumie nie wiele do - patriotów lub a-daty ?

 

Linki do lubelskich sklepów bo wydaje mi się, że przy tych cenach nie warto zamawiać z netu skoro sklepy mam na miejscu. Przy dużych różnicach nie mam nic przeciwko oczywiście zamawianiu w innych.

 

Co do płyty nie mam jeszcze właściwie koncepcji. Szukam czegoś rozsądnego, pewnie jeszcze będe musiał trochę dozbierać. Proszę o jakieś propozycje co jest sensowne do zakupienie w czasach kryzysu.

 

Grafika idzie do wymiany ale później, po wymianie płyty i ramu, będę pewnie polował na coś na allegro w okolicach 200-300zł, ale to później.

 

Będę wdzieczny za pomoc w wyborze

 

Edit:

Co do płyt to najbardziej zastanawiam się nad Abitem IP35-E i GB-EP31-DS3L - ceny ~300zł na allegro, jest jeszcze P5QL ale to już bardziej ~400zł.

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to bym wziął Goodram.

 

A propo płytek, ta GB-EP31-DS3L to najlepsza płyta w tej cenie, gorsze chlodzenie niz w przypadku P5QL, Dobre OC.

P5QL tez jest bardzo dobra, niezle chlodzenie duże możliwości OC

 

Poczytaj podwieszony temat o płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT IP35-E to do max 250zł. Płytka całkiem przyjemna, chłodzenie sekcji zasilania podpowiada że tu nie ma żartów ;)

P31 tylko wtedy gdy nie zamierzasz rozbudować płyty w przyszłości o RAM. Gluta na mostku trzeba wymienić bo się dość mocno grzeje. Ogólnie dobra gdy nie masz zbyt wysokich wymagań. I duża wada taka że ma wielkiego Vdropa :/

 

RAM weź najtańsze 2x2GB. Do OC E7xxx czy E5xxx starczą w zupełności, w przypadku E8200 mogą szybko się skończyć ale jeśli chodzi o E8400 to OC rzędu 4GHz to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wezmę Goodramy w takim razie.

 

Co do płyty miło byłoby mieć możliwość wsadzenia 8GB.

 

EP31 w takim razie odrzucam.

 

Na placuje boju zostaje Abit i chyba jeszcze GB EP35-DS3L bo widziałem do 300zł na allegro. Co myślicie o takim zestawieniu ? ABIT czy GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...