Skocz do zawartości
M4RK0

--==[JAK PODKRECIC PIV]==--

Rekomendowane odpowiedzi

Elo elo. Mam PIV 1.8a i asusa p4b533-e z pamieciami kingstone 333MHz 256mb. Powiedzcie mi jak moge to podkrecic, mam standart chlodzenie boxowe, no i jeszcze komp chodzi 24h juz od 3 michow, wiec zeby sie zabardzo nie przegrzewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komp CI chodzi non stop 24/dobe to pewnie znaczy ze sluzy jako jakis serwerek ??

Jezeli tak to absolutnie nie potrzebujesz podkrecac tego procesora. IMHO rachunek za prad zezre wszystkie Twoje oszczednosci. Jakbym skladal kompa na jakis maly serwerek to rozwazalbym underclocking i obnizanie napiecia zasilania.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam p4 2,4 na standardowym coolerku (+ Wentyl w obudowie) i chyba cos sie za mocno grzeje (?) bo jego temp normalnie wynosi min. ok 46* , czy to normalne ?

 

A co podkrecania to udalo mi sie go wyciagnac na 3ghz (125x24) jednak temp byla o 12* wyzsza i wolalem nie ryzykowac dluzsza praca w takiej goraczce (chyba pomysle nad jakims lepszym chlodzeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam p4 2,4 na standardowym coolerku (+ Wentyl w obudowie) i chyba cos sie za mocno grzeje (?) bo jego temp normalnie wynosi min. ok 46* , czy to normalne ?

 

A co podkrecania to udalo mi sie go wyciagnac na 3ghz (125x24) jednak temp byla o 12* wyzsza i wolalem nie ryzykowac dluzsza praca w takiej goraczce (chyba pomysle nad jakims lepszym chlodzeniem)

 

Masz P4 2,4 z 400MHz - i tak cud, że wyciągnąłeś z niego 3,0 ale temp. 46* to i tak dużo zadużo. Sprawdź jeszcze smarowanie i przyleganie radiatora do proca - nio chyba, że płyta źle pokazuje temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze 400mhz gorzej sie krecic niz 533???

(jesli tak to powodem jest ten wysoki mnoznik?)

Powiem inaczej - "dziwnie" brzmi krytyczna magistrala 125MHz. W zasadzie zarówno 400 i 533 osiągają 3,0 GHz bezzbytnich zabiegów, choć inaczej si eto przekłada na wydajność przez inne taktowanie reszty popdzespołów.

Reasumując - trochę "przekombinowałem" z tym "dużo nie wyciągniesz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twojego procesora można spokojnie wycisnąć 2.7 ghz :

fsb 150 mhz

pamięci 400 mhz

napięcie 1.7v

box cooler 45c idle / 60c laod - 1 h 3dmark

 

zrobiłem to z modelu sl63x (stepping b0) + asus P4PE + samsung 1 ghz (2 x 512) + chieftec 360 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie 150 fsb -> 2.7 ghz to jest max spokojniego kręcenia.

 

3.2 ghz z stepping B0 to tylko z Vapochill albo inne extreme,

no chyba że masz stepping C1 to nawet 3,7 ghz wyciągniesz

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem w suumie troche wiecej z niego wyciagnac. Jak mam magistrale 133 to pamieci na jakiej chodza jak mam ratio 1:1?

Ustaw magistrale jak najwyżej sie da, a pamieci 1:1. Bedziesz miał wtedy synchronicznie, czyli najlepiej jak sie da. Ja na takiej płycie jak ty wyciagnłem spokojnie tyle co widac w podpisie, vcore 1.525, boxowy cooler. Ale idzie tez na 3.0 tyle ze przy wyższym napięciu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na pokładzie P4 1.8 smiga na 2.4 coller box plyta to GA-8PE667 Pro pamiatki Kingston 333 256 MB. Ale temp mam tragiczne 46 C full load. Nie wiem czego to wina czy zwalony jest czujnik czy moze ma takie temp. Juz sam nie wiem. He ale proc chyba dobry jest bo spokojnie smiga na 2.8 na Wc. Wiec jestem zadowolony. Ale z temp sie nie moge polapac. Kzdy podaje inne. Zobacyzmy co bedize jak zaktualizuje sobie biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na pokładzie P4 1.8 smiga na 2.4 coller box plyta to GA-8PE667 Pro pamiatki Kingston 333 256 MB. Ale temp mam tragiczne 46 C full load. Nie wiem czego to wina czy zwalony jest czujnik czy moze ma takie temp. Juz sam nie wiem. He ale proc chyba dobry jest bo spokojnie smiga na  2.8 na Wc. Wiec jestem zadowolony. Ale z temp sie nie moge polapac. Kzdy podaje inne. Zobacyzmy co bedize jak zaktualizuje sobie biosik.

Temperatura jak najbardziej normalna. Ja u siebie uzywam zwykłego boxowego wentylka i mam 51 C przy max obciazeniu, po kilu godzinach pracy na full, i napieciu 1.525. W Idle mam 34 C. Procek jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez obciazenia wacha sie kolo 43 stopni. Pewnie po obciazaniu do 50 dobije. Nie wiem jak w przypadku PIV ale ja zarowno na amdkach i intelach staralem sie miec temp ponizej 50 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...