Skocz do zawartości
topek@GC.pl

Problem Z Chlodzeniem His X1800gto Iceq3 Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od mniej więcej 2 dni mam problem z karta His'a X1800 Gto IceQ3 Turbo, a dokładniej z jej chłodzeniem. Wszystko jest jak oryginalne; nie zdejmowałem chłodzenia, więc nawet taśmy termoprzewodzące są tam oryginalne.

 

Niedawno zaczął wyłączać mi się samoistnie wiatrak chłodzenia, początkowo myślałem, że się po prostu przepalił ale potrafi samoczynnie (lub z lekką pomocą, czasem wystarczy go trącić) ponownie się odpalić po jakimś czasie [po sekundzie albo i 5minutach].

Problem występuje w przeróżnych sytuacjach, tj. po włączeniu kompa na zimno, przy grach, przy windowsie nawet po prostu, gdy nic się nie robi... Z tym, że podczas grania jest niemalże gwarantowane, że po paru / parunastu minutach wiatrak sie wyłączy -> artefakty -> zwiecha.

Co do sterowników, wywaliłem CCC i wrzuciłem nowy display driver tylko ze strony ATI ale to już po rozpoczęciu się problemów.

 

Więc mam pytanie, czym to może być spowodowane? Czy wymieniać chłodzenie grafiki czy może cała grafikę? No i jak sprawdzę czy to na pewno tylko chłodzenie szwankuje? W każdym bądź razie mam dostępne tylko 200-250 PLN w gotówce, które mogę na jeden z tych celi przeznaczyć. Doradźcie, które rozwiązanie jest lepsze. Którekolwiek będzie, to mogę prosić o jakieś opcje z www.arest.pl albo www.proline.pl ? Zamawiać i czekać nie chcę...

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy wentylator nie jest zakurzony. Nie zaszkodzi jak go profilaktycznie potraktujesz sprężonym powietrzem.

Tak zrobiłem na samym początku; Nowa obserwacja: temperatura w pomieszczeniu ma znaczący wpływ na to czy wiatrak działa czy nie... : |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...