Skocz do zawartości
v1ru5

Moja Nowa Zachcianka - Tablet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zachciało mi się kupić laptopa, zastosowanie: coś niedużego, mobilnego, co można zabrać do łóżka, do klopa, pograć w starsze gierki (rpg), pośmigać na necie, coś obejrzeć od czasu do czasu. Zauważyłem,że niedrogo (1000-1500zł góra 2k) można dostać używane tablety. Są rozmiarów laptopów 12-14" z jednocześnie zajmują 2x mniej miejsca (po zamknięciu ekranem do góry) więc by mi pasowały. Pytanie brzmi czy tablety nadają się do grania? Jak z obsługą gier przy pomocy rysika? Ma to w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wybitnie dużym skrócie i upraszczając : w fpp ciężko, w turówki swobodnie (w Battle for Wesnoth w swoim czasie grałem na tablecie :) ) a w rpg.. nie wiem, nie próbowałem. Przypuszczam, że w jakieś Baldury z aktywną pauzą da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, do gier się tablety nie nadają.

Sam posiadam tx2500, w grach czasami jest problem z prawo-klikiem rysikiem, ogólnie nie przebije myszki i klawiatury, najgorzej że jak chcesz kliknąć esc czy coś to musisz cały ekran dźwigać i to tylko przyprawia o frustracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisywałem tylko jak się gra tabletem, nie mam pojęcia czy konkretnie tablety w ogóle nadają się do gier. Szczerze nie wiem czy autorowi chodzi o typowy tablet tego typu. Bo jeśli nie ma klawiatury to nie mam pojęcia w ogóle jak będzie wyglądać granie w gry.

Edytowane przez StachooDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz toshiby m200 mogę powiedzieć że u mnie jest to podstawowa maszynka na lan party i "na studia". Gramy co prawda w starsze tytuły (cs 1.6, ut 2004, dota, cod i takie tam różne) ale do tych małych 12 cali idzie się przyzwyczaić. Poza tym wszystkie czynności o których piszesz są "osiągalne", a dodatkowo można spokojnie zabrać w podróż i korzystać sobie z mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chodzi o granie w pozycji zamkniętej ekranem na zewnątrz żeby jak najmniej miejsca zajmował :) Wiadomo że w strzelanki czy wyścigi się nie pogra ale chodzi mi o gry w których się używa myszki samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prośbę....jakby komuś w oczy rzuciła się tabelka z porównaniem parametrów starszych notebooków IBM serie txx, rxx, xxx to byłbym wdzięczny za linka. Nie chce już tableta. Szukam jakiegoś lapka z trackpointem (i touchpadem), niewielkiego - matryca do 14". Miałem ostatnio przyjemność pracować na IBM z tym trackpointem - genialne rozwiązanie. I tu pojawia się pytanie: czy w innych laptopach (dell, toshiba tecra) używanie tego wynalazku jest równie wygodne czy są jakieś różnice (czułość, precyzja)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...