Skocz do zawartości
Misquamaqus

Mod Chlodzenia Na Cpu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :).

Nie tak dawno bo w grudniu zepsolem gtx 260 i ostal mi sie radiator hr-03 oraz turbinka z referencyjnego chlodzenia.

W ramach walki z nuda, zdecydowalem sie na probe przerobki hr-03 z chlodzenia gpu g200 na chlodzenie cpu.

 

Tak wyglada oryginalny hr-03:

 

Dołączona grafika

 

A tak po przerobce juz zamontowany na cpu.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dodatkowo na ihsa jako docisk, przykrecony jest radiatorek z gf 6600 le a na nim jest turbinka z gtx 260 :D.

 

Jak widac udalo sie i calkiem pozytywnie sobie radzi z chlodzeniem no i miejsca sporo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa ! Gratulacje pomysłu i wykonania, czy ja dobrze widzę musiałeś rurki nieco powyginać ?

Ta turbinka tylko tam lekko nie na miejscu jeśli się nie mylę ona wywołuje ruch powietrza w poziomie, a tam na ten radiatorek powinno być bardziej ku dołowi. Ale z drugiej strony masz wicherek na wszystko w koło.

A no i bym zapomniał jak wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa ! Gratulacje pomysłu i wykonania, czy ja dobrze widzę musiałeś rurki nieco powyginać ?

Ta turbinka tylko tam lekko nie na miejscu jeśli się nie mylę ona wywołuje ruch powietrza w poziomie, a tam na ten radiatorek powinno być bardziej ku dołowi. Ale z drugiej strony masz wicherek na wszystko w koło.

A no i bym zapomniał jak wydajność ?

Rurki musialem powyginac do granic mozliwosci....

Praktycznie radiator jest wywrucony na druga strone. Wazne, ze pipki nie popekaly.

 

 

Lol, szacun ;)

Właśnie dzisiaj widziałem te zdjęcia w innym temacie i miałem się zapytać co to za chłodzenie.

Napisz jeszcze co tym chłodzisz i jakie ma temperatury.

Chlodze tym wynalazkiem E8400 @ 4.0 ghz i temperatury sa wrecz idealne.

 

Tą turbinkę mogłeś sobie darować, chyba ze na prawdę daje -5*C albo coś.

Pomysł bardzo oryginalny [;

Turbinka w brew pozorom jest nieslychanie przydatna. W ogole jej nie slychac bo pracuje ledwo 1000 rpm.

Bez niej NB i mosfety zaczynaly sie zbytnio nagrzewac.

Teraz, gdy zalozylem turbinke, temperatury sa smiesznie niskie bo same radiatorki w okolo sa doslownie letnie a maja co chlodzic.

 

Ogolnie dzieki za aprobate :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w innym temacie zdjęcia bez turbinki i już mi się podobało, ale z turbinką wygląda jeszcze lepiej. Gratulacje pomysłowości.

Tylko nurtuje mnie jedno, dlaczego górny wentyl zamiast wyciągać to wdmuciach!e powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator za radiatorem wydmuciach!e powietrze na zewnatrz.

Testowalem z wentylatorkiem przed tym radiatorem, ale roznicy w temperaturze praktycznie nie bylo i wygladalo brzydko.

 

Aha...dodam, ze ten duzy 14 cm wentylator jest wylaczony. Poprostu jest na razie zbedny. Mozliwe, ze w lecie go wlacze jak bedzie 30 st C w pokoju. Takie uroki mieszkania w bloku :).

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sa zle odczytywane co juz bylo trabione, gdy wyszly e8400 C0 a takiego procka mam.

Radiator jest ledwo cieply w co wierze bo czuje :lol2:. W biosie mam ustawiona najnizsza temperature (60 st C), przy ktorej ma sie wylaczyc komputer a takiej systuacji jeszcze nie mialem.

Test robilem w OCCT. Ten programik potrafi porzadnie zmeczyc procesor. Zreszta sam zobacz:

 

http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-...restroika.shtml

 

Aha...jeszcze by sie przydala jakas fotka :lol2: ....

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...