Skocz do zawartości
John M. Kane

Emigracja

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, nawet ja jak czasami rozmawiałam z góralami i slązakami nie mogłam wielu rzeczy zrozmieć, a co dopiero naleciałości gwarowe w przypadku obcego języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walijski to osobny jezyk, w ogole nie podobny do angieskiego (walijski = cymraeg), oryginalny irlandzki jezyk to gaelic. Co do walijskiego to wiekszosc walijczykow nie umowie mowic plynnie w tym jezyku - obecnie staraja sie to poprawic i cymraeg jest promowany jako ich rodzimy jezyk.

 

Gwara to raczej jest kojarzona z ludzmi z np manchester, liverpool czy np yorkshire - ale rzeczywiscie ciezko czasem zrozumiec.

 

Co do skandynwai, lepsza praca bedzie wymagac znajomosci lokalnego jezyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Gwara to raczej jest kojarzona z ludzmi z np manchester, liverpool czy np yorkshire - ale rzeczywiscie ciezko czasem zrozumiec.

(...)

Imo do gwary się przyzwyczaisz i naleciałości zaczniesz sam stosować :wink: Ciężko zrozumieć, to rozmawiających młodych ludzi :)

 

Nie muszę mówić dlaczego :D Wystarczy powiedzieć do jakiegoś Sztefana czy innego Kewina: "kumasz o co biega..." i już mu wystarczy, a po Polsku mówi całkiem nieźle :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy przy gwarach, to smiesznie tez jest w Szkocji - w kazdej miejscowosci mowia inaczej. Ba, czesto sami siebie nie potrafia zrozumiec :D . Nie wspominajac juz o scots czy galeickim i ich dialektach :lol:

 

Poszukajcie na YT jak gadaja w Glasgow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? :D
Tak gadają jakieś młode ćpuny i normalni ludzie mówią trochę inaczej :wink:

 

Przez jakiś czas mieszkałem w hrabstwie Fife do niedawna nie miałem pojęcia dlaczego kumple z pracy czują pewną niechęć do ludzi tam mieszkających :D Ale teraz już wiem http://www.youtube.com/watch?v=HQJTRJw7Ksg :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...