Skocz do zawartości
Lowermann

Sprzedałem 8600 Gt Palit Sonic I Nie Działa U Kupca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasy zakupiłem nową kartę graficzną, jako że stara już mi nie była potrzebna, została wystawiona na licytację, karta została wylicytowana. Oczywiście miałem zamontowane na niej accelero s2, przed wystawieniem na licytację zdemontowałem chłodzenie accelero i wrzuciłem standardowe, któro tam było, przed wysyłką sprawdziłem jeszcze raz czy karta działa bez zarzutu, oczywiście działała.

 

Karta została wysłana, dotarła już następnego dnia ale kupiec nie mógł jej przetestować w tym dniu więc następnego dnia wieczorem dopiero napisał, że niestety karta nie działa, wkłąda ją do płytki, wentylator na grafice się kręci a płyta wydaje ciągły pisk, na ekranie komunikat no signal input, poprosiłem o zdjęcie karty żeby sprawdzić czy nie zakładał innego chłodzenia i karty przez to nie uwalił ale się okazało że niby są w tej samej pozycji, twierdzi też, że karty nie rozkręcał, więc powiedziałem mu żeby przełożył kartę do drugiego pci i zresetował bios, niestety wczoraj nie miał czasu więc prawdopodobnie zrobi to dzisiaj wieczorem, miał też sprawdzić kartę u kogoś innego! Inna karta graficzna działa

Jego sprzęt to:

płyta DFI INFINITY NF ULTRA II-M2 G

zasilacz Chitek 450W

 

Napisałem, że jeżeli karta jest uszkodzona to odsyła mi kartę, a ja odsyłam mu kasę plus wysyłka do mnie! Całe szczęście karta jest na gwarancji, ale powiedzcie mi co się mogło stać skoro karta przed wysyłką działała bez problemu, a po wysyłce już objawy takie jak wyżej ?? Złośliwość rzeczy martwych??

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał....równie dobrze mógł ją wsadzić zimna i katować a teraz udaje głupa, albo ma identyczna padnieta bez gwary i próbuje podmienić..., albo karta w czasie transportu była sponiewierana....zbyt wiele niewiadomych...bo raczej czasy niekompatybilności minęły (4 razy zmieniałem Ti4200 x8agp az wkoncu mi zadziałała firmy prolink...bo sie gryzły z mobo)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo raczej czasy niekompatybilności minęły (4 razy zmieniałem Ti4200 x8agp az wkoncu mi zadziałała firmy prolink...bo sie gryzły z mobo)

No nie wiem, z tym mobo to dzieją się dziwne rzeczy. Ja bym dla pewności kazał sprawdzić na innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No nie wiem, z tym mobo to dzieją się dziwne rzeczy. Ja bym dla pewności kazał sprawdzić na innej płycie.

Same here.

 

W latach swietnosci tego DFI z nim wiele jaj sie dzialo.

 

Ps - byl u mnie ziomek z PCL , ktory mial EVGA 9800GTX+ , na Abicie z SLI pod AM2 tez mu nie startowala , za to moj Asus bez problemow , tak jak i jego EVGA u mnie na Gigusiu na 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziales pod uwage mozliwosc ze wsadzil zimna karte i odpalil sprzet? [;

Nie no w sumie o tym nie pomyślałem, ale każdy chyba to wie, że sprzęt przyniesiony z mrozu nie wkłada się zaraz i nie podłącza!

 

Jak zapakowałeś kartę do wysyłki ? Oryginalne opakowanie ?

 

Orgiusz - napisał przecież, że osoba testowała ją na następny dzień. Chyba w lodówce jej nie trzymał ;)

Nie no była karta zapakowana w środku w folie bąbelkową, tam miałem jeszcze w pudełku accelero, wszystko było osobno zabezpieczone, i w oryginalnym pudełku, do tego zapakowałem oryginalne pudełko do drugiego troszkę większego, nawet sam kupujący przyznał że było solidnie zapakowane!

 

 

Napisał....równie dobrze mógł ją wsadzić zimna i katować a teraz udaje głupa, albo ma identyczna padnieta bez gwary i próbuje podmienić..., albo karta w czasie transportu była sponiewierana....zbyt wiele niewiadomych...bo raczej czasy niekompatybilności minęły (4 razy zmieniałem Ti4200 x8agp az wkoncu mi zadziałała firmy prolink...bo sie gryzły z mobo)

 

 

a masz plombe nienaruszoną do karty ?

 

Co do plomby to była ona zdjęta zaraz po kupnie karty, naklejona na folię coby w razie uwalenia karty wysłać na gwarę, kupcowi wysłałem kartę, do tego accelero, no i na foli naklejkę gwarancyjną którą można nakleić na kartę i oddać na gwarę, oczywiście także ksero karty gwarancyjne, znaczy faktury!

 

Czyli myślicie także że karta może "gryźć" się z płytą główną? Jego karta która działa to 6600!

 

Jak nie będzie innego wyjścia, to poczekam aż odeśle mi tą kartę, sprawdzę u siebie, sprawdzę też czy wszystko się zgadza i odeślę mu pieniądze, innego wyjścia nie ma! Pozatym miałem już wiele kart, ze 3 sprzedałem, w jednym wypadku gościówa świrowała link: http://forum.purepc.pl/Osla-laczka-f7/Sprz...em-t280205.html

 

w drugim było wszystko ok, i teraz znowu :)

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli myślicie także że karta może "gryźć" się z płytą główną? Jego karta która działa to 6600!

 

Ziomek , ktory u mnie byl z tym 9800GTX+ mial przy okazji jakis "smietnik" ze soba , cos ala 7300GT - ten na jego Abicie lazil bez problemow :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle lepiej masz, że Twój klient jakiś kumaty i da radę się z nim dogadać.....Ja zamówiłem kumplowi 'okazyjnie' HIS X1650pro na AGP za stówkę....W aukcji napisane, że karta śmiga, sprawna i w ogóle....Przychodzi paczka idę zamontować w kompie, ale przed tym z ciekawości zdjąłem chłodzenie i nałożyłem nową pastę na rdzeń...Przy zdejmowaniu karty zauważyłem ukruszony układ scalony i osmalone PCB, myślę sobie co jest kur*a, wsadzam grafikę do kompa, odpalam iii nic poza 2d nie działa :/ Napisałem do kolesia, że nie dość, że czekałem jakieś 3 tygodnie to przysłał mi uwaloną kartę....a ten na upartego wciska mi, że żadnych przepaleń u niego nie było i karta działała....gadaj z takim, pieniędzy nie ma jak odzyskać a kumpel może się pocieszyć ładnym pulpitem :|

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kupcem tej karty . Co byście poradzili , karta działa ..., jednak wolał bym gdyby siedział a w tym drugim gnieździe , miałbym więcej miejsca na chłodzenie chipsetu , poza tym mam zasłonięte kartą gniazda PCI.

 

Aktualizacja biosu pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jestem kupcem tej karty . Co byście poradzili , karta działa ..., jednak wolał bym gdyby siedział a w tym drugim gnieździe , miałbym więcej miejsca na chłodzenie chipsetu , poza tym mam zasłonięte kartą gniazda PCI.

 

Aktualizacja biosu pomoże?

Jesli bios nie pomoze tak zostaje Ci jedna opcja przy czym sprzedajacy nie jest tu niczemu winny bo de facto masz sprawna karte i problem ze swoim mobo. To jest na NF5xx , tym samym na czym Abit tego kolesia , ktory byl u mnie z GTX+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bios nie pomoze tak zostaje Ci jedna opcja przy czym sprzedajacy nie jest tu niczemu winny bo de facto masz sprawna karte i problem ze swoim mobo. To jest na NF5xx , tym samym na czym Abit tego kolesia , ktory byl u mnie z GTX+.

 

Moja karta jest na NF4

Płyta główna ATX z gniazdem Socket AM2. Chipset: nVidia nForce 4 Ultra, obsługiwana pamięć RAM: DDR2 533,667 MHz (Dual Channel, 4 gniazda, maks. 4 GB), złącza: 2 x PCI-Express x16, 3 x PCI, 1 x PCI-Express x1, 1 x ATA/133, 4 x SATA II RAID (0, 1, 0+1, JBOD, 2 x FireWire, 4+6 x USB, zintegrowana 8-kanałowa karta dźwiękowa i gigabitowa karta sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzedałem 66gt i kupcowi właśnie na tej płycie nie chciało za cholerę ruszyć ;) A karta działa do tej pory (mam nadzieje :) ). Wtedy nawet aktualizacja biosu nie pomagała, nic nie było można zrobić, po prostu nie polubiły się części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo raczej czasy niekompatybilności minęły (4 razy zmieniałem Ti4200 x8agp az wkoncu mi zadziałała firmy prolink...bo sie gryzły z mobo)

To ty chyba w matrixie zyjesz :lol2: . Teraz to dopiero potrafia byc jaja ;)

 

Kupiec odpisał że jednak karta w drugim pci-E x16 działa więc co może być przyczyną? Płytka sobie wybrzydza ??

to norma z tymi plytami, grafika dziala tylko w jednym pcie - nie ma co płakać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba w matrixie zyjesz :lol2: . Teraz to dopiero potrafia byc jaja ;)

Tak wtrącę, bo ostatnio miałem sporo kontaktu z różnym sprzętem. Np. aktualnie mam w domu kartę graficzną Gigabyte 7300gt, która nie działa na żadnym komputerze z procesorem AMD, a na tych z procesorem Intela działa bez problemu. Była wysyłana do serwisu aż 3 razy (nie wymyślam sobie, bo nawet mam papiery na to ;)) i za każdym razem pisali test ok. Nie będę pisał, co powiedzieli jak się do nich przedzwoniło... . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...