Skocz do zawartości
tomaszkogut

Zdalne Włączanie Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie chciałbym zapytać czy jest możliwe zdalne włączenie komputera jeżeli jest on wyłączony, ale podłączony do prądu i do internetu (przez kabel sieciowy)?

 

W BIOSach moich obydwy komputerów znalazłem takie opcje: KOMP_1, KOMP_2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym je włączać z drugiego komputera połączonego w LAN'ie. A możliwe jest włączanie przez jakieś inne komputery podłączone do internetu (nie w LAN'ie)? I jeszcze jedno. Nie widzę tam opcji "Wake On Lan". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LAN-ie nie ma problemu, tylko zarówno płyta jak i karta sieciowa musi to obsługiwać. Jeżeli nie masz w biosie takiej opcji, to widocznie płyta tego nie obsługuje? Z internetu już będzie problem ponieważ cała zabawa odbywa się na zasadzie rozgłoszenia sieciowego. Jest wysyłany specjalny pakiet ("super pakiet" chyba to się nazywało?) z adresem fizycznym karty. Innymi słowy wszystko dzieje się w drugiej warstwie modelu OSI. Routery natomiast operują w wyższych warstwach - TCP/IP 3-cia/4-rta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nie przejdzie? Powiedz mi lepiej jak urządzenie sieciowe może działać bez dwóch najniższych warstw? Czyżby routery nie miały portów ethernet, a bity zastępowały telepatią?? Próbowałeś kiedyś wybudzić taki kompter? Widocznie nie, bowiem nie da się wybudzić komputera wysyłając zwykłe rozgłoszenie. Pakiet musi być odpowiednio skonstruowany, tak aby karta go poprawnie zainterpretowała. W przeciwnym razie komputer z włączonym Wake On Lan uruchamiałby się za każdym razem kiedy jakieś urządznie wysyła rozgłoszenie.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic322659.html

 

Da się?

 

The basic premise is that a specifically formatted packet send over a network is send to every network card and identifying features in this packet allow the network card to identify that the magic packet is intended for it. All the other cards therefore reject or rather dispose of the packet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego, że dopiero teraz odpowiadam ale zapomniałem o temacie a przypominajka zawiodła ;)

 

A kto powiedział, że nie przejdzie? Powiedz mi lepiej jak urządzenie sieciowe może działać bez dwóch najniższych warstw?

hmm... a gdzie ja napisałem, że ich nie posiadają? Chodziło mi o to, że pracują na IP a nie ma MAC-ach. Zrozumiałeś, czy jeszcze prościej trzeba? Wiesz w ogóle na jakiej zasadzie działają routery?

Czyżby routery nie miały portów ethernet, a bity zastępowały telepatią??

hehe.. te porty to są tylko interfejsy sieciowe routerra. Powiedz mi, jaki one mają udział w samym procesie routingu?

Próbowałeś kiedyś wybudzić taki kompter? Widocznie nie, bowiem nie da się wybudzić komputera wysyłając zwykłe rozgłoszenie. Pakiet musi być odpowiednio skonstruowany, tak aby karta go poprawnie zainterpretowała. W przeciwnym razie komputer z włączonym Wake On Lan uruchamiałby się za każdym razem kiedy jakieś urządznie wysyła rozgłoszenie.

Przecież o tym samym wcześniej pisałem. Pisałem również, że są wysyłane na zasadzie rozgłoszenia a nie, że to jest rozgłoszenie! Dociera do Ciebie ta subtelna różnica?

Da się?

A gdzie ja twierdziłem, że się nie da? Zacytuj proszę.

 

 

btw. Nie wiem po jaką cholerę się czepiasz? Czujesz się niedoceniony jakiś, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry, podepne sie.

 

poniewaz bebechy mojego kompa upchnalem w kartonie gleboko pod biurkiem chcialbym go zdalnie odpalac bez klopotliwego schylania sie. wymyslilem sobie ze kupie listwe zasilajaca na pilota i zewre piny w plycie glownej, myslicie ze to bedzie funkcjonowac i nie bedzie grozne dla kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zewrzesz na stałe piny od power, to komputer się uruchomi i po kilku sekundach wyłączy. Lepszym wyjściem jest dorobienie dłuższego kabelka z przyciskiem i wyprowadzenie go na zewnątrz, blisko zasięgu ręki ;)

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci lan sam używam na co dzień Wake On LAN Prosty programik wystarczy podać ip i mac adres komputera który ma być wybudzony. I działa.

Oczywiście pc powinien mieć ustawione odpowiednie opcje w bios WOL

(u mnie PME Event Wake Up Enable oraz AC Back Function na Full on w razie zaniku prądu po jego powrocie pc automatycznie sie włączy).

 

Raz zdarzyło mi sie że serwer nie chciał sie wybudzać z laptopa a ze stacjonarki działało bez problemu, rozwiązaniem okazało sie wgranie nowszego sterownika do karty wifi laptopa.

 

Poprze internet nigdy tego nie próbowałem robić wiec nie wiem jak z tym jest.

 

Po zdalnym odpaleniu pc steruje nim za pomocą TeamViewer poprzez lan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

oprocz wol mozna zastosowac cos,dzieki czemu bedzie mozna wlaczyc pc (laptop w sumie tez,ale ingerowac bardziej by trzeba bylo w srodek) z kazdego miejsca,gdzie dochodzi zasieg! Wystarczy jakis stary telefon,ktory nalezy podlaczyc pod power switch w mobo np zamykajac obwod wlacznika glosniczkiem,albo wibracjami w telefonie. Karte sim polecam z play(raz sie doladuje i jest rok wazna) . Dzwonimy na ten telefon,albo lepiej: ''puszczamy strzalke''. Obwod sie zamyka i pc startuje. Analogicznie do tego mozemy go wylaczyc. Do wiekszej wygody mozemy zbudowac uklad,ktory bedzie aktywowal i odlaczal od telefonu przy odpowiednim napieciu ladowarke,zeby koma nie padla ;) . Nie tylko komputer dzieki temu mozemy wlaczac,a mase urzadzen!

 

pewien user z mod-planet cos takiego wykonal, jak dobrze pamietam,to na YT byl nawet filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...