Skocz do zawartości
Snake16

DSL TP i NEOSTRADA+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam SDI i planuje zmienic na jedna z tych uslug , co proponujecie ?

Neostrade

czy

DSL

 

TPSA opisuje neostrade tak:

"Stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji do/od komputera Klienta 512kb/s / 128kb/s

"

 

Czyli chodzi oto , ze maks szybkosc z jaka moge pobierac pliki to 512kb/s ?

 

TPSA DSL opisuje tak :

"DSL 512 (łącze o maksymalnej przepustowości 512 kbit/s do komputera Abonenta i 128 kbit/s od Abonenta, czteroadresowa podsieć - 1 użytkowy adres IP)

"

 

Czyli chodzi oto ze moge pobierac pliki z predkoscia 512kb/s ?

 

Czyli te dwie uslugi roznia sie tylko abonamentem i tym ze jedno ma stale IP , a drugie nie ma ?

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dsla oceniac nie moge bo nie mialem , natomiast mam neo+ i nie narzekam narazie, chociaz nie ukrywam ze wolalbym miec stale ip

 

miedzy sdi a dsl bedzie spora roznica w pobieraniu z netu

12kB/s a 56kB/s to ponad 4-krotna roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak bardzo ci na tym stalym Ip zalezy ? Miedzy DSL a neo+ jest duza roznica w cenie a zawsze mozna skozystac za jakiej aplikacji typu No-IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internet dsl jest typowo na sieci, gdyz wg regulaminu mozna go dzielic, i jest dostepna wieksza predkosc, 1 Mbps/256Kbps, masz 5 lub 8(dla 1Mbps) stalych numerow ip, mozesz sobie domenki jakies robic na ircu dziwne, serwer www , ftp itd

 

neo+ dzielic nie mozna na LAN wg regulaminu tpsy( dokladniej poza obreb jednego lokalu), jest tylko w jednej opcji 512/128

no i masz zmienne ip,

.....chociaz obydwa polaczenai dzialaja na technologii xDSL

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a DSL jest wydajniejszy od NEO+ ?

jakim cudem ma byc "wydajnejszy" ?? :lol:

zreszta sam sobie odpowiedziales na to pytanie w pierwszym poscie. obna maja po 512/128kbps

 

mam dsl'a 512 i jestem baaardzo zadowolony. szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL jest wydajniejszy i bardziej pewny od neo + ale niestety tez kosztuje troche. W DSL masz gwarantowane 512 kbit/s a neo + jest asymetryczna czy coś w tym stylu z tego co wiem mało kto osiąga te 512 kbit/s .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL jest wydajniejszy i bardziej pewny od neo + ale niestety tez kosztuje troche. W DSL masz gwarantowane 512 kbit/s a neo + jest asymetryczna czy coś w tym stylu z tego co wiem mało kto osiąga te 512 kbit/s .

DSL i NEO+ to ta sama technologia ADSL i różnią sie tylko tym że DSL ma stałe IP i niczym więcej.Mój kolega który ma w sieci DSL 1 MBIT.Od czasu jak naprawili NEO+ to on ma częściej awarie niż ja na NEO+....a oto mały screen by NEO+ jak widać wypada nawet lepiej niz DSL 512..

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie zaraz obok topic o sprawdzaniu prędkośc w Neo+ a co do programu z windowsa do ściągania mam tam nieraz 30kbs a moje SDI wyciąga max 12kbs hhmmm..... to pewnie jakaś konspiracja :wink: Może i masz troche racji ale wiem że Neo+ jest asymetryczna i jak będziesz miał 300kbits a nie 512kbits to nie masz co dzwonić do Tp bo ci nie uznają tego zgłoszenia a w DSL masz gwarancje na 512 Kbits.Podałem tylko najczarniejszy przypadek :) mój qumple ma neo+ i przeciętnie ma 470 kbits ale to sie wacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuśc sobie TPSA bo to dno. Jeśli masz w swoim mieście ISP działającego w telewizji kablowej, możesz mieć taki speed jak Harry ;) ==> http://www.dslreports.com/archive/com.pl?r=781 za bardzo rozsądną kasę. A sprawdzić swoje łącze możesz pod tym adresem ==> http://bos.speakeasy.net/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL jest wydajniejszy i bardziej pewny od neo + ale niestety tez kosztuje troche. W DSL masz gwarantowane 512 kbit/s a neo + jest asymetryczna czy coś w tym stylu z tego co wiem mało kto osiąga te 512 kbit/s .

8O ze co ?? 8O

 

z tego co widze to ty malo wiesz. poczytaj sobie cos na temat dsl'a od tp a potem zabieraj glos.

dsl 512 i neo+ to sa te same lacza, rozni je tylko stale ip i mozliwosc dzielenia poza lokal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL jest wydajniejszy i bardziej pewny od neo + ale niestety tez kosztuje troche. W DSL masz gwarantowane 512 kbit/s a neo + jest asymetryczna czy coś w tym stylu z tego co wiem mało kto osiąga te 512 kbit/s .

Hehehe DSL jest bardzo symetryczny 512/128 :D

 

Co do stalego adresu IP . Powiedz do czego ci on potrzebny , bo jezeli do serwera www czy ftp , to na neo+ tez sie da to postawic . Wystraczy aplikacje NO-IP zainstalowac i po klopocie.

Ja na twoim miejscu sprawdzilbym czy przypadkiem nie ma uciebie dostepnego chello. Za lacze 512/128 z UPC placi sie okolo 120 miesiecznie , przy czym instalacja to 49pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorkki z ten błąd z Asymetrycznością mam zamiar instalnąc sobie neo i sporo o tym czytałem i już mi się wszystko pokićkało :wink:

Ale co do działania jeszcze nie słyszałem aby kots się skarżył na DSL to pewnie dlatego że niewielka liczba ludzi posiada ten typ łączac ale chyba awaryjnośc zależy od regionu musisz obwąchać sprawe jak tam DSL działa u ciebie. Pytanie DSL i Neo+ działają na tych samych routerach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podjolem decyzje

jutro jade zglosic podanie o zamiane SDI na DSL .

 

Dziekuje wam za pomoc .

 

p.s.

Wiecie moze jaki jest czas oczekiwania na zamiane tych uslug tzn. jak jutro pojade to tak mniejwiecej ile bede czekal az tpsa przyjedzie to zamienic ?

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wiem że Neo+ jest asymetryczna i jak będziesz miał 300kbits a nie 512kbits to nie masz co dzwonić do Tp bo ci nie uznają tego zgłoszenia a w DSL masz gwarancje na 512 Kbits.Podałem tylko najczarniejszy przypadek  :)  mój qumple ma neo+ i przeciętnie ma 470 kbits ale to sie wacha.

Stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji do / od komputera Abonenta 512kbit/s / 128 kbit/s,

zanim cos walniesz to poczytaj.... i NEO+ i DSL oferuje MAX 512kbit/s.... roznia sie zmianka w regulaminie (to o dzieleniu) i cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P i e r d o l i ć Tpsa u mnie przylukałem radiostrade.

Niech wam będzie z tym innym pacierajstwem :evil:

 

A i jeszcze jedno |Stały dostęp do sieci Internet z maksymalną szybkością transmisji do / od komputera Abonenta 512kbit/s / 128 kbit/s,|

 

Dajcie mi numer GG osoby która osiągneła te 512kbits to pogratuluje i wyśle kwiaty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...