Skocz do zawartości
Snake16

DSL TP i NEOSTRADA+

Rekomendowane odpowiedzi

Pepperoni próbowales kiedys pracowac na NEO+ i tym bardziej dzielic ja na kilka stacji?? Mozesz mi wierzyc ze nie nalezy to do latwych. Tak sie akurat zeszlo ze niedawno moj znajomy zakladal NEO+ u siebie i nie zgadzniesz. Po podzieleniu przestaly mu dzialal wszelkie programy typu p2p. np KaZaa czy GG czy Tlen i inne. Nie udalo mu sie tego przejsci. Do teraz mu nie dzialaja.

mam neostrade+ podzielona i śmiga mi wszystko bezproblemowo,,niema widocznej różnicy ,jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepperoni próbowales kiedys pracowac na NEO+ i tym bardziej dzielic ja na kilka stacji?? Mozesz mi wierzyc ze nie nalezy to do latwych. Tak sie akurat zeszlo ze niedawno moj znajomy zakladal NEO+ u siebie i nie zgadzniesz. Po podzieleniu przestaly mu dzialal wszelkie programy typu p2p. np KaZaa czy GG czy Tlen i inne. Nie udalo mu sie tego przejsci. Do teraz mu nie dzialaja.

to ten twoj kolega jakis cienki.... mi i 5 inny ktorzy maja neo+ (i ich znam :P) podzielili bez problemu. u mnie tez bez niczego poszlo. na poczatek serv = p166 + win98 + winroute lite/wingate i chodzi.... teraz mam modemik na router przerobiony i podpiety pod hub..... chodzi bez problemu :P ciekawe jak to zrobil twoj qmpel, ze sobie p2p wycial :P moze postawil na lin i wycial naglowki ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zgadza sie DSL rozni sie tylko stalym dynamicznym IP i pozwala uzytkownikowi na budownie podsieci.  

 

No i nie wolno zapomniec o tym, ze NEO+ to "tylko"512/kb/s" a DSL to i 512kb/s i 1 Mb/s za 700 zl brutto.

 

Aha i jeszcze jedno nawet gdyby on bardzo chcial to i tak TPSA nie przyzna mu DSL dlatego ze jest to oferta "dla malych i sredich firm" i zeby przyznali lacze trzeba zlozyc wnosiek to siedziby TPSA na ktorym trzeba podac REGON i NIP a kolega pewnie nie ma tych dwoch ciagow numerkow. Dlatego pozostaje NEO+

 

A nawiasem mowiac teraz juz wiem po co to wszystko. Te cale ceregiele z wnioskami. To jest po to zeby chronic szarego uzyktownika przed podejmowaniem takich decyzji

tutaj tez <span style="color:red;">[ciach!]</span>lisz glupoty..... neo+ i dsl to praktycznie to samo.... zadnego nipa czy regonu nie trzeba (gostek z klasu by nie mial neta, a zamial na siebie!!(17lat)), wiec ..... po drugie.... wiesz czym sie rozni neo+ i dsl?? dsl = neo+ + statyczne ip + mozliwosc dzielenia (w regulaminie)..... bylo to juz w tylu postach ze sie zygac chce.... jak nie wiesz, to sie nie udzielaj, bo ludzie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iasz.... zreszta sam napisales, ze neo i dsl roznia sie ip i budowa podsiecie wiec .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepperoni próbowales kiedys pracowac na NEO+ i tym bardziej dzielic ja na kilka stacji?? Mozesz mi wierzyc ze nie nalezy to do latwych. Tak sie akurat zeszlo ze niedawno moj znajomy zakladal NEO+ u siebie i nie zgadzniesz. Po podzieleniu przestaly mu dzialal wszelkie programy typu p2p. np KaZaa czy GG czy Tlen i inne. Nie udalo mu sie tego przejsci. Do teraz mu nie dzialaja.

Do łatwych? Nie. To należy do rzeczy najłatwiejszych ;] 2 regułki iptables. p2p nie działały bo wykorzystują połączenia bezpośrednie (można to naprawić np. poprzez przekierowanie odpowiednich portów z maskarady do wewnątrz sieci). Kazaa za maskaradą działa, tak samo jak gad. Tlen nie wiem, też powinien bezoporowo. Może kolega nie przeczytał manula? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zgadza sie DSL rozni sie tylko stalym dynamicznym IP i pozwala uzytkownikowi na budownie podsieci. 

 

No i nie wolno zapomniec o tym, ze NEO+ to "tylko"512/kb/s" a DSL to i 512kb/s i 1 Mb/s za 700 zl brutto.

 

Aha i jeszcze jedno nawet gdyby on bardzo chcial to i tak TPSA nie przyzna mu DSL dlatego ze jest to oferta "dla malych i sredich firm" i zeby przyznali lacze trzeba zlozyc wnosiek to siedziby TPSA na ktorym trzeba podac REGON i NIP a kolega pewnie nie ma tych dwoch ciagow numerkow. Dlatego pozostaje NEO+

 

A nawiasem mowiac teraz juz wiem po co to wszystko. Te cale ceregiele z wnioskami. To jest po to zeby chronic szarego uzyktownika przed podejmowaniem takich decyzji

tutaj tez <font color="#FF0000">[ciach!]</font> glupoty..... neo+ i dsl to praktycznie to samo.... zadnego nipa czy regonu nie trzeba (gostek z klasu by nie mial neta, a zamial na siebie!!(17lat)), wiec ..... po drugie.... wiesz czym sie rozni neo+ i dsl?? dsl = neo+ + statyczne ip + mozliwosc dzielenia (w regulaminie)..... bylo to juz w tylu postach ze sie zygac chce.... jak nie wiesz, to sie nie udzielaj, bo ludzie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iasz.... zreszta sam napisales, ze neo i dsl roznia sie ip i budowa podsiecie wiec .......

Niewiem jak jest z nipem i regonem teoretycznie tak powinno byc jednego jestem pewien noose niemoze wziac na siebie majac 17 lat bo niejest jeszcze prawnie osoba upowazniona do podpisywania tego rodzaju papierow .

 

Wiem bo zakladalem glupie SDI i na ojca musialem zakladac - z tym DSL bardzo mozliwe ze trzeba miec regon i nip ale to zawsze na starszych mozna wziac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Madralo. Jak chcesz obrazac ludzi to rob to w domu a nie na forum. DSLa nie mozna brac na osobe prywatna. I to ze twoj qmpel sobie to wzial na siebie majac 17 lat to bardzo dobrze. Ale jestem jednej rzeczt pewien ze nie mozna DSLa brac na osobe prywatna. Dlatego ptrzebna jest dzialalnosc gospodarcza na wlasny rachunek. Wiem bo sie tym naprawde interesowalem

 

Żeby dostac DSLa trzeba napisac wniosek do TPSA.

Podaje sie w nim naze firmy ktora chce DSLa

nr telefonu

i regon

 

i czeka sie 3 tygodnie na rozpatrzenie wniosku. i TPSA decyduje czychce przyznac czy nie.

 

A ty niewychowany gowniarzy (noonse czy jakos tam) nie wqriwaj i nie obrazaj innych ludzi

 

Jesli chodzi o to zasrane dzielenie NEO+ to juz pisalem ze nie ma rozncy dla przecietnego uzytkownika. A co do dzielenia na kompy to opieram sie na doswiadczeniach i wyznaniach mojego kolegi, ktory nie wiem dlaczego mialby klamac. Wiec przestancie sie doczepiac do tego dzielenia.

A takich kolesi jak ten gowniarz to sie powinno banowac bo to sie nazywa obraza dobrego imienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to widocznie twoi koledzy klamia a nie moi bo moi nie mowia ze majac 17 lat biora na siebie DSL

:D :D :D :D

 

A p2p mu nie dzialaly i nie zmienie tego. Naprawde mi przyrko ze tak bylo ale NIE DZIALALY. Co ja mam zrobic. A myslalem ze forum to miejsce gdzie mozna takie problemy poruszac. Najwyrazniej sie pomylilem bo zamiast odpowiedzi na pytanie zostalem zjechany przez niewychowanego gowniarza.

 

Moderatorzy widzicie i nie grzmicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sprostowan:

oczywista nieprawda jest jakoby nie mozliwe bylo wziecie InternetDSL przez osobe fizyczna nie prowadzaca dzialalnosci. Problemem jest tylko niekompetencja i nieudolnosc pracownikow Biura Olewania Klienta TP SA ktore swego czasu mi wmawialo to samo co do ISDN zanim nie potupalem noga i nie powrzeszczalem.

Warunkiem jest: pelna zdolnosc do czynnosci cywilno-prawnych (tj. ukonczenie 18stego roku zycia) oraz potwierdzenie ze jest sie najemca/wlascicielem lokalu w ktorym bedzie instalowane zakonczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten niewychowany gowniarz ci nie powie bo nie wie.

sam mowisz, ze ja jestem nie wychowany itp.... ale popatrz na swoje posty... i zastanow sie....

A co do dzielenia na kompy to opieram sie na doswiadczeniach i wyznaniach mojego kolegi, ktory nie wiem dlaczego mialby klamac

ja tez nie wiem czemu mialby klamac... moze sobie na servie postawil blokade p2p ? ja nie w nikam .... mowie ci tylko, ze neo+ jest baaaaardzo latwo podzielic, bo sam mam podzielone i moi qmple z klasy tez i chodzi cacy.....

 

ps. naucz sie czytac i pisac bo ja nie jestem noonse tylko NOOSE.... reszty nie skomentuje...

jak dla mnie to EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego na stronie tpsa mowia o ofercie dla malych firm a ode mnie chcieli NIP i REGON na wnisku o przyznanie stalki.

A jakim cudem ludzie maja lacza popak-t w domach do sieci - 2 megabitowe ? : ) - najwidoczniej mozna brac na osobe prywatna a tobie wcisneli kit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty zaczales mi jechac NOOSE. Forum to miejsce gdzie ludzie zadaja pytania na ktore sie odpowiada. Nawet jesli sie mylilem to ty nie masz prawa mi jechac. Wiec nie dziw sie riposta z mojej strony.

 

Ja dokladnie 2 miesiace temu chcialem zlozyc wniosek o stale lacze i chcialem DSL bo potrzebuje 1 Mb/s (chce otworzyc kafejke internetowa). Wiec kobieta w obsludze na ul. Bułgarskiej w Poznaniu powiedziala ze musze zlozyc wniosek o przyznanie ktorego rozpatrzenie trwa do 3 tygodni. Powiedziala mi ze na wniosku musze podac nazwe firmy, ktora stara sie o przyznania stalki, NIP, REGON i nr telefonu abonenta i dowod wlasnosci lokalu (wzgl. umowa o najem).

 

Nie mialem powodu zeby jej nie wierzyc bo jaki mialaby w tym cel. A o tym dzieleniu juz mi sie pisac nie chce. Tak sie sklada ze dzisiaj z nim rozmawialem i on podtrzymuje swoja wersje ze nie dzialaja mu p2p.

 

Ja na to nic nie poradze. ale w przeciwienstwie do ciebie ja sie wypowiadalem kulturalnie na co ciebie najwidoczniej nie bylo stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh .... mialem sie nie udzielac, ale.....

Kilka sprostowan:

oczywista nieprawda jest jakoby nie mozliwe bylo wziecie InternetDSL przez osobe fizyczna nie prowadzaca dzialalnosci. Problemem jest tylko niekompetencja i nieudolnosc pracownikow Biura Olewania Klienta TP SA ktore swego czasu mi wmawialo to samo co do ISDN zanim nie potupalem noga i nie powrzeszczalem.

Warunkiem jest: pelna zdolnosc do czynnosci cywilno-prawnych (tj. ukonczenie 18stego roku zycia) oraz potwierdzenie ze jest sie najemca/wlascicielem lokalu w ktorym bedzie instalowane zakonczenie

to Ci powinno wszystko wytlumaczyc..... ja tez sie dowiadywalem w BOK w sopocie i babka mi powiedziala, ze jak bym mial dowodzik to bez problemu, a tak to przyjsc ze starymi zeby podpisali...... i nic wiecej.......

 

btw: jak chcesz se zrobic c@fe to mozesz zamowic na poczatek neo+ (bo to w koncu jeden lokal, nie ?)....

 

ps. sorx za poprzedniego, ale tak jakos wyszlo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia ale z teog co skumalem potrzeba jeden mega a neo jest tylko 512 kb przy czym jak podlaczy neo zabuli 850 zl za podlaczenie i bedzie chcial pozniej 1 mbit to zabuli kolejne 908 chyba zl za podlaczenie DSL wiec siem nieopplaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wajcha - z nipem, regonem itd to jest prawda, bo z tym wyszedłeś do pani w okienku. Druga prawda, że osoba fizyczna (prywatnie do domu) też dostanie DSL. Po prostu są to dwa oddzielne tematy a panie w BOK czasami tego nie odrużniają. Moj syn (bo ja jestem wygodny i leniwy) otrzymał upoważnienie ode mnie (potwierdzone przez kierownika BOK - ale już skończył 18 lat), na reprezentowanie mnie w TPSA. Początkowo wystąpiłem o neo+ (do Warszawy o zgodę na dzielenie łącza -regulamin dopuszcza dzielenie łącza poza lokal, nie wiem czemu tak wielu pisze bzdury o tej sprawie) - ponoć odpowiedź z Warszawy wyszła dwa tygodnie temu, ale jeszcze do mnie nie dotarła , w ostatnim dniu promocji złożyłem dodatkowo wniosek o DSL (wszystko to załatwiał mój syn na mocy upoważnienia). Co lepsze nie wiem, wychodzi, że stałe IP to prawie 1500zł rocznie (na otarcie łez kilka bonusów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...