Skocz do zawartości
smurv

P5q-e Pod Woda

Rekomendowane odpowiedzi

naszla mnie ochota zeby zwodowac cos wiecej niz cpu, ale chyba nie chcialbym wodowac calej plyty bo nie bede mial terez na to pieniedzy...

 

czy na mojej plycie da sie zwodowac NB, i jednoczesnie zostawic orginalne chlodzenie na mosferach :> ?

 

wiem ze to glupie pytanie ale ja nigdy chlodzenia z plyty nie sciagalem i nie wiem czy bedzie mi przeszkadzac w tym polaczenie poprzez heatpipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz chłodzić NB to takie rozwiązanie ma sens. Założenie bloczku na mosfety umożliwia wtedy zdjęcie tego łączonego heatpipem chłodzenia. W późniejszym czasie można dokupić bloczek także na drugi cześć mosfetów.

 

edit: zastosowanie hr-09 to też dobry pomysł

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przekrecic heatpipe troszke zostawiajac radiator na mosfetach, tylko bedzie Ci sterczal heatpipe z radiatorkiem z NB, przekrecic go ujdzie w gore, potem ewentualnie z powrotem (w mosfecie sie tak sobie trzyma), mozna probowac wyciagac, ale bez pogiecia nie wsadzisz z powrotem.

 

Najlepsze i najtansze rozwiazanie zaproponowal moim zdaniem Arni, Thermalright HR-09 + MCW30 i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej zdemontowac cale chlodzenie, kupic jakis radiator od starych procow (przeciez to kwestia 3-5zl) i dociac tak by pasowal na mofy. Ja tak zrobilem na p5kr (tez mofy z chipsetem polaczone heatpipem). szkoda psuc stockowe chlodzenie

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem plan wiec niestety odpadaja te rozwiazania ;/, ide szukac orginalnego chlodzenia na mosfery :D

 

edit:

 

czy w miejscu zaznaczonym jest cos chlodzone ?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez smurv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...