Skocz do zawartości
wodnik

Delta 700w Dps-700mb A

Rekomendowane odpowiedzi

toman

 

Dostępne w PL u mnie :)

za 199zł + 6miesiecy gwarancji :)

 

 

PS

"wiatrak" / "śmigło" itd itp, nie będę pisał cały czas wentylator co by sie nie powtarzać zbytnio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic

 

TAK. Zgadza się. Co do sprawności zasilacza jest ona na poziomie około 80% Dokładnych danych producent nie podaje, akurat tego modelu nie można znaleźć na ich strone lol

Ale co tu pisać:

http://www.delta.com.tw/product/ps/sps/sps...d=2&ptid=10

http://www.delta.com.tw/product/ps/sps/sps...d=2&ptid=12

 

Delta wysyła chyba wszystkie zasiłki do EPRI

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_detail....d=27&type=2

 

Wszystkie mają sprawność ponad 80% !!

Nawet jakieś 300_tki. Delta większość tych zasilaczy robi dla dużych firm jak HP, DELL czy IBM wątpie aby te firmy kupowały "guano" o małej sprawności, zbankrutowali by na prądzie (nie tyle oni co i ich odbiorcy)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toman ?

 

A jak inaczej w warunkach domowych, nie posiadając nic innego oprócz watomierza miałem ten zasilacz sprawdzić??

 

Poza tym jak taki dokładny jesteś to sobie oblicz 511*80% (wiem wiem tak sie nie liczy to zbyt proste hehe, no ale) =40,8W

Więc bebechy komputera pobierały 470,2W

 

Większość recenzentów też podaje pobór z sieci, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Nie jest to profesjonalny test (nie było do czego porównać i czym bardziej obciążyć) ale taki bardziej poglądowy i chyba dobrze spełnia swoją rolę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Chiefteca zasiłki produkuje np Sirtec, nie tylko Delta

Poza tym jak taki dokładny jesteś to sobie oblicz 511*80% (wiem wiem tak sie nie liczy to zbyt proste hehe, no ale) =40,8W

Więc bebechy komputera pobierały 470,2W

511*80%=408,8W i tyle biorą "bebechy"

511*20%=102,2W to straty w zasilaczu.

Oczywiście zakładając 80% sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus

Serie GPS robi obecnie tylko Delta, inne to CWT i Sirtec.

 

Sprawność zasiłki jest na poziomie Antec_ka 650W ! (przynajmniej przy niedużym obciążeniu)

 

Co do obliczeń, fakt pomyrdało mi się, przesuną się przecinek i odjąłem potem lol, tak to jest jak sie spało 4 godziny hehe :mur:

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon

 

W sklepie spytasz :lol2: hehe

Pytaj pytaj hihi

No dobra uświadomię Cie od razu, nie trudź się, w żadnym sklepie tego nie znajdziesz, ani w PL ani gdzie indziej. No może gdzieś u skośnookich ;)

6miesięcy GW i 199zł za porządny 700W markowy zasilacz to źle LOL

Ludzie jakieś szczyny typu TURMENT 700W na allegro kupują.

 

 

 

BArt_X

Są nówki aż śmierdzą nowością ;)

Niektóre mają lekki ryski od transportu. Na pewno nie są przechodzone, a tym bardziej katowane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło o to, czy nie są "leżakami magazynowi". Często Delty 300W z Allegro są owszem nowe, ale mają rok produkcji 2004-2006 :)

BTW, skoro te 700W nie są na rynek detaliczny to jaki jest ich cel? Serwery IBM, Dell itp?

 

Jeszcze taka ciekawostka, ostatnio wyczaiłem zasilacz od laptopa Fujitsu-Siemens Amilo i też był wyprodukowany przez Delta Electronics :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saleen

 

Z tego co ja wiem to są to zasilacze do jakiś wypasionych serwerów HP

 

Jaką mają datę produkcji tego to nie wiem, po zapachu, świeżości hehe oceniam, że max parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdzieś były zapasy zapasówek do serwerów np i teraz po apru latach pora wyczyścić magazyny. Jeśli ktoś potrzebuje mocnej zasiłki w dobrej cenie to powinien być zadowolony, ale nei ejst to nowa zasiłka ze sklepu z 24 miesięczną gwarką i trzeba być tego świadomym.

No i cicha delta to jakoś trudno mi uwierzyć :wink: Chyba po fanswapie ew mamy inne definicje ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wodnik. Masz dobry towar, ale jeśli spodziewałeś się, że za 200 zł ludzie będą brać i całować Cię po rękach, to się przeliczyłeś. Dodatkowo sposób w jaki prowadzisz dyskusję nie przyspoży Ci klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toman

 

Hmm nie wiem zabardzo o co ci ponownie chodzi. Zarzucasz mi brak stronniczości w prezentacji zasilacza (a jeden znajomy wytykał mi, że sie wad tak nie"eksponuje" i to na poczatku hehe) staram sie być obiektywny jak mogę.

Jeśli masz jakieś uwagi co do sposobu prezentacji/testu, jakieś propozycje innych pomarów, chętnie ich wysłucham.

 

Po prostu jest to dobry zasilacz (wiadomo są lepsze), uważam, że w dobrej cenie (zawsze dla jakiś stałych bywalców frazpc czy purepc można zrobić jakiś rabacik ;) ) Wcale nie twierdzę, że ludzie będa mnie całowwać po rekach, całowali by mnie gdybym dawał je za darmo i jeszcze dorzucał gratis jakiś dysk ;)

 

Twierdze, że jest to niezła alternatywa, dla innych zasilaczy. Nie koniecznie trzeba mieć mocarny komputer aby kupić 700W.

Obecnie jedna z tych Delt podłączona jest pod to co mam w podpisie (komp bez OC - dla dociekliwych, rozmontowałem WC, czekam na pompke więc na boxie nie kręce, co by uszy nie odleciały) i chodzi ok. Nawet sie zastanawiałem czy Antecka nie sprzedać (coś bym na tym jeszcze zarobił) a taką Delte sobie zostawić.

 

Tak więc toman NO OFFENCE, nic do Ciebie nie mam, każdą uwagę, czy krytykę przyjmę ze spokojem, nie lubie tylko zarzucania mi braku obiektywizmu (wiem, dla niektórch to trudno pojąć, aby ktoś co coś sprzedaje osobiście umiał ocenic z punktu kupującego, bez naciągania faktów)

 

 

99tomcat

 

Co do głśności... ogolnie jestem fanem Delt. Wszyscy pamiętamy jaka furrorę zrobiły 400MB A od Zubrzyckiego (sprzedawane defacto za "grosze") Sam sie na taką załapałem i do dziś robi jako serwisowa (oczywiście z moim konfigiem i po OC radziła sobie elegancko) Dużo też do tanich zestawów wkładam Delt 350W.

Z tych trzech na moje ucho jabardziej cicha jest 350-tka 350PB-2C drugie miejsce 700 (leży obecnie na biurku 40 cm od moich uszu i jej nie słysze, fakt przystawiajac blisko głowe słychać wspominane terkotanie łożysk więc do poziomu Seasonicka S12 [którego też miałem, 500W] to wiadomo sie nie umywa, ale jest dobrze).

Natomiast w 400MB wiatraczki po jakimś czasie lubiały "ćwierkać" poza tym takie bardzo głośne nie były, ale tam siedział jeden 80x80 w 350W mamy 120mm (model DPS-350PB-2C) a w 700W 13,5cm :)

 

Edit

Zasilacz chodził tak samo cicho lub może nawet ciszej (trudno wyłąpać różnice na ucho) od Be Quiet 550W

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zasilator ale wodnik - sam trochę nadałeś ton jasię bronię,, i tu i na frazie. zrób 170 dla forumowiczów i przestaną marudzić,, imo okazja,, a dyskusja na frazie o sprawności - imo można wnioski wciągnąć samemu ;) to jest nowoczesny mocny i sprawny zasilacz a jeśli był to oem dla producenta to nikt go nie podsyłał na certyfikat, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbil...

 

Jak tu "sie nie bronić" skoro atakują ;)

 

Ps

Pewnie i tak zrobie, aukcja dla "zwykłych zjadaczy chleba" po 199zł i prywatna dla starych bywalców PurePC i FrazPC po 169zł B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostasz

 

Radiatory to właśnie nie są za wielkie, ale to akurat nie problem, widocznie elementy które chłodza są lepszej jakości i nie grzejąsie tak bardzo. Zasilacz był chłodniejszy pod obciążeniem, od porównywanego Be Quiet 550W, a wynikało to choćby z zapasu mocy.

 

Edit

 

romek-o

 

Nie, nie od niego.

Inne źródło :)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek

 

Niezły szperacz z Ciebie :D , ja nieco googlowałem i tego nie wyszukałem.

 

No ciągneło wsumie nie najgorszy sprzęt ale bez jakiś rewelacji ;)

 

"Intel Core 2 Extreme QX6700, 3.2 GHz, 1066 FSB, 8 MB Cache

Motherboard Gateway FX530XT, BIOS: Intel LA97510J.15A (01/09/07)

RAM Hyundai HYMP512U64BP8-Y5 PC2-5300

4x 1024 MB, CAS 5-5-5-15

Hard Drive Western Digital Raptor WD1500ADFD, RAID 0

2x 105 GB, 10000 RPM, 16 MB Cache, SATA 150

Networking Intel PRO/1000 PM Onboard Gigabit Ethernet

Graphics Cards EVGA GeForce 8800 GTX

GPU: 600 MHz

RAM: 768 MB 925 MHz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update odnośnie zasilaczy Delt.

 

Polecam zapoznać się z dyskusją na forum:

 

http://komputery.katalogi.pl/Nowy_PC_za_17...t138185-s6.html

 

W skrócie Delta GPS-750AB A = Asus U-75HA 750W !!!

 

Recenzje:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=492&...ctr_str_numer=3

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...http://www.fc...

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...;u=http://we....

 

Sprzedawana przeze mnie Delta to model o zaledwie 50W słabszy o bardzo zbliżonej konstrukcji!

W sklepie u skośnookich (nowa) kosztuje ~444zł !! (nie dodając cła i vat_u!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...