Skocz do zawartości
pysiak

Mini Notebook Jaki?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic sobie jakiegos mini notebooka z matryca mniejsza niz 10 cali do +/- 1000zł i znalazłem w sumie 3 takie sprzety a mianowicie Asus Eee, Acer One atom oraz Hp 2133 Mini note i ta ostatnia opcja wydaje mi sie najkrzystniejsza ale prosze o wypowiedzi + zalezy mi bardzo zeby laptop mial wejscie pod internet bezprzedowodwy typu iplus(nie mam pojecia jak sie to wejscie nazywa;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o to, żeby modem był wbudowany? Bo wejście na modem to mają każde laptopy bo modemy na USB są najczęściej. Ale za 1000 zł zapomnij o takim netbooku z wbudowanym modemem. Jeyny na rynku to Samsung NC10 (10") dostępny w iPlusie za 700 zł w abonamencie 110 zł (3 mc gratis) albo na allegro za ponad 2000 ale ciężko je dostać. Przed tym jak dolar zwariował i jak nie było braków w Plusie to można je było bez problemu kupić za 1700zł

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy tych funduszach to kupić, to co ci najbardziej odpowiada i korzystać z modemu hsdpa/umts w telefonie(zapewne masz jakiś nowszy telefon) poprzez np. bluetooth. W tej chwili widzę ofertę używanego acera one z modemem za 1350zł. Nowy z modemem z mniej niż te 1700zł nie wyrwiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP m2133 ma ten ogromny plus że jest świetnie wykonany jak na ten segment rynku, jednak pamiętać należy też że bazuje on jeszcze na procesorze VIA a nie jak 2 pozostałem propozycje na układach Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynika, że jednak via w tym HP spisuje się gorzej niż atom podczas zwykłej pracy z windowsem (komunikator + pootwierane karty w przeglądarce itp) - via potrafi zamulać. Też myślałem nad HP Mini ale jednak za bardzo odstaje od np. winda. Pamiętam też narzekali na maksymalny kąt otwarcia lapa - za mały żeby używać go komfortowo na kolaach (a netbooka raczej często się tak używa).

 

Najlepiej przy tych funduszach to kupić, to co ci najbardziej odpowiada i korzystać z modemu hsdpa/umts w telefonie(zapewne masz jakiś nowszy telefon) poprzez np. bluetooth. W tej chwili widzę ofertę używanego acera one z modemem za 1350zł. Nowy z modemem z mniej niż te 1700zł nie wyrwiesz...

Telefon to prowizorka - np. podczas połączenia sesja jest zrywana. Jak się czasem korzysta to ok, ale skoro pysiak chce korzystać z iPlusa (chyba chodzi o abonament iPlus, a nie o simdate) to wtedy telefon nie ma sensu. Ale w iPlusie są zestawy z modemem na USB za 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność przez pewien czas bawić się Asusem Eee wraz z Play Online i powiem Ci szczerze że byłam bardzo mile nim zaskoczona, necik chulał jak należy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa. Wg użytkowników eee najlepszym wyborem jest 901 (2 dyski ssd 4+8gb). Obecnie można kupić 901 z 36GB ssd (4+32). Minus to właśnie 4GB na partycję systemową, a wymiany tego ssd jeszcze nikt się nie podjął i chyba nie podejmie. Drugi minus jest taki, że do 901 można włożyć tylko dyski ssd/hdd 1,8" i to tylko o określonej wysokości (do ~5mm), np coś takiego. Plus jest taki, że jako dysk można zastosować kartę Compact Flash (poprzez przejściówkę), ale w obecnych czasach 32GB ssd wychodzi taniej niż CF.

opróćz atoma i via jest jeszcze celeronM dothan, który pomimo 900MHzów w aplikacjach jedno wątkowych radzi sobie równie dobrze (jak nie lepiej) niż atom, niestety przegrywa przy dwóch wątkach.

 

Nad hp się kiedyś zastanawiałem, ale niestety via go przekreśliła, pomimo bardzo dobrego wykonania i świetnej jakości dźwięku.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że mój EEE 900 liczy 1M w 1:19, podczas gdy Atom średnio potrzebuje około 1:45... To duża różnica. IMHO jeśli nie zależy Ci na dłuższym czasie pracy na baterii (to główna zaleta Atoma), to bierz 900, bo jest sporo tańszy od 901.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...