Skocz do zawartości
brzecol

Problem Z Podłączeniem Tv Lcd Do Komputera Przez Hdmi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem odpowiedzi w wielu tematach na forum ale nie znalazłem. Wprawdzie sprawa dotyczy TV LCD, ale nie ma takiej kategorii więc umieściłem temat tutaj. Mam następujący problem. Posiadam telewizor 22' LCD Philips 22PFL3403. Natywna rozdzielczość tego LCD to 1680x1050. Telewizorek posiada wiele różnych możliwości podłączenia (SCART, S-Video, D-SUB, 2xHDMI). Do tej pory korzystałem z podłączeniem poprzez kabel D-SUB (z przejściówką DVI od strony karty graficznej) i nie było problemów, ale obraz nie do końca wydawał mi się ostry. Dlatego postanowiłem spróbować podłączyć go do kompa kablem DVI-D/HDMI (DVI od strony karty i HDMI od strony TV). Niestety jedyne dostępne rozdzielczości przy takim podłączeniu to rozdzielczości HD (1280x720, 1920x1080) z fatalną jakością obrazu jako rozdzielczości nie natywne. Nie pomaga zmiana rozdzielczości, zmiana sterowników, zmiana systemu, itp. Moja karta to GTX 285, system Windows Vista Home Premium 64, sterowniki obecnei 182.06 WHQL. Co ciekawe, w momencie kiedy odinstaluje sterowniki NVidia i system się uruchomi nie rozpoznając, że to GeForce GTX 285 a jedynie standardowa karta VGA wtedy na pulpicie jest piękny, ostry obraz w natywnej rozdziałce 1680x1050, ale niestety bez driverów nie da rady uruchomić niczego innego oprócz pracy w 2D a po ponownym zainstalowaniu sterowników NVidia problem się powtarza. Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem i mógłby podać jakieś wskazówki? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale niestety bez skutku. Każda próba zmiany rozdzielczości na 1680x1050 powoduje, że z menu ekranowego OSD monitora wyświetlany jest komunikat 1080p i taka rozdzielczość jest ustawiana; poza tym 1680x1050 nie jest jedyną rozdzielczością, która nie działa. Każda inna poza 1080p, 720p i chyba 540p albo 450p nie chce być wyświetlona. Jakby przy podłączeniu przez HDMI ten monitoro-telewizor przejmował kontrolę nad wyświetlaną rozdzielczością i wogóle pomijał to co ustawi system. Tak jak napisałem wcześniej występuje to jedynie po zainstalowaniu sterowników Forceware Nvidii. W przypadku podłączenia TV pod czysty system (żadne sterowniki nie zainstalowane) to poprawnie wyświetla 1680x1050. W momencie instalacji driverów pojawia się rozdzielczość 1920x1080 i co ciekawe we właściwościach monitora pojawia się wpis - Philips 22PFL3403, pomimo tego, że ja nie instaluje żadnych profili, inf-ów dla tego TV. Jakby komp przy połączeniu HDMI automatycznie z firmware-u TV rozpoznawał model. Zastanawiałem się również nad grzebaniem w menu serwisowym TV, ale nigdzie nie znalazłem czy takie istnieje i jak tam wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale niestety bez skutku. Każda próba zmiany rozdzielczości na 1680x1050 powoduje, że z menu ekranowego OSD monitora wyświetlany jest komunikat 1080p i taka rozdzielczość jest ustawiana; poza tym 1680x1050 nie jest jedyną rozdzielczością, która nie działa. Każda inna poza 1080p, 720p i chyba 540p albo 450p nie chce być wyświetlona. Jakby przy podłączeniu przez HDMI ten monitoro-telewizor przejmował kontrolę nad wyświetlaną rozdzielczością i wogóle pomijał to co ustawi system. Tak jak napisałem wcześniej występuje to jedynie po zainstalowaniu sterowników Forceware Nvidii. W przypadku podłączenia TV pod czysty system (żadne sterowniki nie zainstalowane) to poprawnie wyświetla 1680x1050. W momencie instalacji driverów pojawia się rozdzielczość 1920x1080 i co ciekawe we właściwościach monitora pojawia się wpis - Philips 22PFL3403, pomimo tego, że ja nie instaluje żadnych profili, inf-ów dla tego TV. Jakby komp przy połączeniu HDMI automatycznie z firmware-u TV rozpoznawał model. Zastanawiałem się również nad grzebaniem w menu serwisowym TV, ale nigdzie nie znalazłem czy takie istnieje i jak tam wejść.

a w ustawieniach TV nie masz czegoś takiego jak tryb HDMI (PC lub WIDEO) ?

albo poszukaj w panelu sterowania Nvidia - są tam opcje trybu HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach TV nie ma zmiany opcji trybu HDMI, przynajmniej ja nie znalazłem. Ściąga mi się jeszcze dokładne instrukcja w PDF ze strony Philipsa. Obecnie szukam i grzebię w sterownikach NVidia, ale na razie nie mogę znaleźć przydatnych opcji.

 

Właśnie jestem po lekturze instrukcji oraz dokładnym obejrzeniu sprzętu. Mam teraz dwa podejrzenia:

 

1. Instrukcja podaje, że w trybie wideo HDMI są obsługiwane następujące rozdzielczości: 540p, 576p, 720p, 1080i, 1080p - być może stąd wynika ograniczenie.

2. Kabel HDMI który posiadam ma konfigurację - 18+1, być może on też ogranicza transmisję

 

Szkoda mi wywalać teraz kasę za inny kabel, ale jak będę miał możliwość to sprawdzę.

Edytowane przez brzecol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem. Karta ATI, (Catalyst 9.3) telewizor 22" poprawnie rozpoznaje rozdzielczości 800x600 i 1024x768. Wszystkie powyżej zmienia na 1080p także obraz jest przeskalowany i brzydko wygląda. Wszystko to się dzieje na kablu HDMI. Może już ktoś rozwiązał ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...