Skocz do zawartości
sharki9

zmiana ustawiien monitora - rozdzielczosc

Rekomendowane odpowiedzi

przy instalacji rh 7.3 zainstalowalem jakis powalony monitor z rozdzielczoscia 1024x 7.... i zapomnailem sprawdzic czy dobrze wyswietla :oops: a teraz jak mi sie zaladuje mam dziiwny rozmiar ekranu zdecko maly :oops: wie ktos moze jak to zmienic bo w centrum sterowania tego nie widze z gory dzieki za pomoc :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy instalacji rh 7.3 zainstalowalem jakis powalony monitor z rozdzielczoscia 1024x 7.... i zapomnailem sprawdzic czy dobrze wyswietla  :oops:  a teraz jak mi sie zaladuje mam dziiwny rozmiar ekranu zdecko maly  :oops:  wie ktos moze jak to zmienic bo w centrum sterowania tego nie widze z gory dzieki za pomoc  :oops:

o ile się nie mylę to RH ma coś takiego jak setup i z pod niego można potem pozmniac ustawienia monitora - albo od razu Xconfigurator - lub coś koło tego - dawno RH na oczy nie widziałem. Albo ręczna edycja /et/X11/XF86Config :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy instalacji rh 7.3 zainstalowalem jakis powalony monitor z rozdzielczoscia 1024x 7.... i zapomnailem sprawdzic czy dobrze wyswietla  :oops:  a teraz jak mi sie zaladuje mam dziiwny rozmiar ekranu zdecko maly  :oops:  wie ktos moze jak to zmienic bo w centrum sterowania tego nie widze z gory dzieki za pomoc  :oops:

o ile się nie mylę to RH ma coś takiego jak setup i z pod niego można potem pozmniac ustawienia monitora - albo od razu Xconfigurator - lub coś koło tego - dawno RH na oczy nie widziałem. Albo ręczna edycja /et/X11/XF86Config :lol:

 

no wlasnie cos tam zmienialem recznie ale wolalem nie namieszac zbytnio wiec jakby ktos mogl mi napisac co mam tam zmienic to bylbym dzwieczny a tego setupa do ustawien monitora nie widzialem do innych ustawien jest ale do tego nie widzialem

 

P.S.

instalowal ktos juz tego RH 9.0 ze stronki redhat.com bo ja sciaglem te plyty wypalilem, instalka rusza ale kiedy wybieram jezyk ustawienia klawiatury i ide dalej to pyta mi sie skad ma czytac pliki cdrom, hdd, ftp. http i daje mu cd i [gluteus maximus] :evil: nie widzi :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na poczatek to najlepiej bedzie skonfigurowac X'y jakims programikiem bo recznej edycji nie polecam :)

wpisz w konsoli xf86 i wcisnij tab - cos ci sie tam powinno pojawic co bedziesz mogl uzyc do konfiguracji

wpisz tez XF86 i wcisnij tab tez chyba byl taki programik - pokombinuj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...