Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Pancerz Pokazowy - Z Czego Najlepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pisze to w odpowiednim dziale, ale ni to modyfikacja ni zakupy...

 

Do rzeczy, planujemy z kumplem zrobić sobie pancerze. Nie byle jakie, obaj jesteśmy fanami Warhammera 40k, dlatego chodzi tu o Space Marines lub Terminatorów. I teraz pytanie, z czego to by było najlepiej zrobić, żeby to było w miare lekkie, wytrzymałe i stosunkowo niedrogie. Myśleliśmy nad żywicą epoksydową lub poliestrową, ale jak z nakładaniem tego? Może jakieś inne pomysły? Zaznaczam, że pancerze miałyby być noszone na różne konwenty s-f, pokazy etc, dlatego fajnie gdyby sie odrazu nie rozpadły :P

 

Proszę też powstrzymać się od głupich komentarzy, nie chodzi tu o jakiś szczytny cel, tylko satysfakcję, a ze to głupi pomysł... wiem, dlatego może sie udać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw rozejrzał się za jakaś pianką z której można by "wyrzeźbić" dany kształt zbroi.

Czyli w kawałku pianki wielkości tułowia człowieka zaczął bym wycinać dany kształt który chce uzyskać, później na to nałożył bym włókno szklane i epoksyd tak z kilka warstw, piankę bym wyciął/wywalił a skorupa by została. Teraz to przeszlifować/zaszpachlować i pomalować.

I tak z resztą części. Do środka wkleił bym materiał podbity gąbką żeby wygodnie się to nosiło.

Tak bym kombinował, ale kupę roboty z tym by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnemu z nas sie nie spieszy, dlatego jesteśmy gotowi na długą robote.

 

Myślałem też, żeby zrobić odlewy z gipsu, ładnie je wyszlifować z zewnątrz i pokryć żywicą, a gdy ona stwardnieje zastąpić gips pianką budowlaną (dla rozmiarów i wagi) i pod to jeszcze gąbka dla wygody noszenia. Jeśli ktoś sie interesuje Warhammerem 40k, wie że zbroje Terminatorów małe nie są, są jednak prostrze niż zbroje Marines, bo nie mają aż tylu szczegółów. Choć z drugiej strony Marines są bardziej rozpoznawalni... ale mniejsza o to, chodzi tu o materiały i wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - za Termosa bym sie nawet nie zabieral. Anatomia moze stanac na przeszkodzie, nie wspominajac o architekturze (drzwi!) ;)

Co do ilosci szczeglow to mozna bardzo dyskutowac, ale to nie o tym temat...

 

IMHO jesli juz, to Power Armour, ktory Mark to juz wasza broszka, byle nie MkII (helm zintegrowany z korpusem ;) ). IMHO od MkVI wzwyz bedzie najlatwiej, bo przewody/rury znajdujace sie na brzuchu sa zasloniete, a i same naramienniki sa dosc proste. Jak pojdziecie w zwyklych Marines, to i ilosc szczegolow nie bedzie musiala byc powalajaca. Helm tez na dobra sprawe mozna olac, nie bedzie to niezgodne z fluffem, a duzo wygodniejsze.

 

Musicie przede wszystkim rozwiazac konstrukcje stawow i naramiennikow, to jest IMHO podstawa. Druga kluczowa sprawa jest plecak. Fajnie byloby go zrobic, bo to dosc charakterystyczny element, ale od biedy mozecie po prostu odpowiednio wykonczyc plecy, zostawiajac gniazdo do podlaczenia tegoz plecaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki fajny tutorial jak zrobić pancerz Power Armour i chyba na tym będziemy sie wzorować. Ogólnie chodzi tu o zrobienie szkieletu ze sklejki, wypełnienie go pianką budowlaną (łatwe do obróbki nożem i papierem ściernym) i pokrycie żywicą. Ma to tą zalete, że odrazu fajnie można wykończyć plecy i dorobić zdjemowany plecak.

 

Z drugiej strony, zbroja Termosa to więcej jednolitych przestrzeni, dzięki czemu jest to łatwiejsze do wymodelowania. No i ambicje też wchodzą w gre :) Pogadam z kumplem jak on to widzi, ale pewnie wyjdzie tak, że najpierw zrobimy Power Armour, a nauczeni doświadczeniem w późniejszym terminie zabierzemy sie za Termosa.

 

Hełmu nie olejemy, bo jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych rzeczy SP, zaraz po plecaku ;) i też jest relatywnie prosty do wykonania. Bardziej mnie martwi wykonanie właśnie naramienników, bo mam pomysł jak je mocować do ciała, ale nie mam pomysłu jak uzyskać ich kształt. Pewnie wyjdzie tak, że pobawimy sie w rzeźbiarzy w piance.

 

Strasznie rozbawił mnie też kumpel, jak zaczeliśmy omawiać szczegóły co do hełmów i masek, jak wiadomo Termosy mają maski mocowane do pancerzy no i znajomy sie uparł, że koniecznie musi być ta maska a nie hełm. No i ok, ale ciekawe jakby głową ruszył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do helmu - IMHO jst tyle figurek z gola glowa, ze mozna sie pod to podpiac ;)

 

Ale skoro chcecie, to IMHO kupcie jakies najtansze kaski motocyklowe i odpowiednio obudujcie - bedzie latwo i wygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł co do zrobienia hełmów już mamy, ale zajmiemy sie tym na końcu :)

 

Dzisiaj jedziemy po ostatnie potrzebne rzeczy i jutro ruszamy z budową. Na pierwszy rzut pójdzie chestplate, bo to będzie IMO najtrudniejsze. Dzisiaj powinna dojść żywica, sklejke już mamy.

 

Ogólnie zastanawiamy sie jakie zestawy uzbrojenia mamyu zrobić, bo projekt pancerza na plecy jest o tyle fajny, że plecak można w każdej chwili zdjąć i założyć inny.

 

W każdym bądź razie, mam zamiar zamieszczać tu zdjęcia z wykonywania pancerzy jak i efektu końcowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wrzucić 3 zdjęcia z dotychczasowych prac. Jako że budujemy dwa pancerze równolegle, to robota idzie wolniej niż powinna ;) Ale nie jest źle. Na razie zrobiliśmy szkielety sklejkowe do chestplate'ów i tego zdjęcia chce pokazać.

 

Dołączona grafika

Tutaj front, jeszcze bez pleców.

 

Dołączona grafika

Tutak przygotowane mocowanie komory schowkowej (stawiamy też na użytwczność) i ogólnego "plecaka" z "dyszami"

 

Dołączona grafika

A tutaj od boku.

 

Komentarze o nierównosciach prosze sobie darować :) na to wszystko i tak pójdzie pianka i będzie ładnie wyszlifowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jesteśmy na etapie wypełniania tego pianką budowlaną. Kiedy to zrobimy to 'przekroimy' to na dwie części. Jest to tak zaprojektowane, że nie będzie z tym problemu. Tylna część będzie 'mocowana' do ciała na paskach od plecaka, a przednia do tylnej za pomocą zamków zaciskowych tzw. zamków walizkowych o takich http://irma.pl/4581/zamek-walizkowy-ocynk-8203.htm

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troche temat bo i prace zaszy już dosyć daleko. Musieliśmy totalnie przeprojektować chestplate bo był za duży, nie mamy jeszcze naramiwnników, pasa ani hełmu, ale naramienniki już sie robią, nad pasem sie zastanawiamy bo mamy sposób na obejście tego a hełm kombinujemy.

 

Kilka fotek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i filmik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...