Skocz do zawartości
Camis

Rewolucja W Play - 0,29zł Za Minutę Do Wszystkich I Konto Ważne Przez Rok Za 5zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd każda odpowiedź ze strony orange była wręcz żenująca i ograniczała się jedynie do "pakietów" dlatego nie spodziewał bym się jakiejś rewolucji. Ceny na pewno spadną w każdej sieci ale to bardziej za sprawą obniżenia MTR niż jakiegoś gestu operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największe są jaja, że każda sieć do play ma drożej tylko że jak ja przejdę z Orange do Play przenosząc numer to ktoś kto będzie do mnie dzwonił skąd będzie wiedział że tak naprawdę dzwoni do play i płaci kilka razy więcej ? od momentu wprowadzenia możliwości przepisania numeru już nie wiadomo na jaką sieć się dzwoni i za ile wysyła sms'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy sprawdzacie do jakieś sieci dzwonicie?? Dla mnie np wybór jest oczywisty, wybieram operatora, który ma najkorzystniejszą ofertę, cenową jak i okres przydatności :D

A jak ktoś chce do mnie zadzwonić, to już jego sprawa ile zapłaci, to nie jest naciąganie. Jak ma sprawę, interes czy cokolwiek innego, to i tak się skontaktuje bez względu na to czy jest te 3gr drożej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko dzieci neo wybieraja znajomych wg preferencji uzywania sieci, co mnie obchodzi ze ktos ma do mnie po 72 grosze jesli jest wazna sprawa to i tak musi zadzwonic, wazne ze ja mam tanio DO WSZYSTKICH, a nie PRAWIE do wszystkich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ciebie tak boli ten play :)

Ja jak dzwonię to się nie zastanawiam z jakiej ktoś jest sieci. Jak mam sprawę to dzwonię i już. A puszczanie sygnału to jest dopiero szczeniackie ;), z tego co widziałem to strzałki puszcza się w gimnazjum, dorosłym ludziom trochę nie przystoi...

Przynajmniej ja bym nigdy się do tego nie posunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boli mnie sam operator... boli mnie cala ta szeptanka ktora sie odbywa tutaj na forum... ciekawe ilu z was naprawde przejdzie do tej oferty... a z tym puszczaniem "strzałek" (jak to sie w gimnazjum mówi) to była ironia... tylko. Jak mam sprawę to dzwonię. Tylko że myślę o użytkownikach na kartę właśnie, oni zawsze liczą każdy grosz. Bo chyba po to mają karte, nie? A jak oni mają kartę to i ich znajomi mają kartę i też liczą każdy grosz. A nie każdy na świecie przejdzie na fresza, bo nie którym się to po prostu nie opłaca, jeżeli mają pół rodziny w Orange i uruchomione pakiety to nie będą przechodzić do playa aby płacić więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boli mnie sam operator... boli mnie cala ta szeptanka ktora sie odbywa tutaj na forum... ciekawe ilu z was naprawde przejdzie do tej oferty...

Jakie to ma znaczenie? Póki co panuje wolność w kwestii wyboru operatora, więc jeśli chcesz - przechodź, jeśli nie - ogranicz się do szeptanki na forum.

a z tym puszczaniem "strzałek" (jak to sie w gimnazjum mówi) to była ironia... tylko. Jak mam sprawę to dzwonię. Tylko że myślę o użytkownikach na kartę właśnie, oni zawsze liczą każdy grosz.

Nie generalizuj, od wielu lat jestem "karciarzem" i szczerze mi zwisa każdy grosz, bo i tak mam o wiele taniej niż w abonamencie. Kończy się zdrapka (o czym informuje stosowny SMS od sieci), to przelewam te 50 zł i na ładne parę tygodni spokój.

Mam też abonament z Plusa, żona używa - fest oferta, 72 gr/min, do Play jakieś ogromne kwoty, a sieć w ramach "specjalnej oferty tylko dla mnie" proponuje mi drugi abonament. Łał, nic tylko łykać. Tkwię w tym od kilku lat, głównie z powodu jednozłotówkowych telefonów (nie dla mnie - mam 6310i i nieprędko zamienię na coś innego), znów żona - nigdy więcej nie posłucham baby w kwestiach telekomunikacyjnych :> Cyrograf kończy się w lipcu, wtedy też podpiszę w Plusie co trzeba (bo przedłużą samorzutnie na dwa lata, jak to już raz zrobili, kiedym się zagapił) i kupi się drugi starter Playa.

A co do sytuacji podbramkowych typu "nie mam nic na karcie a zadzwonić trzeba" - cóż, pech. No i czy ja jeden w mieście mam telefon? Zawsze można pożyczyć od dobrych ludzi, żeby przekazać oralnie to i owo, zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych.

Bo chyba po to mają karte, nie?

Kartę mam po to, żeby mieć tanio za minutę do wszystkich, bez zastanawiania się kto w jakiej sieci i ile to będzie.

A jak oni mają kartę to i ich znajomi mają kartę i też liczą każdy grosz. A nie każdy na świecie przejdzie na fresza, bo nie którym się to po prostu nie opłaca, jeżeli mają pół rodziny w Orange i uruchomione pakiety to nie będą przechodzić do playa aby płacić więcej...

Podobnie jak w przypadku każdego grosza - zwisa i powiewa mi, co mają i jak liczą moi znajomi, odkąd do któregokolwiek płacę 29 gr/min. Że oni mają drożej do mnie, to ich sprawa.

 

Fakt, jeśli masz 3/4 listy kontaktów w jednej sieci, do tego jakiś niebanalny bonus od operatora, przechodzenie na kartę innej sieci jest co najmniej nierozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci co cie boli ze masz drozej niz ci co sa w play, sam mialem karte orange i heyah obydwie wyladowaly w koszu, teraz mam tylko play fresh. ile cie kosztuje to pol godziny w orange ? bo u mnie w play fresh za 5zl mam 100minut (poltorej godziny) do play i na stacjonarne. do tego darmowe esy przy kazdym doladowaniu i waznosc karty na rok, a nie tak jak w orange na miesiac/trzy. Dodatkowo jeden zestaw w play używam jako nadajnik w samochodzie w razie kradzieży, koszt - 5zł rok, jest to zdecydowanie lepsze niz GPS bo jak ci zaparkuja fure w garazu to gps nie zlapie, a gsm wylapie nawet jak bedzie zakopany pod ziemia. Poza tym sa udzie ktorzy nie dzwonia tylko do mamusi/dziewczyny/kolegow z gimnazjum nie powiem przeciez klientom do ktorych musze dzwonic zeby sobie kupili startery w orange bo bede mial do nich taniej, bo by mnie wysmiali. mam play fresh i zaden operator (nawet w taryfie biznesowej- oczywiscie nie mowie tutaj o abonamentach 300zł) nie zaoferuje mi takich stawek polaczen do WSZYSTKICH sieci.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś idę załatwić finalnie sprawę z play. Namówiłem całą rodzinkę (nie było to zbyt trudne tym bardziej że również zauważyli same korzyści płynące z tej oferty). Aktualnie byliśmy w orange i rozmowy między tą samą siecią były droższe niż w play do innej sieci... W orange trzyma/ło mnie chyba tylko 600 smsów ale było to sporadycznie że cały pakiet udało się wykorzystać. Nie bawią mnie też pakiety w "porencz" - chcesz mieć tanio smsy - kup pakiet, chcesz tanio gadać - kup pakiet, chcesz tani internet - kup pakiet... A w play bez zbędnych ceregieli pakiecików i innych takich mam wszędzie stałą stawkę i do tego free smsy za doładowanie i długą ważność konta. Jak na razie żaden inny operator nie zapewni takiej oferty jak play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doładowałem w sobotę za 10zł, sprawdzam kodem stan darmowych smsów (*109#) i jest napisane, że mogę je wykorzystać do 12 kwietnia. Teoretycznie powinienem mieć 10 dni, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeden zestaw w play używam jako nadajnik w samochodzie w razie kradzieży, koszt - 5zł rok, jest to zdecydowanie lepsze niz GPS bo jak ci zaparkuja fure w garazu to gps nie zlapie, a gsm wylapie nawet jak bedzie zakopany pod ziemia.

Mozesz cos wiecej na ten temat napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pci, musisz iść do salonu.

 

Ja właśnie wróciłem z "wycieczki" po salonach. Najpierw musiałem odwiedzić orange aby nadać karcie sim właściciela, później do play o przeniesienie numerku do nich, 3 podpisy i już tylko czekam na decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic mnie to nie kosztowało, ale: muszę mieć na koncie orange 61zł które pobiorą mi za pozwolenie przeniesienia mojego numeru do innego operatora, a w późniejszym czasie muszę zakupić starter play za 30zł. Jednak play teraz ma fajną promocję i "płacą" za poniesione koszty przeniesienia numeru. Przez 3 miesiące będę dostawać po 30 zł czyli 90zł dostanę na konto no i na starterze też już jest 30zł więc w sumie będę na karcie mieć 120zł - mi pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę całą procedurę przejścia z Orange do Play na swoim przykładzie.

 

17.03 złożyłem wniosek o przeniesienie numeru, doładowałem konto i czekałem.

20.03 dostałem sms, w którym napisali, że obecny operator zablokuje kartę za 4 dni i zaprosili do punku sprzedaży po zakup karty.

23.03 przed 24 karta Orange stała się nieaktywna

24.03 ok. 1 w nocy włożyłem kartę Play

 

Teraz niewielki zgrzyt, 25.03 dostałem 40 minut do wszystkich jednak nie dali mi 20zł za przeniesienie, co zgłosiłem dzisiaj w punkcie Play. Czekam na wyjaśnienie sprawy.

 

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia ilości pozostałych darmowych minut za pomocą kodu z poziomu telefonu. Trzeba założyć konto online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy inni operatorzy też mają w swojej ofercie takiego Mixa w wersji na dowód osobisty?

W plusie trzeba mieć dwa dokumenty ze zdjęciem i zaświadczenie z pracy, że jesteś zatrudniony. Na dowód można tylko przedłużyć umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam Play'a na prepaid jeszcze ze starej oferty to przy aktywnym koncie wpisuję ten magiczny numerek *111*33*1# i mam Play Fresh? Dobrze rozumiem? Numer zostanie ten sam a ja dostane praktycznie za free te wszystkie bajery, ta? Bo nie powiem że rok po jednym doładowaniu byłby czymś pięknym bo zawsze mi kasa zostaje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...