Skocz do zawartości
Gość delavego

8800gt Bios, Rozmazany Obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delavego

Witam.

Wgrałem ten bios ze stronki tech power up:

http://www.techpowerup.com/vgabios/7784/As...2.071115_1.html

i niestety po restarcie obraz jest rozmazany :/ wczesniej zrobilem backupa na druga dyskietke ktory mial sie sam zaladowac. Niestety autouruchamianie nic niepomoglo dyskietka odpalila slychac bylo ze pracuje, ale po restarcie to samo.

Co moge zrobic?

Moja karta to 8800GT ASUS 512MB TOP z chłodzeniem Glaciator.

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes tam jeszcze ?

Jak masz zgrany oryginalny bios na dyskietke, to mozna go smialo wgrac od nowa do karty.

 

Sformatuj nowa dyskietke z utworzeniem dyskietki startowej dos.

Wgraj na nia oryginalny bios.

Sciagnij programik nvflash.

Po rozpakowaniu programiku nvflash, skopiuj zawartosc na dyskietke.

 

http://www.softpedia.com/progDownload/nVFl...load-16133.html

 

Teraz na dyskietce masz juz oryginalny bios karty, program nvflash i plik cwsdpmi.

Tak to ma wygladac:

 

Dołączona grafika

 

Teraz pakujesz ta dyskietke do stacji i uruchamiasz z niej komputer.

Jak juz pozgrzyta dyskietka i pojawi sie pole wpisu to wyskrobaj tam:

 

nvflash.exe bios.rom

 

(bios.rom to nazwa naszego oryginalnego biosu. Tak go najlepiej nazwac bo jest prosto i czytelnie).

 

Klikasz enter i czekasz....teraz bedzie wybor czy flashowac czy nie...klikasz oczywiscie tak (Y lub Z w zaleznosci w jakim jezyku klawicha dziala).

Naped znowu pozgrzyta i w koncu wyswietli sie info o poprawnym flashu. Dajesz ctrl+alt+del i po wejsciu do biosu mobo bootujesz kompa z juz wgranym biosem do karty.

 

Wszystko to robisz majac w komputerze karte z zamglonym obrazem. Mam nadzieje, ze cos na niej widac.

 

Jezeli nie, to musisz uzyc do naprawy karty na pci. Karta moze byc byle jaka, byle mozna bylo odpalic komputer i widziec cos na ekranie.

 

Jak juz podepniesz karte pod pci (ta glowna karta ma byc w slocie pci-e), to ustawiasz w biosie plyty start komputera z karty pci. Wtedy komputer ruszy z karty na pci no i oczywiscie monitor podpinasz do karty pci.

Dalej robisz wszystko jak wyzej opisalem.

Jak co to napisz na priva.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Jestes tam jeszcze ?

Jak masz zgrany oryginalny bios na dyskietke, to mozna go smialo wgrac od nowa do karty.

 

Sformatuj nowa dyskietke z utworzeniem dyskietki startowej dos.

Wgraj na nia oryginalny bios.

Sciagnij programik nvflash.

Po rozpakowaniu programiku nvflash, skopiuj zawartosc na dyskietke.

 

http://www.softpedia.com/progDownload/nVFl...load-16133.html

 

Teraz na dyskietce masz juz oryginalny bios karty, program nvflash i plik cwsdpmi.

Tak to ma wygladac:

 

Dołączona grafika

 

Teraz pakujesz ta dyskietke do stacji i uruchamiasz z niej komputer.

Jak juz pozgrzyta dyskietka i pojawi sie pole wpisu to wyskrobaj tam:

 

nvflash.exe bios.rom

 

(bios.rom to nazwa naszego oryginalnego biosu. Tak go najlepiej nazwac bo jest prosto i czytelnie).

 

Klikasz enter i czekasz....teraz bedzie wybor czy flashowac czy nie...klikasz oczywiscie tak (Y lub Z w zaleznosci w jakim jezyku klawicha dziala).

Naped znowu pozgrzyta i w koncu wyswietli sie info o poprawnym flashu. Dajesz ctrl+alt+del i po wejsciu do biosu mobo bootujesz kompa z juz wgranym biosem do karty.

 

Wszystko to robisz majac w komputerze karte z zamglonym obrazem. Mam nadzieje, ze cos na niej widac.

 

Jezeli nie, to musisz uzyc do naprawy karty na pci. Karta moze byc byle jaka, byle mozna bylo odpalic komputer i widziec cos na ekranie.

 

Jak juz podepniesz karte pod pci (ta glowna karta ma byc w slocie pci-e), to ustawiasz w biosie plyty start komputera z karty pci. Wtedy komputer ruszy z karty na pci no i oczywiscie monitor podpinasz do karty pci.

Dalej robisz wszystko jak wyzej opisalem.

Jak co to napisz na priva.

dzieki kolego za mondra wypowiedz ale troche dlugo czekalem w tamtym tygodniu zanioslem ja do naprawy maja mi ja oddac za tydzien. a co do dyskietki to mialem zrobina i nic nie dalo sie zrobic po wlaczeniu kompa obraz byl bardzo rozmazany i nic niewidzialem takze to nie na moje sily ale jak niezrobia karty to bede zdany na ciebie.

Dzieki za chec pomocy Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...