Skocz do zawartości
mixon

Problemy Z Nowym Dyskiem Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem ostatnio dysk twardy Samsunga model HD322HJ z zamiarem wrzucenia na niego systemu oraz gier i programów. Dodatkowo posiadam jeszcze drugi dysk Samsunga 320GB na ATA. Po zamontowaniu dysku założyłem partycje przez gparted i przystąpiłem do instalacji Visty. Dysk został prawidłowo wykryty przez instalator, zacząłem instalacje i tutaj zaczęły się problemy. Rozpakowywanie plików trwa strasznie długo, 1% wskoczył dopiero po 10min. Poczekałem tak do 9% i przerwałem instalację. Próbowałem zmieniać gniazda sata, kabelki, odłączyłem również stary dysk, ale wszystko bez rezultatów. Czy oznacza to, że dysk jest walnięty czy może jest jeszcze jakaś inna przyczyna?

 

Sprzęt jaki posiadam:

- Procesor Intel Core 2 Duo E4300

- Płyta Główna Abit ip35-e

- Karta Graficzna Palit Geforce 8600GT

- Pamieć 4x 1024MB OCZ Platinum rev 2.0

- HDD Samsung HD322HJ (SATA) i Samsung HD300LD (ATA)

- Zasilacz Amacrox Warrior 500W AX500-PNF

- Nagrywarka DVD Samsung SH-S183L (SATA)

 

Edit. Sprawdziłem dysk na innym komputerze i instalacja visty idzie normalnie, więc dysk chyba jest ok i coś nie tak musi być z moim sprzętem. Jakieś pomysły?

Edytowane przez mixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem ostatnio dysk twardy Samsunga model HD322HJ z zamiarem wrzucenia na niego systemu oraz gier i programów. Dodatkowo posiadam jeszcze drugi dysk Samsunga na ATA, model . Po zamontowaniu dysku przystąpiłem do instalacji Visty i tu się zaczęły problemy. Dysk został prawidłowo wykryty przez instalator, partycje założyłem wcześniej przez gparted

Jaki masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że dysk blokowała zintegrowana karta sieciowa. Co ciekawe miałem ją wyłączoną i dopiero po włączeniu dysk zaczął chodzić normalnie. Nie mam pojęcia jaki to ma związek z dyskiem twardym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...