Skocz do zawartości
silasek

Kompletny Zestaw Do 2000 Zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebuje malej pomocy :) mam znalesc kompletny zestaw za ok 2000 gora 2200 :),tzn monitor(tez nie za drogi,sprzet bedzie uzywany przez dzieci w wieku 13 i 7 lat),i calego kompa,wszystkie czesci + jakas tania obudowa + jakas tania (klawiaturka i mycha,jakis zestaw moze do 100zl),dobrze by bylo zeby byl to jeden sklep,i zeby oni zlozyli kompa i dali jakas gwarancje,fajnie jakby sprzet byl w miare mocny,bo bedzie jako tako przeznaczony do gier,i raczej nic przez dluzszy czas nie bedzie do niego dokupywane,sprzet planuje kupic tak w kwietniu,takze nie wiem czy jakies promocje czy cos bedzie ,to chyba tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 zł :

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 320 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4830 512MB - 499 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : Seagate 500GB 16MB Cache 7200.12 - 259 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Razem : 1703 zł

 

+ Sharkoon Economy + klawiatura, mysz

 

Procek z odblokowanym mnożnikiem, przez co solidnie powinieneś go wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez oc,to jak ten procek sie sprawuje,ten sprzet nie jest dla mnie ,i dlatego nie chcialbym zabardzo tam grzebac,zmieniac i wogole,a jeszcze pytanko,czy macie jakis sklep co by zlozyl taki zestawik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał ten sam zestaw co wyżej, tylko na platformie intel. 2 rdzeniowe procki intela o niższym taktowaniu sa wydajniejsze o 2 rdzeniowych AMD.

Procek E5200 intel dual-core za 300zł, do tego karakorum i płytę GIGABYTE GA-EP31-DS3L. Procesor kręcisz na 3,5ghz, i masz bardzo wydajny zestaw za te same pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania X2 7750+ BE nie jest wcale słabszy od E5200. Posiada też płytę główną ze znacznie wyższej półki, niż ten P31, którego możliwości rozbudowy są po prostu ograniczone. Taki komputer będzie przecież potrzebował modernizacji szybciej, niż zestaw np. 2 razy droższy.

 

Jak do E5200, to przynajmniej z ASRock P45TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego ma ten sprzęt służyć?

 

jesli sie dobrze domyslam po wieku to gry, internet i filmy...

 

składałem ostatnio kumplowi sprzęt:

Modecom MC-350 350W 110,00

MSI K9N NEO-F V2 204,00

Goodram DDR2 2048MB 800MHz CL6.0 BOX 86,00

Tracer Mars czarno-srebrna 77,00

Gigabyte Radeon HD 4670 512MB DDR3 PCI-E BOX 331,00

Samsung SH-S222A/BEBET czarny 78,00

LG 19" LCD W1941S-PF 385,00

AMD Athlon 64 LE-1640 AM2 166,00

Seagate Barracuda ST3160813AS (160GB, 8MB, SATA/300, NCQ)169,00

całość 1606zł

 

całość sprzętu i cen pochodzi z agito.pl (zamawiałem tydzień temu - wiec troche mogą się dziś różnić)

 

myśle że do twoich zastosowań to by wystarczyło - (możesz ewentualnie dołożyć procek 2 rdzeniowy i wiekszy dysk - koszt jakies 100zł) do tego klawiatura i mysz i masz sprzet ktory im wystarczy w zupełności - nie ma sensu kupowac kompa na wyrost zwlaszcza przy tych cenach -

 

wychodze z założenia że dzieciaki będą chciały poprostu się pobawić - nie oszukujmy się wiekszość ludzi nie podkręca komputerów - liczy się dla nich nie szybkość ale stabilność i niezawodność

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem po niewielkiej dopłacie można wrzucić 2 rdzeniówkę poza tym ile aplikacji stosowanych przez dzieci w takim wieku bedzie wykorzystywać 2 rdzenie?

 

(odnoszę wrażenie ze wszyscy strasznie napalają sie na te 2 rdzenie - które nie przeczę potrafią być użyteczne - zakładam jednak ze w dużej części gier które obecnie są na rynku lepszy jest jeden szybszy rdzeń niż 2 wolniejsze - [założenie bez podawania procków])

 

Wydaje mi sie ze przy obecnych cenach nie ma, co szarżować, ale to wszystko zależy od kupującego

 

 

Zzizzy podał dobry zestaw nie bede tu sie kłucił ale dokładając obudowe mysz grafe i monitor w 2k raczej sie zmiescic nie mozna

 

zastanawia mnie czemu wszyscy chca kupowac kompy na wyrost (sprzęt przecież sie stażeje) - ceny części są na dzień dzisiejszy wysokie a dzieciaki (jeśli nie są pasjonatami) będą chciały tylko żeby wszystko im chodziło - na sprzęcie który zaproponowałem wiekszośc gier bedzie grywalna...

 

nie chce nikogo przekonywać do swojego zdania poprostu nie ma sensu dać się zwariować - ale nie moja kasa i silasek zrobi co uważa - nie moj cyrk nie moje małpy

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile aplikacji stosowanych przez dzieci w takim wieku bedzie wykorzystywać 2 rdzenie?

 

To też zależy o jakich dzieciach mówimy

 

-Te co grają w Wesołą szkołę

-Te co grają praktycznie we wszystko

-Te co grają ale komputer używają do wielu innych zastosowań

 

Aktualnie 2 rdzenie to standard, już niemalże wszystkie aplikacje/gry obsługują wielordzeniowość ( oprócz Wesołej szkoły/innych odmóżdżaczy).

 

zakładam jednak ze w dużej części gier które obecnie są na rynku lepszy jest jeden szybszy rdzeń niż 2 wolniejsze

Moim zdaniem, Twoje założenia są błędne. Ten Athlon Le1640 też potworem szybkości nie jest. Praktycznie każdy dwurdzeniowy AMD będzie od niego lepszy.

 

Mam wrażenie, że Pan zatrzymał się w czasach Athlona 64 :P Kiedy to on starczał do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze jeden rdzen starcza do wszystkiego - poprostu nie sadze zeby kazda z dostepnych aplikacji stosowala 2 rdzenie - rozumiem jednak ze poprostu trzeba trzymac sie z duchem czasu wiec obciachem jest nie miec przynajmniej 2ch rdzeni - spoko nie wnikam - wiem ze ten procek demonem szybkosci nie jest ale 7 i 13 latka nie podejrzewam o renderowanie czegokolwiek czy tez o skomplikowane obliczenia matematyczne wymagajace gigantycznej mocy komputerowej - procek dobralem ze wzgledu na cene - jest tani i tyle!

 

celem jest zlozenie zestawu za 2k z monitorem - przynajmniej tak wynika z pierwszego postu - zaznaczylem ze niewielkim kosztem mozna zmodyfikowac zestaw zaproponowany przezemnie i dac do niego procek 2 rdzeniowy i wiekszy dysk

 

wyszedlem z zalozenia ze im nizsza kwota tym lepiej - dlatego zaproponowalem wyjsciowy zestaw do ktorego spokojnie mozna 2 rdzeniowca umiescic - nie twierdze ze lepiej miec jeden rdzen zamiast 2ch czy 3 albo 4 rech

 

swoja drogą co to jest "Wesoła szkoła" ?"- nie mialem z czyms takim do czynienia wiec nie wprowadzałem zalozen co to takiej aplikacji

 

szczeże mówiąc chciałem tylko podać ekonomiczną alternatywę a nie wprowadzać zamęt.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składałem ostatnio kumplowi sprzęt:

Modecom MC-350 350W 110,00

MSI K9N NEO-F V2 204,00

Goodram DDR2 2048MB 800MHz CL6.0 BOX 86,00

Tracer Mars czarno-srebrna 77,00

Gigabyte Radeon HD 4670 512MB DDR3 PCI-E BOX 331,00

Samsung SH-S222A/BEBET czarny 78,00

LG 19" LCD W1941S-PF 385,00

AMD Athlon 64 LE-1640 AM2 166,00

Seagate Barracuda ST3160813AS (160GB, 8MB, SATA/300, NCQ)169,00

całość 1606zł

Do tego procka nie ma co tej karty kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisze nosweratu jest bardzo ciekawe.

 

Jednak mogę zapewnić, że jeśli komputer dla dziecka, to na bank będą to gry - a wymień choćby jedną nową grę która nie wykorzysta dwóch rdzeni. Nawet 4 letnia gra typu CS:S potrafi wykorzystać dwa rdzenie.

 

Spójrz też na wymagania gier, tu nie chodzi o ducha czasu, tylko bardziej o słabą optymalizację i rozwój technologii - zresztą nie wyobrażam sobie praca na jednym rdzeniu w Windows Vista ( internet word itp ).

 

Pytasz się o Wesołą szkołę, a może warto się nią zainteresować :) ?

 

I chętnie bym poznał, co o tym sądzi autor tematu.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...