Skocz do zawartości
ppawlo

Windows chce hasła IPC$ - gdy łączy się z serwerem SAMBY

Rekomendowane odpowiedzi

W przeglądarce Windowsa 98 (IE 5.0) podczas łączenia się z serwerem wyskakuje komunikat

 

"Aby nawiązać to połączenie, należy podać hasło \\sambaIPC$

hasło: ...................

"

 

W windowsie nie mam ustawionego żadnego docelowgo uzytkownika, na pewno taki na linuxe w Sambie nie istnieje. Ale jednak w udziale [install] zaznaczyłem, że ma być dotęp dla kazdego

 

Na linuxie wszystko mi działa ok. Mogę się połączyć jako gośc (smbclient '//samba/install') i się łączę - widzę to co udostepniłem w pliku smb.conf, a przez windowsa chce jakiegoś hasła - i to nawet nie wiem jakie??

 

Możecie mi pomóc!! DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce Windowsa 98 (IE 5.0) podczas łączenia się z serwerem wyskakuje komunikat 

........

w win9x nie można podać usera w nt, 2000 i xp problemu nie ma bo można mu podać usera i hasło jakie się chce. musisz zrobić tak jeśli komuter nazywa się np "abc" to do samby dodajesz usera abc i nadajesz mu hasło, lub login podczas logowania do windowsa np "jurek" i tak samo nadajesz nu hasło. zreszta samba ma opisane to w dokach - a w google.pl/linux poszukaj nie zaszkodzi jest tych opisów od groma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jezeli ja mam taki problem, ale na w2k server ?? wiem ze to nie do topicu, ale pytam sie z ciekawosci.... tak samo, jak chce sie laczyc z win95-98 to mi pisze zebym podal haslo od $ipc na w2k i xp nie ma tego problemu..... konto goscia jest odblokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadałeś w 2000 serwer hasło dla gościa??? - nadaj mu hasło, lub ustaw hasło puste!!

 

 

 

 

Ale ja w Linuxie ustawiłem, aby podgląd do zasobów miał każdy. Nie mogę każdemu założyć użytkownika bo mam około 300 komw w sieci!!

 

Na pewno jest możliwość zrobienia tego tak, aby kazdy mógł przejrzeć zasób kompa. Nawet gdy nowy kom się dołącza do sieci!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...