Skocz do zawartości
Aurora001

Uzywany 19-22' Do 250zl

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie siedze na philipsie 107B ktory od 2 lat mnie juz dobija tym ze nie trzyma pozycji wyswietlanego ekranu i te 60hz 1280*1024 ;(

A ze w domu posiedzialem przez pol roku na belinei 22cale 1680*1050 to az plakac sie chce jak siedze u siebie na uczelni.

 

Hajs poszedl na rower ale cos tam wyskubie na jakas 19'+, minimum 1280*1024+ 85hz lub ~1600*1200 75hz lub odpowiedniki w panoramie.

 

Niekoniecznie musi byc LCD, wolalbym CRTka ale cuz wiem niestety jak to juz jest ;(

 

Jakies ciekawe propozycje?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

brak mi slow killers...

...

ale co to za porownanie z (_)_). Rownie dobrze mozna by porownac 200HZ CRT do 75HZ LCD...

 

A ze siedze przy kompie dlugo to odswiezanie i czas reakcji jest dla mnie pierwszo rzedna sprawa, jakos kolorow moze zejsc na drugi plan.

W kazdym razie to nie jest odpowiedz na moje pytanie, nadal nie wiem co tu wybrac. I nie wazne jest przy tym czy LCD czy CRT. Znam zalety jednego jak i drugiego rozwiazania

 

Najcheteniej i chyba najlepszym wyborem bylby jakis CRT sony trinitron, ale ze nie mam pojecia to zostawiam wam.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie zmienia faktu ze oczy i tak sie szybko mecza.

 

Tylko i wyłącznie przy kiepskim lcd ( których niestety jest bardzo dużo ) lub przy źle wyregulowanym. Przy dobrym sprzęcie można siedzieć kilkanaście godzin bez problemów.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze stajni EIZO? Sam siedzę przed F520 (17 cali) i mam 1024x768@100Hz. Bratu wyrwałem F77S (21 cali), który wyciąga 1280x1024@102Hz i 1600x1200@85Hz. Ceny poniżej 100PLN. Wcześniej miałem Siemens-Nixdorf, ale padł po 2 latach. Cena była podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna Sony G500 21'', spisuje się nieźle, tylko muszę mieć skręconą jasność do 2-3%, a kontrast do 100% żeby było miło, inaczej świeci jak lampka a kolory rozmyte. Pracuję po 8-10 godzin dziennie, małe zmęczenie, co ciekawe, przy 100Hz szybciej mnie oczy bolą niż przy 75Hz. Rozdziałka max 2048x1536 ale tylko 60Hz, 1920x1080 i 1600x1200 max 85Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję po 8-10 godzin dziennie, małe zmęczenie, co ciekawe, przy 100Hz szybciej mnie oczy bolą niż przy 75Hz.

Przy CRT im wyższe odświeżanie tym bardziej rozmyty obraz. Nie wiem jak tam z flagowymi sony G ale większość CRT jest już wyjechana ... zbijają detale w cieniach i mają inne atrakcje. Jeśli masz tak że musisz obniżać jasność do 2-5% aby nie było za jasno to znaczy że coś było grzebane lub jest jakieś uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem na alledrogo samsunga 720N 17" za 140zł, monitor bardzo fajny, poprawnie obsługuje 75Hz, ma dobrą regulację podświetlenia.

Ostrość na analogu idealna - przy dobrym kablu żaden CRT nie podskoczy.

 

 

Kupiłem ten LCD do drugiego kompa, w życiu nie zamienił bym go nawet na superhipernowy CRT w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...