Skocz do zawartości
saper009

Jaki Zasilacz Do Tego Zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki oto sprzet

 

Soltek SL-75DRV

Athlon XP 1700+ 1,47 GHz

GeForce 440 MX 64mb

Elixir ddr 266MHz Cl 2.5 256mb

 

 

i zastanawiam sie nad zasilaczem do niego zeby chodzil stabilnie.... aktualnie mam modecoma feela 350w i ma czeste restarty itp...

 

zastanawiam sie pomiedzy 2 zasilkami z allegro 300W gdyz na takim chodzil przez kilka ladnych lat i niedawno mi go wymieniono na ten badziej feel;/

 

mi generalnie ten fakt nie przeszkadza bo nie uzywam tego kompa ale rodzice maja pretensje :D

 

tak wiec ktory z wyborow bylby lepszy

ten bedzie ?? czy ten???

chodzi mi o cos niedrogiego ale nie powodujacego problemow z kompem :)

z gory dzieki za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tego Mode-Com omijaj z daleka. Twój komputer nie potrzebuje dużo prądu więc nie potrzeba max wydajności, wystarczy spokojnie 300W nawet jak go trochę rozbudujesz.

 

Czyli łykaj to i jak będzie ciut za głośno dla ciebie to wymień wentylator na Revoltec AirGuard lub Zephyr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej dizeki za opdowiedzi :)

 

aha i jeszcze mam takie pytanie co do OCCT

po skanowaniu tzn w trakcie jak zaczyna mi obciazac proca wyskakuje mi od razu blad Code 4 jest to jakis blad obliczen lecz czym on jest spowodowany?? moze to byc wina tego mojego felernego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla...

A Fortron to ma mocną linię 5V?? Chyba nie bardzo jeśli obciążenie dopuszczelne 3,3V&5V wynosi 105W.

Odpowiednia będzie np delta 300MB-B > Link

 

Edit: Sprawdź też kondensatory na płycie głównej. Płyta ma jak nic 6 lat. Kondensatory mogą być już wylane. W takim przypadku najlepszy zasilacz nie przyniesie stabilności komputera.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo dużego rozmiaru pliku, słaba jakość zdjęcia. Widać jednak, że kondensatory są w złym stanie. Zaznaczyłem tylko niektóre, nie znaczy to, że pozostałe są dobre. Sam ocenisz wiedząc czym się kierować. Zaznaczone na czerwono to ewidentnie wylane kondensatory. Niebieskie - wybrzuszone, ze śladami wycieku elektrolitu. Zielony - dobry (wizualnie oczywiście), jest płaski z góry. Wymiana zasilacza nie daje dużych szans na stabilną pracę tego komputera.

Edit: Skarbnica wiedzy :)

mobas1.jpg

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha okej :D no to dziekuje za informacje :D pozdrawiam :)

 

aaa to ten jaka byscie mi plytke polecili do tego? bo ten komp ma poprostu "chodzic" coby staruszkowie mieli czym sie bawic :P

Edytowane przez saper009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...