Skocz do zawartości
jimmy1

Odprysk Na Szybie,

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu nawet nie wiem dokładnie kiedy to się stało od jakiegoś kamienia miałem odprysk/pęknięcie/pajaczek na szybie wielkości mniejszej niż jeden grosz.Pojechałem do wyspecjalizowanej firmy "zakleić"odprysk.W firmie jednak powiedziano mi ze nie daja gwarancji na to że szyba nie będzie pękała dalej po zabiegu klejenia.Po klejeniu szyba wygladała idealnie była tylko malutka kreseczka po pęknięciu.Jednak po paru dniach wszystko wróciło do normy i jest tak samo jak było przed zabiegiem klejenia,jednak pęknięcie wydaje się nie idzie dalej jest nadal mniejsze niż jeden grosz.

Moje pytanie,czy policja zawsze kara mandatem/zabraniem dowodu rejestracyjnego w przypadku pęknięcia?odprysku szyby?Czy kieruje sie wielkością pęknięcia,miejscem pęknięcia?Czy ktos ma jakąś wiedzę na ten temat?

Nie za bardzo uśmiecha mi się teraz wymieniać znowu szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teori moga Ci zabrac dowod... w praktyce musisz miec naprawde duze pekniecie zeby policjant mowiac Ci dziendobry w trakcie kontroli przez lewe drzwi zauwazyl ze masz peknieta szybe... w ktorym miejscu masz pekniecie? tzw: ile cm od krawedzi szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokosci oczu pasażera.Na środku połowy szyby pasażera.

no to nie powinno byc problemu ze sklejeniem tego... jezeli pekniecie jest blisko koncow szyby to owszem.. nie naprawia sie tego... ale nie na srodku szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam dość eksperymentowania z klejeniem.Jutro jadę wymienić szybę <_<

Z taką pękniętą szybą samochód nie przeszedł by kolejnego obowiązkowego przeglądu

dlatego wymiana była koniecznością.

Miałem kiedyś podobny problem i pęknięcie które nie zasłaniało widoczności oraz nie groziło że się powiększy

Było przy dolnej krawędzi szyby i pękło maksymalnie ile miało pęknąć.

Mimo to musiałem wymienić szybę ze względów formalnych.

 

A można zregenerować jakoś szybę aby była gładka jak nowa ?

Mam rysy od wycieraczek, piasku, itp.

Normalnie to nie przeszkadza ale jak się jedzie pod słońce to masakra.

Robią coś takiego jak polerowanie szyb ale jaki jest tego praktyczny rezultat to nie powiem bo nie widziałem.

Chyba lepiej wymienić szybę na nową bo to w 100% skuteczna "regeneracja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią coś takiego jak polerowanie szyb ale jaki jest tego praktyczny rezultat to nie powiem bo nie widziałem.

Chyba lepiej wymienić szybę na nową bo to w 100% skuteczna "regeneracja"

A później się użerać z niewierzącym klientem przy odsprzedaży.

Nie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później się użerać z niewierzącym klientem przy odsprzedaży.

Nie dziękuję.

Dlaczego? Jak kupisz nową szybę to masz chyba jakiś dowód no to, a klient jak nie wierzy może zawsze zadzwonić :wink: pzdr

 

EDIT down

A ja właśnie w tym kontekście :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jak kupisz nową szybę to masz chyba jakiś dowód no to, a klient jak nie wierzy może zawsze zadzwonić :wink: pzdr

Myślę że, Kaeres miał na myśli odsprzedaż auta.

 

Sam miałem kiedyś taki odprysk w poprzednim aucie na szybie, tak samo jak autor na wysokości oczu pasażera.

 

Najlepsze jest to że, dostałem kamieniem w momencie jak wracałem autem z jego zakupu :mur:

 

Kupiłem na allegro za 25zł klej do wypełniania takich odprysków, i śladu nie było. Auto sprzedałem, kupujący nic nie widział bo nie miał prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw sobie starą szybę na pamiątkę i zawsze możesz takiemu delikwentowi pokazać hehe.

O tym samym właśnie pomyślałem - jak będzie sprzedawał to da 2 szyby.

 

Kupiłem na allegro za 25zł klej do wypełniania takich odprysków, i śladu nie było. Auto sprzedałem, kupujący nic nie widział bo nie miał prawa.

Jaka nazwa ? Też mam pęknięcie po kamieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JANN dawal gwarancje na klejenie szyby - w razie pekniecia w naprawianym miejscu wymieniali szybe. Trzeby bylo spelnic kilka wymagan, u mnie np. powiedzieli, ze sie nie da, bo jakis nieforemny kamien zrobil 2 "punkty" obok siebie. Czy dalej jest, to nie wiem.

Ja juz drugi rok mam ta ryse. Na poczatku bylo mniejsze niz 5pln, teraz po zimie troszke poszla rysa w jedna strone (mam po stronie kierowcy na dole po lewej stronie). Przeglady jak na razie przeszedl. Njgorze bylo to, ze szyba prawie nowa - wymienilem poprzednia oryginalna, bo pekla od ranta do ranta na wysokosci wycieraczek, a do tego zatrzymal policja jak jechalem (bylem umowiony nastepnego dnia na wymiane) - na szczescie wymigalem sie od zabrania dowodu i 200pln mandatu, ale bylo bliiisko :) A po 2-3 miesiacach - bam - i znowu kamien :(

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Mam na szybie ze trzy, cztery kropki od kamieni. Takie wielkości 2mm. Byłem pytać ile naprawa i okazuje się że 50zł od jednego uszkodzenia. A nowa szyba 300 z wymianą. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...