Skocz do zawartości
Ghazi

Kava-kava

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat zakładam w kulinariach, bo zasadniczo chodzi o tabletki ziołowe...

 

ostatnio parokrotnie natknąłem się na roślinę zwaną "kava-kava" (oficjalnie: pieprz metystynowy). Wykładowca zachwalał ją jako preparat polepszający koncentrację, o działaniu relaksacyjnym, a jednocześnie pobudzający aktywność mózgownicy. Z kolei w sejmie, przy okazji ustawy "anty_dopalaczowej", planuje się wpisać ową roślinkę na listę produktów zakazanych w obrocie (mimo, ze podobno jest niegroźna, ale wepchali w ustawę wszystko, co sie dało, byleby zamknąć dopalacze.com). Wygooglałem, że w normalnych ilościach jest nieszkodliwa, a ostre przedawkowanie może powodować kłopoty z równowagą, senność etc.

 

Kave-kave można kupić w niektórych aptekach i np. na allegro. Pytanie do Was, ktoś zna z praktyki działanie tej roślinki? Cena jest dość wysoka (od 69zł na Allegro, w wersji w normalnym opakowaniu, po 160zł w aptece).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to Wojciech Cejrowski poświęcił jeden ze swoich odcinków na temat kavy. Chyba odcinek z wyspami szczęśliwymi. Pili tam jakby wywar, taki swój "bimberek" z tej roślinki. Jak pamiętam, to z opisu działania w niektórych przypadkch podobne do marihuany. Rozluźnienie, euforia no po prostu przyjemnie :D.

Warto obejrzeć ten odcinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie w tym tygodniu w pracy testowaliśmy z kumplem kava-kava. Kupiliśmy zmielone korzenie - w wodzie to się toto nie rozpuszcza wcale, a że smak ma zaiste bagienny, pić się daje właściwie z tylko z colą... Efekt... taki sobie - trochę człowiek się czuje lżejszy :P Za to kumpel się wziął po dwóch latach sam za sprzątanie kanciapy - na niego chyba podziałało pobudzająco. Następnym razem zamawiam tabletki, albo jakąś wersję rozpuszczalną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, to w programie "tubylcy" najpierw przeżuwali te korzenie i dopiero z wodą, czy jakoś tak ;) mogę się mylić oczywiście bo dobrze nie pamiętam, TVP zmontowało opłaty za oglądanie przez neta i lipa :/

Więc korzeń w ząb i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

temat zakładam w kulinariach, bo zasadniczo chodzi o tabletki ziołowe...

 

ostatnio parokrotnie natknąłem się na roślinę zwaną "kava-kava" (oficjalnie: pieprz metystynowy). Wykładowca zachwalał ją jako preparat polepszający koncentrację, o działaniu relaksacyjnym, a jednocześnie pobudzający aktywność mózgownicy. Z kolei w sejmie, przy okazji ustawy "anty_dopalaczowej", planuje się wpisać ową roślinkę na listę produktów zakazanych w obrocie (mimo, ze podobno jest niegroźna, ale wepchali w ustawę wszystko, co sie dało, byleby zamknąć dopalacze.com). Wygooglałem, że w normalnych ilościach jest nieszkodliwa, a ostre przedawkowanie może powodować kłopoty z równowagą, senność etc.

 

Kave-kave można kupić w niektórych aptekach i np. na allegro. Pytanie do Was, ktoś zna z praktyki działanie tej roślinki? Cena jest dość wysoka (od 69zł na Allegro, w wersji w normalnym opakowaniu, po 160zł w aptece).

To jest żałosne... Widać niewiedza i tyle. I tak ludzie jak będą chcieli na legalu zdobędą DXM,Kodeinę,stilnox albo co gorsza jaką benzodiazepine. Z "kuracji" bezno wychodzi sie bardzo długo a oni zabraniają jakiś liści albo szałwii albo zielska... Rzeczy które nie uzależniają fizycznie i które słabo uzależniają psychicznie.

 

Co do kavy-kavy: nie omieszkam spróbować ale jak to ma być słabsze od zioła (która na mnie praktycznie nie działa - tylko gasto jest nic poza tym) to trochę szkoda mi bedzie tyle kasy wydać ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żałosne... Widać niewiedza i tyle. I tak ludzie jak będą chcieli na legalu zdobędą DXM,Kodeinę,stilnox albo co gorsza jaką benzodiazepine. Z "kuracji" bezno wychodzi sie bardzo długo a oni zabraniają jakiś liści albo szałwii albo zielska... Rzeczy które nie uzależniają fizycznie i które słabo uzależniają psychicznie.

 

Co do kavy-kavy: nie omieszkam spróbować ale jak to ma być słabsze od zioła (która na mnie praktycznie nie działa - tylko gasto jest nic poza tym) to trochę szkoda mi bedzie tyle kasy wydać ;d.

 

To, że nie działa na Ciebie to pewnie dlatego , że jest kiepskiej jakości. ;) Są takie, które działają i to dosyć gwałtowanie. Ogólnie nie polecam tego palić, bo źle wpływa na pamięć i koncentrację. Chociaż niby zdrowsze od alkoholu. Osobiście nie przepadam.

 

Co do Kavy-Kavy to nie omieszkam spróbować. Czasem w pracy taki relaks z jednoczesnym pobudzeniem by się przydał. No bo jesteś rześki i nie zestresowany. Oto właśnie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kava działa uspokajająco, łagodzi nerwy, a przy tym jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Nie uzależnia, co jest chyba najważniejsze. Bardzo dużo można się o niej dowiedzieć na stronie facebooka https://www.facebook.com/PEACE-DRINK-KAVA-KAVA-314247889290173/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwości kavy są bardzo na plus. Wszystko naturalne, nie uzależnia, no a efekty są super. Teraz żeby się uspokoić, czy zwalczyć swój problem z zasypianiem nie trzeba faszerować się specjalistycznymi tabletkami. Kava jest w stanie je zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...