Skocz do zawartości
TeLe

Paszport

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam takie pytanie

potrzebuje wyrobić paszport, jestem niepełnoletni i dowiedzialem się od znajomych, że potrzeba podpisu obu rodziców aby złożyć wniosek

problem lezy w tym, ze aby zlozyc wniosek musze jechac do oddalonej o 60km Ostrołęki, a nie zawsze obaj rodzice mają czas jechać,

więc ile w tym prawdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego gdzie chcesz jechać ;) Jak w unii europejskiej, to wystarczy Ci dowód osobisty, najlepiej jak jest oboje rodziców, ale można powiedzieć że np. ktoś jest chory z nich i w sumie jeden wystarczy. [; Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno składałem wniosek na paszport, przejeb..e Musisz być ty oboje rodziców, musisz mieć skrócony akt urodzenia legitymacje szkolną 2 zdjęcia i coś o czym nie pamiętam. ;-) Oczywiście jeśli nie będziesz miał czegoś to pomaż o wyrobieniu paszportu.

 

EDIT:

Jeden rodzic może w terminie do 7 dni coś tam podpisać, o tego terminu wniosek trafia do realizacji.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

I co ma jedno do drugiego?

witam, mam takie pytanie

potrzebuje wyrobić paszport, jestem niepełnoletni i dowiedzialem się od znajomych, że potrzeba podpisu obu rodziców aby złożyć wniosek

problem lezy w tym, ze aby zlozyc wniosek musze jechac do oddalonej o 60km Ostrołęki, a nie zawsze obaj rodzice mają czas jechać,

więc ile w tym prawdy ?

Zgodnie z BIP:

Składanie wniosku o wydanie dowodu osobistego i jego odbiór dokonuje się osobiście w obecności opiekuna ustawowego lub prawnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i.... co z tego

 

jak widać jego problemem jest to że żeby uzyskać paszport potrzebna jest obecnosc obojga rodziców... proponujemy mu dowód osobisty, do którego wystarczy jeden opiekun prawny, a który to dowód wystarcza do poruszania sie po UE.

 

Poza tym o dowód wyrobi w gminie, a nie w starostwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym o dowód wyrobi w gminie, a nie w starostwie

Nie zawsze w starostwie wyrabia się paszport... Chodziło Ci raczej o biuro paszportowe. U mnie na przykład (Września, 30k mieszkańców) nie ma biura paszportowego :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wyrabialem sobie tymczasowy DO a bylo to jakies 8-9 lat temu to sam zanosilem wniosek i obecnosc opiekuna nie byla konieczna, chyba, ze w miedzy czasie pozmienialy sie przepisy co tez jest calkiem mozliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, jade do ukrainy, bez paszportu ani rusz :]

anyway jest taka mozliwosc zeby np wydrukowac wniosek, wyslac im ze zdjęciami pocztą, a potem przy odbiorze potwierdzic wszystkie dane(akt urodzenia itd) i odebrac? :>

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu wniosku obecność rodziców obowiązkowa. A jeśli jeden z rodziców nie żyje wymagana jest kopia aktu zgonu. Żeby nie było myku, że jeden z rodziców chce Ci bez zgody drugiego wyrobić papiery i np. wywieźć za granicę. Oprócz tego 2 zdjęcia i legitymacja szkolna.

 

Tak było rok temu i sądzę, że nadal jest tak samo. Przynajmniej na Podkarpaciu. Najlepiej zapytać u źródła, tj. zadzwoń tam, gdzie Twój urząd od paszporcików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek juz zlozony.

dla potomnych, potrzeba:

- skrócony akt urodzenia

- obecnosc obojga rodzicow

- ważna legitymacja szkolna

- opłata 70zl

- 2 zdjęcia (przy robieniu zdjec trza powiedziec fotografowi ze to do paszportu, bo restrykcje sa dosc scisle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...