Skocz do zawartości
sorek

[poradnik] Emulacja Playstation 2 (ps2)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zalinkować mój poradnik do poprawnej konfiguracji emulatora PS2 (i PSTwo). Mam nadzieję, że wszystkim się przyda, co jakiś czas go aktualizuje o własne doświadczenia, nowości w emulacji oraz przydatne informacje. W razie pytań o jakąś konkretną grę lub konfiguracje dla niej - proszę pisać, chętnie odpowiem. Mam nadzieję, że poradnik się przyda ;)

 

Link do poradnika.

Edytowane przez sorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem przekopiować temu, iż co jakiś czas robie aktualizacje poradnika i bezsensu jest poprawiać to samo na 8'śmiu forach. A PCC znają wszyscy więc co za różnica? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wiesz jak działają:

  • ICO
  • SotC
  • Dark Chronicle (Dark Cloud 2)
  • Okami
?

Nie pytam o kolor światełka na liście kompatybilności ze strony PCSX2 tylko o faktyczne działanie gry, filmików czy dźwięku.

 

@sorry, myślałem że w tym linku to będzie tylko jakiś opis wtyczek czy biosów :D

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wiesz jak działają:

  • ICO
  • SotC
  • Dark Chronicle (Dark Cloud 2)
  • Okami
?

Nie pytam o kolor światełka na liście kompatybilności ze strony PCSX2 tylko o faktyczne działanie gry, filmików czy dźwięku.

A przypadkiem przeczytałeś tamten poradnik i zajrzałeś na youtuba? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICO - podobno działa, podobno nie, warto poczytać na forum, nie interesowałem się.

SoTC -

- niech to będzie dla Ciebie odpowiedzią. Swojąd rogą, mój filmik (polecam w HD oglądać) ;)

Dark Chronicle - sprawdziłem w liście kompatybilności, jest playable ;) Nie ma się co bać ;)

Okami -

;)

 

Grobel: nie ma problemu. Chętnie odpowiem na pytania ;)

 

A, działa God Of War oraz God Of War II - w tym drugim przypadku na dzień dzisiejszy wymagany jest procesor conajmniej 4 rdzeniowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. A za 200 zł można kupić już PS2 na Allegro. Ale lepiej się męczyć z emulatorem. Z ciekawości sam go testowałem niedawno z najnowszymi pluginami. Z podobną konfiguracją z twojego poradnika. I tak RE:Code Veronica. O dziwo obraz wyświetla się dobrze. Ale gra na D3D Hardware działa za szybko. Na Software z kolei za wolno momentami. FPS od od 30-60 co się da odczuć podczas grania. Claire porusza się wtedy jakby ciągnęla za sobą taczkę z cegłami. Wiem jak to ma działać, bo gram w RE Code Veronica na PS2 dość często ostatnio. Dźwięk w grze też nie zachwyca (próbowalem rożnych pluginów/ustawień).

 

God of War. Pierwsza misja na statku już wskazuje , że już coś jest nie tak z wyświetlaniem grafiki. Na podłodze pojawia się jakby taki cień czy coś w tym stylu gdy się poruszamy Kratosem po pokładzie. I to w sumie najmniejsza wada jaką mi się udało uzyskać. Przy innych ustawieniach pojawiały się artefakty w postaci trójkątów itp w okół Kratosa jak zadawałem cios. Nie dało się grać. Tekken 5 działał troszkę lepiej, ale z kolei wolno.

 

Oczywiście to już spory postęp, ale i tak nie zastąpi to konsoli moim zdaniem. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil: mówisz o starych rewizjach emulatora. Wyszla wersja 0.9.6 która poprawia wszystkie bugi. Ustaw sobie po prostu limit klatek na sekunde na 60/50 (w zależności od wersji). Do tego zawsze mozna używać wyższej rozdzielczości by gra wyglądała ładniej ;) Ja osobiście z artefaktami się nie spotkałem w GoW'ie - w Tekkenie - tylko te paski.

 

Oczywiscie, że nie zastąpi konsoli. PS2 nie jest drogie, ale gry wyglądają zazwyczaj ładniej (spróbujcie ustawić sobie D3D rozdzielczość 2x większą niż waszego monitora ;) ) i można grać na Piecku. Ale jak ktoś ma już ten komputer - to grać można - czemu nie? ;)

 

Btw.

(HD) - ja tam artefaktów nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha - pierwszy Kolos ubity :D

Grafika szpetna (pomijając już sam stosunek grafiki do wydajności :D ), ale frajda z grania przednia.

Przez dobre pół godziny biegałem po wszystkich skałkach, próbując wskoczyć na Kolosa :D

Dopiero jak w końcu porządnie mnie nadepnął, pojawił się komunikat uprzytamniający mnie o umiejętnościach alpinistycznych głównego bohatera.

 

Aktualnie gram z włączonymi wszystkimi speed-hackami, DX10 sprzętowo, natywna rozdziałka, frameskip <55.

Niby ciągle mam w okolicach 60 klatek, a mimo to mam wrażenie jakby nie było to super płynnie.

Czy frameskip działa również przy filmikach?

Jaka jest optymalna rozdziałka szerokokątna dla PCSX2 (E8200@3.6, 8800GT 512, 4GB)? Przy jakiejkolwiek innej niż natywna, dolna część obrazu 'mruga' i pojawiają się czarne poziome linie w różnych miejscach.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vENiZE: Grafika szpetna? Nie zgodzę się, ta gra dla mnie do dzisiaj ma grafikę piękniejszą niż Crysis - a napewno bardziej artystyczną.

 

Polecam ustawić D3D na taką rozdzielczość jaką masz monitora. Nie używaj natywnej rozdziałki - bo nie dziw, ze gra wydaje Ci się brzydka. To "mruganie" - daj texture filtering na szare i NLOOP hack - też na szare. Frameskip nie dawaj broń boże, strasznie crasciach!e gre i psuje płynność. Daj limit na 60kl/s. Powłączaj wszystkie speedhacki (x3). Nie ustawiaj VSync w opcjach grafiki bo to też spowalnia tę grę.

 

Na moim GF 9600GT i E7200 (gdy miałem jeszcze 3,4ghz) gra chodziła spokojnie z prędkością 60kl/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę o GOW2 ale nie wiele przydatnego info znalazłem. Jak na razie nie chodzą wtyczki z akceleracją 3D i nie pogra się płynnie? Na razie max jaki wycisnąłem to 15FPS w trybie software. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tylko software działa. Można stosować VU skip ale tylko z speed hackiem 1,5x - wyższe crasciach!ą grę.

 

Jeśli się ma 4 rdzeniowca to można dla pluginu graficznego ustawić 3 wątki i grać spokojnie. Na i7 można uwstawić 7 i wtedy pełne 60fps gwarantowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i poległem. Gra wcale nie była zbyt trudna.

Dobiły mnie spadki FPS i mizerna grafika (przepraszam sorek, ale inaczej jej nazwać nie umiem).

Może trafię jakąś okazję i komfortowo sobie pogram na PS3 ;]

Wszystkim amatorom emulacji doradzam kupno PS2 zamiast Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nie odczułem spatków w rozdzielczości większej niż mojego monitora (1280x1024) i do tego z AAx4 - nie wiem w czym problem, dla mnie grafika śliczna. Gra nie jest trudna, jest artyztyczna, a na 3ghz w SoTC można spokojnie pograć - ja całego na 3ghz na E2180 przeszedłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej grę niż i7 i odpalić na PS3 bo mam wersję ze wsteczną emulacją. ;) Chciałem zobaczyć, czym tak wszyscy się fascynują i chyba wiem już czym. Nigdy nie miałem styczności z tym tytułem ale widzę, że sporo straciłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanom konsolowych ścigałek z mocnym sprzętem (2-4 rdzenie @ 3,5-4GHz) pragnę powiedzieć, że GT4 jest na wyciągnięcie ręki ;) Na T6400@2,25GHz grać się co prawda nie da, ale dysponując odpowiednio wydajnym sprzętem powinno się dać całkiem znośnie pograć ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

emulator to jedna wielka pomylka... i trzeba miec dosc mocny konfik zeby uciagnac to na odpowiednim fps ie to i zeby grafika nie byla z rodu ps1...ostatnio gosciu mi sie przechwalal ze bedzie gral z gry na xboxa na pc-cie to go wysmialem...a pozatym klawiatura - na tym sie nie da grac w 99% gier z konsol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie wynalazki jak tunery TV do kompa ;]

A to nie laguje czasem? Zresztą tak czy inaczej napisałem jako ciekawostkę - jak ktoś chce sobie popykać w GT4 na PC to jak ma odpowiednio szybkiego kompa to droga wolna, a jak nie, to nikt nikogo nie zmusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulator to jedna wielka pomylka... i trzeba miec dosc mocny konfik zeby uciagnac to na odpowiednim fps ie to i zeby grafika nie byla z rodu ps1...ostatnio gosciu mi sie przechwalal ze bedzie gral z gry na xboxa na pc-cie to go wysmialem...a pozatym klawiatura - na tym sie nie da grac w 99% gier z konsol...

Ale skoro sie da, to czemu nie? Poza tym jak ostatnio sprawdzalem, to do PC mozna podlaczyc pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stary temat, ale myślę że warto odkopać żeby było w jednym miejscu.

Wraz z wersją emulatora "pcsx2-r3878" większość gier jest w pełni grywalnych.

Na moim skromnym konfigu (E5200+gf9600gt) gry takie jak np. Final fantasy X,XII, Tenchu, są jak najbardziej grywalne, bez najmniejszych lagów i z filtrowaniem wyglądają lepiej niż w oryginale.

Można mówić co z tego jak konsola kosztuje parę stów, ale zawsze parę stów do przodu no i duża wygoda przy graniu (save w dowolnym miejscu gry, brak dodatkowych kabli, konsoli, tv) polecam dla fanów RPG, bo wreszcie można pograć w kultowe giery bez konsoli B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze pcsx2 + najnowsze pluginy od GPU. Warto pogrzebać troszke na google, bo można znaleźć jeszcze nowsze wersje pluginów, które nie znajdują się na oficjalnej stronie PCSX2. Powinno pomóc.Co do ustawiania to ja to robiłem na chybił trafił, Szukalem najwyższej płynności przy zachowaniu prawidłowo wyświetlanej grafiki. Niektóre gry wciąż nie są grywalne z danym emulatorem,

 

 

Ja ostatnio jak tym się bawiłem to God Of War i RE 4 były w pelni grywalne, Miałem ok 60 FPS na E8400. Ale to było z rok temu, Tekken Tag mial przeklamania w grafice bez względu na pluginy i ustawienia, Gran Turismo 1 i 2 śmigał dobrze. Reszty nie sprawdzałem. Moze teraz jest z tym lepiej, Wg. strony PCSX2.net GT4 jest w pełni grywalne w każej wersji (PAL/NTSC/NTSC-j) i na każdym biosie, Ja tam olalem sprawę, kupiłem sobie PS2, a niestety potem byłem zmuszony i tak go sprzedać. Szkoda, że mój PS3 nie ma emulatora PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...