Skocz do zawartości
sorek

[poradnik] Emulacja Playstation 2 (ps2)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Emulator rządzi! Ściągnąłem paczke z najnowszymi plug-inami itd, na razie mam Vice City Stories, i śmiga aż miło, wyglądając przy tym super, porównując oczywiscie do tego jak ochydnie PS2 wygląda na LCD.

 

Ogólnie to ten emulator może działac podobnie jak ENBSeries downscaling, tylko trzeba bardzo mocnej grafy, dużo ważniejsza od proca, choć dwa rdzenie też mało (moje trzy już rzadko obciąża powyżej 70%).

 

W natywnej 1920x1080 można śmiało w VCS grać, na próbe odpaliłem 3840x2160 i już za rewelacyjnie nie chodziło. GTX 580 pewnie by styknął.

 

Zauważyłem też że nie warto dawać własnych rozdziałek, tylko najlepiej ustawić całkowitą wielokrotność natywnej, bo inaczej pojawia sie jakiś dziwny pas na dole ekranu, co widać na screenach. Jak dałem native x4 to go nie było, a wygladało sporo lepiej niż 1920x1080 (ale i chodziło ciut wolniej).

 

Polecam też wyłączyć AA i AF w sterownikach, bo raczej nic nie daje a zjada wydajność. Trzeba też włączyć "enable 8-bit textures" bo inaczej jest slideshow, o ile używacie GSdx. U mnie też DX11 chodzi lepiej niż DX9.

 

Screeny to właśnie 3840x2160 w oknie Full HD.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=FmR3BIe9DyI

PCSX2 - GTA Vice City Stories

 

 

Gran Turismo 4 niestety nie działa poprawnie w trybie sprzętowym, menu jest ok, ale jak sie wejdzie w wyścig to na ekranie jest jakiś syf. Zobacze jeszcze w software, ale nawet jak działa to chyba mały sens grać w takiej rozdziałce (poza tym proca mam słabego do tego emulatora, który tylko dwa rdzenie wykorzystuje), szczególnie mając Forze na klocka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pad od klocka działa od kopa, układ taki sam jak na DualShocku. Sterowanie padem w tych starych GTA niestety dość irytujące, układ kompletnie inny niż np. w GTA IV (gdzie jest prawie idealnie), głównie zapewne ze względu na brak analogowych triggerów w DualShocku. Ręczne celowanie jest też pod lewym stickiem, przez co jest praktycznie bezużyteczne w walce.

 

Ogólnie gierka chodzi fajnie, ale to port z PSP, ma mniejsze wymagania niż jakieś lepsze gry na PS2.

 

 

Co do proca, to jeśli OC ogranicza ci chłodzenie to polecam wyłączenie dwóch rdzeni i dużo wyższe wykręcenie procka, do granicy bezpiecznego napięcia. Z tego co czytałem to niestety nie ma nawet planów wprowadzenia obsługi większej ilości rdzeni, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...