Skocz do zawartości
WIDMO82

Ostatnie JIUHB !!

Rekomendowane odpowiedzi

w miejscu gdzie chce kupic procki mają oznacze:]

1] "SPAW" - moze mi ktos powiedziec co to za oznaczenie? jak je tłumaczyc? jak jest 0313 to jest to z trzynastego tygodnia 2003r wiec jak jest ze SPAW i innymi oznaczeniam wystepujacymi w tym miejscu.

 

2] 95088566280547 - tej linijki tez jeszcze nie rozszyfrowałem. jedyne co to 5i6 miejsce od lewej. Wiec co z resztą?

 

które jak te oznaczeni interpretowac czy są to dobre serie do @ czy raczej zapomniec o 1700+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miejscu gdzie chce kupic procki mają oznacze:]

1] "SPAW" - moze mi ktos powiedziec co to za oznaczenie? jak je tłumaczyc? jak jest 0313 to jest to z trzynastego tygodnia 2003r wiec jak jest ze SPAW i innymi oznaczeniam wystepujacymi w tym miejscu.

 

2] 95088566280547 - tej linijki tez jeszcze nie rozszyfrowałem. jedyne co to 5i6 miejsce od lewej. Wiec co z resztą?

 

które jak te oznaczeni interpretowac czy są to dobre serie do @ czy raczej zapomniec o 1700+ :(

Zobacz tu i wszystko powinno byc jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krootki:

poszukaj....

ech, przecież szukalem, ale jak juz cos pisza to po angielsku a z tym jezykiem zdeczka jestem w plecywiec gdybym znalazł to bym nie pytał.

 

PS: dlaczego ludzie odpisują w taki spos jak ty? na pytanie czy mleko jest biale odpowidzi padają tak jest jasne.

 

dimek:

dzieki juz to wałkowałem. ale niestety tam ni słowa o tej seri co ja podałem nie ma, zreszta wszystko po angielsku, własnie z tej strony rozczaiłem wiekszosc oznaczeń ale tych 2ch nie potrafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tu coś nietypowego :D

Nie liczy się za bardzo seria, batch itp.

Najważniejszy jest kolor rdzenia procka!

Zacytuję tu dobry komentarz:

COre colour has long been the best method of choosing a cpu. You should use stepping, week and the 4 letter (or digit) code as a guide, then find the best core you can from cpus filling those criteria. Its often the case that a poor core good code will be outperformed by a good core poor code cpu.

 

The cores in order of preference (from my own experience - ive had 30 or more AMD cpus since the tbird) are blue/white tint, purple/white tint, purple/purple tint, followed by red/purple and red/red (avoid the last 2 at all costs). Mixed colour cores (ie with combinations of the above) can either be very good or very bad. In general though id avoid them.

 

PiLsY.

Pomyślcie o tym przy wyborze procka 8)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz spoko bierz ten proc

ja mam DUT3C z niebieskim jadrem i na napiecu skaczacym 1.65-1.7 jade 10x210 z kiepskim chodzeniem

 

wedlug mnie to najwazniejszy jest kolor jadra czyli umieszczenie i jakosc wafla a nie cala ta gama numerow info tu:

http://lowyat.isentral.com/guides/athlonxp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - z podsumowania ze stronki, ktora podalem wczesniej:

 

:arrow: The batch production serial number of CPU should be as small as possible, eg 0001.

ostatnie cztery cyfry w ciagu cyfr powinny byc jak najmniejsze

:arrow: It is better to choose a LT3C over the UT3C for Tbred B.

lepiej brac DLT3C niz DUT3C

:arrow: Production date and stepping code must be as latest as possible.

data produkcji i stepping powinny byc jak najnowszy

:arrow: Die color has to be in single color, consistent, light reflective.

kolor rdzenia powinien byc jednokolorowy, bez mieszajacych sie kolorow, i powinien odbijac byc bialy patrzac pod swiatlo

:arrow: Choose a "27" ,"25", "26" instead of "24" and "28".

piata i szosta cyfra od konca powinna byc: 27, 25, 26 a nie 24, 28

:arrow: Production batch alphabet should be as earlier as possible, like A instead of M, but not necessary true.

w batchu powinny byc literki jak najwczesniejsze w alfabecie, ale to nie koniecznie musi byc prawda - nie przejmuj sie tym

:arrow: Read more from others’ experience before you purchase your desired one.

czytaj wiecej o doswiadczeniach innych zanim kupisz procek ktorego chcesz

 

Cos sie rozjasnilo :idea: :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro z Twoim angielskim słabo:

 

SPAW (SP1W) oznacza iż procek kilkakrotnie nie przeszedł testów jakościowych (np. początkowo jako 2700+, potem jako 2100+ i został 1700+). Ciężko będzie osiągnąć wysokie taktowanie na standardowym napięciu. Jedna z najgorszych serii.

 

5. i 6. cyferka od końca "28" - wyraźnie na stronie piszą, że takie są gorsze choose "27" "25" "26" instead of "28" and "24"

 

To chyba tyle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednego jeszcze nie kumam: 

 

jakie znaczenia mają pierwsze 7 cyfr od lewej.

9880407 280450

czy

9508856 280547

Im wyzszy ten numer 7-cyfrowy, tym lepiej - wiec ten pierwszy bedzie chyba lepszy (teoretycznie), ma tez nizszy batch (0450<0547)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupilem DLT3C 9880407 28 0705 JIUHB 0308MPMW - rdzen niebiesko/czerwony - wiem ze kiepski batch i 28 - ale to byl jedyny DLT3C jaki udalo mi sie znalezc - a byly praktycznie same DUT3C 0313 SPAW - zaraz zobaczymy jak sie kreci - tyle ze narazie asynchroncznie z pamieciami bo mam tylko 266 :( a dotego slaby wentyl spire falcon rock I :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem:

AXDA 1700DLT3C 9231987 28 0125

JIUHB 0308RPMW

 

moim zdaniem jedyny minus to te 28 i mogłby byc z nowszej serii, ale chyba nie ma już eLek z serii powyzej 311

 

niestety bedzie czekał na płyte z 1-2 tyg ;(

 

PS: dzieki dimek ze mnie uswiadomiłes, niestety juz po fakcie, u mnie jest zdecydowanie mniejszy ten numer niż w tych prockach podawanych powyzej, czy to naprawde ma statystycznie znaczenie gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze: szczescie

2 najwazniejsze: dlt3c

3: kolor rdzenia

4: batch

5: seria i tydzien

6: reszta to bajki.

nie patrz na zadne "28", juz byl update/sprostowanie ze nie jest to zadne downgradeowanie z 2800+, a fakt ze satystycznie lepiej krecily sie serie 25,26,27 od 24 i 28 nic praktycznie nie oznacza. trzeba miec szczescie poparte kilkoma faktami - czyli 1.5v + kolorek + dobry tydzien i masz 2600+ na 1.5v 8)

wiadomo ze kazdy chcialby miec wszystko najlepsze, ale niestety - u mnie w miescie mialem ogromnego farta z moim prockiem i to ze jest to 8 tydzien a nie 10 i kolor to purpura a nie niebieski to mam gleboko w D :lol:

wazne ze dobrze chodzi i jest zimniutki, chociaz na zime bedzie trzeba zalozyc jakiegos palomino bo za zimno bedzie w pokoju :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby seria DLT3C znikała z rynku ???

Ktoś  kiedyś napiasł, że AMD zrobiłotą serię ( DLT3C) na zamówienie Compada czy Della.

Z tego co piszecie, to widać Mój 0310XPMW DLT3C chodzi wybornie:

2250 Mhz przy 1,5V, 2400Mhz przy 1,65V, Prime 95 - 100% stab. jako XP2800 przy 1,6V - a juz kombinowałem -jak tu dorwać lepszy.

Chyba nie będzie łatwo.

zgk5 ja mam do ciebie pytko jakiego koloru jest laminat twojego procka jest taki brazowawy czy zielony:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3: kolor rdzenia

 

chlip chlip

był tylko dzis purpura jasny, lub jak kto woli jasny fiolet, nie wiem sam jak to nazwac.

 

jak w sklepie powiedziałem gdzie sa te niebieskie co wczoraj ogladalem to on powiedzial ze przeciez to ten. Poradził mi ze moze on brudny i zebym alkoholem przeczyscił i bedzie znowu białoniebieski :)

 

teraz jeszcze problem płytą, która :|

ale kumpla juz nakrecilem i szuka w miescie fajnej serii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zakupilem

AXDA1700DLT3C

9390257270437

JIUHB0310WPMW

 

za chwil ebiore sie za krecenie - jak na razie pracuje na 11*166(1833)przy 1,5v. Chlodzenie to Spire Folckrock (czy jakos tak nie pamietam :-)).

 

jak sie wyrobie to odam ile wycisnolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ja mam max to co w podpisie i na napięciu 1.75V :(

Procek:

AXDA1700DLT3C

JIUHB0310WPMW

Jak patrze że na mniejszym napięciu taka sama seria jak moja zasówa na 2350 mhz to mnie krew zalewa!.Na napięciu 1.5v wstaje mi tylko na 2000 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ja mam max to co w podpisie i na napięciu 1.75V :( 

Procek:

AXDA1700DLT3C 

JIUHB0310WPMW 

Jak patrze że na mniejszym napięciu taka sama seria jak moja zasówa na 2350 mhz to mnie krew zalewa!.Na napięciu 1.5v wstaje mi tylko na 2000 mhz

to dobitnie swiadczy o tym jak szczescie (i byc moze kolorek rdzenia albo batch ;) ) ma wplyw na wynik @.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna ja mam max to co w podpisie i na napięciu 1.75V :( 

Procek:

AXDA1700DLT3C 

JIUHB0310WPMW 

Jak patrze że na mniejszym napięciu taka sama seria jak moja zasówa na 2350 mhz to mnie krew zalewa!.Na napięciu 1.5v wstaje mi tylko na 2000 mhz

to dobitnie swiadczy o tym jak szczescie (i byc moze kolorek rdzenia albo batch ;) ) ma wplyw na wynik @.

Prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to wina plyty ?? sprawdz procka u kogos innego, wiem ze to smiesznie brzmi ale zdarzaja sie czasem takie sytuacje(milema tka kiedys z duronem na jakiejs plycie) ze przy zakaldaniu wentyla za mocno zaosytala nagieta plyta i dziala tylko na standardowych ustawieniach - nie dal sie wogole krecic, a u kumpla podkrecal sie bez problemu.Wszystko moze sie zdazyc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam DLT3C JIUHB 0310 i idzie:

- na 1,5v 2250MHz

- na 1,6v 2350MHz

- na 1,8v 2500MHz

- na 1,95V 2600MHz

 

wiecej nie sprawdzałem :(

Jakie temperaturki ??

 

ah no to zalezy podam temperaturki najpierw na wc a potem na jamiconie 730 (po paru godzinach pracy):

- na 1,5v 2250MHz 31-33C 40-42C

- na 1,6v 2350MHz 34-37C 45-46C

- na 1,8v 2500MHz 39-43C 51-53C

- na 1,95V 2600MHz 46-50C 59-63C

 

wc to pompka 600 l/h producenta nie znam :( blok kupiony na allegro zbiornik z woda 3l oraz nagrzewnica od nie wiem czego z wentylem fabrycznym z niej puszczonym na 12v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj dostałem wreszcie mojego ploca.

 

A tu szok !!!

 

 

JIUHB 0308 DLT3C

końcówka ....250351 !!!

 

 

Myśle se - zobaczymy.

 

Zabrałem się do skromnego OC - wynik:

 

na napięciu 1,575 mam 3000+ - stabilnie przy 46 st. C - chłodzenie - tytan - AC - może dlatego taka wysoka tempka.

 

Ale niedługo - przeciąg 1 tydzień - będzie WC - i okaże sie jaki areał mocy w nim drzemie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...