Jump to content
thunder_pl

Jaki Kabel Dvi-hdmi

Recommended Posts

Witam, często podpinam kompa (tego z sygnaturki) do TV (LG 31LC41) przez kabel D-Sub, a ponieważ zazwyczaj oglądam pliki w formacie *.mkv, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś, w miarę niedrogiego kabla DVI-HDMI. Problem w tym, że nie za bardzo potrafię się w nich zorientować i nie wiem, który będzie odpowiedni. Mój Palit obsługuje dwa wyjścia dual-link DVI obsługujące ekrany o rozdzielczości 2560x1600, a TV ma rozdzielczość HD (1366 x 768).

Bardzo proszę o zaproponowanie mi jakiegoś kabelka.

Jeżeli chodzi o długość, wystarczy 1,5 metra.

Kabel DVi - HDMi jest cyfrowy wiec mozesz kupic obojetnie jaki kabelek bo i tak nie ma zadnych strat na jakosci przez zmiane kabla (wiec bajki ze musisz sobei kupic dobry kabel mozna sobie wsadzic w d...)

Kabel 1,8m kosztuje 25zł.

Pozdrawiam Sector :)

Swego czasu czytalem troszke o polaczeniu bo nie wiedzialem jaki kabel kupic

Zostalem przy dvi-dvi w 32" Samsungu bo niestety potem doszedł tuner a ze szajsung ma 1 hdmi wiec wyboru nie bylo. Jednak sprawdzałem potem organoleptycznie (od tunera kabel 2m hdmi-hdmi+przejsciowka dvi-hdmi).

Rożnicy nie uraczylem...moze troszke kolorki byly inne ale to kwestia moim zdaniem skorygowania ustawien.

Ostrosc ta sama, reszta tez... :wink:

Edited by HeatheN

Ale zaklocenia w trancmisji cyfrowej maja charakter przypadkowy, wiec nie ma mowy o tym, zeby od kabla zalezalo np. nasycenie kolorow czy ostrosc, bo to by znaczylo, ze zaklocane sa tylko wybrane bity, i to zawsze te same i w ten sam sposob.

Roznica moze byc po stronie karty graficznej i/lub TV i przetwornikow D/A i A/D w obu.