Skocz do zawartości
Blackwhite

Lc By Blackwhite

Rekomendowane odpowiedzi

A tempy na procu bardzoskoczyly po zwodowaniu grafy i dolozeniu drugiej chlodnicy ?

W sumie te na grafie nie sa takie straszne jak na moj gust w takim ukladzie, wazne ze jest cicho i lepiej niz na AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na przodzie chciałeś powiedzieć :)

Na gorze masz tez duzy niebieski wentylator taki jak ten z przodu i o to pytalem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy ma procku niższe o 1-2 st C :).

Wczoraj jeszcze odpowietrzyłem układ bo było trochę powietrza.Teraz na grafie mam 38 idle i 62 stress.Poza crysisem Warhead oczywiście bo tam jest 67 st C :P

 

Firekage piłeś coś?Pierwsze zdjęcia to już historia - rozbudowałem układ i fotki są niżej ;)

 

BTW ten z góry jest teraz na boku budy i wieje na memki i NB :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz jest znacznie lepiej.

Zdjąłem blok na GPU i thermal pady - nie było w ogóle styku z rdzeniem i regulatorami napięcia.

Na pamięci dałem tylko pastę a na VDDC 1 mm pady.

Teraz temperatury są następujące.:

Idle - 36 st C - Load 49 st C

VDDC - idle 35 - Load 62 st C

 

Dzięki serdeczne dla Seba84_2005

 

Może by tak bardziej jeszcze docisnąć blok ? :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz jest znacznie lepiej.

Zdjąłem blok na GPU i thermal pady - nie było w ogóle styku z rdzeniem i regulatorami napięcia.

Na pamięci dałem tylko pastę a na VDDC 1 mm pady.

Teraz temperatury są następujące.:

Idle - 36 st C - Load 49 st C

VDDC - idle 35 - Load 62 st C

 

Dzięki serdeczne dla Seba84_2005

 

Może by tak bardziej jeszcze docisnąć blok ? :P

Chcesz uawalić rdzeń NIVO to dokręcaj :wink: znam już 2 przypadki ukruszenia kawałka rdzenia po przez zbyt mocne dokręcanie bloku od EK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz uawalić rdzeń NIVO to dokręcaj :wink: znam już 2 przypadki ukruszenia kawałka rdzenia po przez zbyt mocne dokręcanie bloku od EK.

A te 2 przypadki nie dotycza tej samej osoby ?

Bo chyba tez kojarze cos takiego :)

 

@Blackwhite - jest calkiem dobrze, wiec nie warto przesadzac. Ja bym tak zostawil jak jest, czasem jak przedobrzysz sie okazuje ze pojawily sie dodatkowe problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czas na maly upgrade mojego "WC".

Kupilem Coolermaster ATCS 840 i mysle nad zamontowaniem PA120.3 na gore budy.Mam nadzieje,ze sie zmiesci.I teraz tak zrobic tak jak napisalem, czy kupic jeden potrojny radiator, np:swiftech lub XSPC i dolozyc podwojny swiftecha , ktory posiadam obecnie.Tego drugiego zamontowalbym na koszyku od dyskow tam gdzie sa miejsca na wentyle 120 mm.Czy moja pompa uciagnie taki konfig, czy jednak zmienic na MC350 10W.Wolabym nie zmieniac pompy bo ta jest bardzo cicha i nie musze montowac osobno zbiorniczka wyrownawczego.

Co bedzie bardziej wydajne - PA 120.3 czy 3x120 + 2x120 (zwykle oczywiscie , nie grubaski)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czas na maly upgrade mojego "WC".

Kupilem Coolermaster ATCS 840 i mysle nad zamontowaniem PA120.3 na gore budy.Mam nadzieje,ze sie zmiesci.I teraz tak zrobic tak jak napisalem, czy kupic jeden potrojny radiator, np:swiftech lub XSPC i dolozyc podwojny swiftecha , ktory posiadam obecnie.Tego drugiego zamontowalbym na koszyku od dyskow tam gdzie sa miejsca na wentyle 120 mm.Czy moja pompa uciagnie taki konfig, czy jednak zmienic na MC350 10W.Wolabym nie zmieniac pompy bo ta jest bardzo cicha i nie musze montowac osobno zbiorniczka wyrownawczego.

Co bedzie bardziej wydajne - PA 120.3 czy 3x120 + 2x120 (zwykle oczywiscie , nie grubaski)?

Bierz PA120.3 i bedziesz zadowolny. Mi na gorze zmiescila sie bez problemu chlodnica Xchanger 360, Thermochill tez sie zmiesci. Bedziesz musial zrobic jedynie prowadnice pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te co sa w komplecie z buda nie wystarcza?Prowadnice oczywiscie.Wolabym kupic cos, do czego nie musze bawic sie w przerobki.

Mozesz z nimi sprobowac, ale moim zdaniem sa za lipne zeby utrzymac zalana chlodnice z wentylami etc. Do swojej chlodnicy zrobilem sobie z nierdzewki 3mm polerowanej - siedzi mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupie jednak XSPC RX360 - ma grubosc 58 cm i powinien styknac.Czy 1 litr Fresera wystarczy, czy kupowac 2?

W moim ukladzie jest 1l dokladnie :) TC PA 120.3 + 2 bloczki + pompek + weze 11.1/15.9 + tubka EK250 wypelniona po brzegi. Weszla cala buteleczka plynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Ostatecznie zestaw bedzie wygladal tak:

Case - ATCS 840 Black

Pompa - DCC 1T 10w

XSPC TOP + Rez

Radiator - XSPC RX360

Blok CPU - Swiftech Apogee GTZ

Blok GPU - EK GTX280 Full

Weze - XSPC Clear 3/8"

Zlaczki kompresyjne - Freser 3/8"ID 1/2" OD

Plyn - Freser - Acid Green

 

Na szczescie montowania do radiatora na gorze przyjda z Holandii - udalo mi sie u nich zalatwic.

BTW Malik dzieki za dobre checi.

 

Kilka fotek - nic szczegolnego, ale zawsze cos.

post-145932-1248215429_thumb.jpg post-145932-1248215446_thumb.jpg

post-145932-1248215461_thumb.jpg

post-145932-1248215482.jpg

 

Reszta w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie - nie bardzo zadowolony jestem z oplotow - tzn ich jakosci , sa po prostu kiepskie (firma AC Rayan) - to samo ze shrinkami nie chca sie ladnie schodzic pod wplywem temperatury - nawet zapaliczka nie pomaga.

Jakich firm wy kupujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to masz za oploty ale moje (podziekowania dla forumowiczow) nie przeswituja i kupione zostaly w Warszawie jak najtansze mialy byc i zdaja egzamin ;)

 

dobry pomysl z ta swieczka heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie oplot sux!

nie wiem gdzie wy to kupujecie ale ja poszedłem do pierwszego lepszego sklepu z częściami elektronicznymi i za 1zł/metr kupiłem miodny oplot :)

 

ja opalałem zapalniczką.

 

Zamień kable tak aby pompka brała papu z czerwonego i żółtego (oczywiście pamiętasz że jak będziesz miał malutkie zwarcie w kompie to mało co to przeżyje B-) bo linia 7V jest sztucznie utworzona jako różnica potencjałów 12 i 5V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie tylko jedna fota - komp jeszcze ni9e uruchomiony.nie obylo sie bez nespodzianek - zlaczki fresera zam0ntowane w bloku CPU ciekly i zalay mi plyte, musialem zmienic na oryginalne - chyba cos z uszczelkami (za male albo cos w tym stylu)

Kolejny problem to nie moge odpowietrzyc ukladu - co potrzasne buda to powietrze schodzi z radiatora, ale z powrotem wraqca do ukladu.Czyzbym mial za duzo plynu w zbiorniczku?

Co mozna jeszcze zrobic ,zeby odpowietrzyc dobrze uklad?

post-145932-1248852456_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...