Skocz do zawartości
und3r

Na Co Czekamy

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie nie najgorzej to się zapowiada. Nie zmienia to faktu że dostajemy kolejnego Remake'a ze znaną już większości historią. Aczkolwiek dla mnie osobiście RoboCop nigdy nie był jakimś tam hitem nr 1. Był to po prostu dobry film z naprawdę ciekawym pomysłem na scenariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie najgorzej to się zapowiada. Nie zmienia to faktu że dostajemy kolejnego Remake'a ze znaną już większości historią. Aczkolwiek dla mnie osobiście RoboCop nigdy nie był jakimś tam hitem nr 1. Był to po prostu dobry film z naprawdę ciekawym pomysłem na scenariusz.

Film był niezły swego czasu, bo nie było kiedyś takiej mody na super-hiper bohaterów. Teraz  będzie to według mnie następny przeciętniak pokroju nowego Dredda.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zaintrygowany, kiedy jakiś czas temu czytałem, że Darren Aronofsky będzie odpowiedzialny za nowego, odświeżonego RoboCopa. Aronofsky jednak nie będzie miał w tym udziału. Patrzac na ten trailer, nie spodziewam się dobrego filmu, na miarę pierwszej części. To będzie typowy remake, jakich ostatnio sporo, który będzie miał zupełnie inna wizję, niż ta pierwsza część.

 

Główna róznica między oryginalnym RoboCopem a remakem jest to, do kogo adresowany jest ten film. Oryginał to był film dla dorosłych; brutalność, seks, przemoc, brud. Remake to z kolei PG-13 i to jest niestety widoczne na tym trailerze.

RoboCop z supergliny, z nowego typu stróża prawa stał się super-cool-awesome-looking robotem (bo wiadomo, że Iron Man jest cool, a nowy RoboCop właśnie jak Iron Man wygląda) super bohaterem. Sorry ale to już nie jest RoboCop, tylko jakiś batman w pancerzu robota.

 

W oryginale Alex Murphy został brutalnie zamordowany na służbie. To była egzekucja. Jedna wielka brutalna egzekucja. W nowym mamy samochód pułapkę.

W orygnale Alex traci całe ciało, to pół robot, pół człowiek. W nowym to właściwie człowiek w metalowej, czarnej (cool factor) zbroi, który stracił w wyniku wybuchu rękę i nogę.

W starym RoboCopie nasz bohater zdaje sobie sprawę, że stracił na zawsze rodzinę i że jej nie odzyska. W nowym odwiedza rodzinkę. No super fajnie, jaka sielanka. Za dnia łapie bandytów, na noc wraca do rodziny, do synka i żony.

 

Trailer przedstawia nową wersję RoboCopa nie jako masywnego, ciężkiego robota, superglinę, tylko jako superbohatera, czarną wersję Iron Mana. Może i film zarobi na siebie, może będzie się nawet fajnie to oglądać (aktorzy Samuel L. Jackson i Garry Oldman zapewne raz jeszcze zagrają świetnie), może z tego być całkiem niezły film akcji. Jednak do oryginału, do RoboCopa to zupełnie nie pasuje.

Obejrzeć pewnie obejrzę, ale nie nastawiam się na coś na miarę pierwszego RoboCopa.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzilla

Nawet niezła obsada. Nie jestem fanem monster movies, ale podobały mi się np. Godzilla z 1998 i Cloverfield. Myślę, że obejrzę Dołączona grafika

 

 

 

Transcendence też wygląda interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kilka z wyżej podanych seansów będzie warto pójść do kina w przyszłym roku.

 

 

a to niżej, nie wiem co to ma być, ale podoba mi się (tęsknie za latami 80')

 

http://www.youtube.com/watch?v=72RqpItxd8M
 
więcej info > http://www.kickstarter.com/projects/kungfury/kung-fury?ref=live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych bluray.

 

Pod koniec października br. ma ukazać się (w końcu) "Kompania Braci" na bluray w wersji polskiej (spolszczenie kinowe). Do tej pory była takowa tylko w wersji dvd.

 

Druga wiadomość dotyczy "Królestwa Niebieskiego" R. Scott'a. Film w wydaniu na bluray w wersji rozszerzonej także trafi na półki pod koniec miesiąca. Na płycie będą jednak dwie wersje tzn. kinowa z tłumaczeniem na polski oraz reżyserska (180 min.) bez tłumaczenia! Dobre i to bo film jest niezły moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...