Skocz do zawartości
telemorele

Najbardziej Szpanerski Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Vertu wysadzane diamentami na pewno nawet nie znającemu się na rzeczy kopara opadnie jak to zobaczy.

N96, iPhone to już nie są szpanerskie telefony i faktycznie prędzej na banana z Matrixa bym zwrócił uwagę niż na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano słabszy, słabszy. Jest okrojona sprzętowo w stosunku do N95-2, ale... ma nową (wyższą) nazwę więc jest lans :)

 

Co do 8800 to cena robi szał, ale nie wiem czy w nieobeznanym towarzystwie zrobi mega wrażenie. iPhone chyba jednak większy. iPhona część nienawdzi, że zabawka dla dzieciaków, itp, ale... każdy się spojrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do iPhona, to powiedziałbym, że część niesłusznie go nienawidzi twierdząc, że to zabawka dla dzieciaków, bo na ogół w praktyce to wygląda jako sprzęt w rękach dzieciaka. ;)

Zadowala świetny dźwięk! Wygląd swój ma, chociaż ja szczerze mówiąc wolę SE Xperia. :) Niestety mankamentem jest brak możliwości wyciągnięcia baterii bez rozkręcania obudowy, oraz wadliwe oprogramowanie. Z każdym updatem lepiej poczekać na opinie "odważnych", bo niestety mają dużo błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do iPhona, to powiedziałbym, że część niesłusznie go nienawidzi twierdząc, że to zabawka dla dzieciaków, bo na ogół w praktyce to wygląda jako sprzęt w rękach dzieciaka. ;)

Zadowala świetny dźwięk! Wygląd swój ma, chociaż ja szczerze mówiąc wolę SE Xperia. :) Niestety mankamentem jest brak możliwości wyciągnięcia baterii bez rozkręcania obudowy, oraz wadliwe oprogramowanie. Z każdym updatem lepiej poczekać na opinie "odważnych", bo niestety mają dużo błędów.

o czym ty do **** pana bredzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: Można z wymienionych tu urzadzen zadzwonić :D ?

A zgrozo, a po co chcesz to czynic? :lol:

 

 

W obecnych czasach telefon to jakas dziwna rzecz, bo z urzadzenia mobilnego, robi sie "prawie mobilne" milion opcji o ktorych wiekszosc userow nie wie i wiedziec nie bedzie. Z checia chcialbym dostac telefon z tylko potrzebnymi aplikacjami , na rzecz dlugiego czuwania na jednym ladowaniu. Bo po co mi telefon, ktory po jednym dniu jest rozladowany, nawet gdy nic z nim nie robilem i nie rozmawialem prawie wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzecz dlugiego czuwania na jednym ladowaniu. Bo po co mi telefon, ktory po jednym dniu jest rozladowany, nawet gdy nic z nim nie robilem i nie rozmawialem prawie wcale?

A mi właśnie od pewnego czasu totalnie wisi, czy telefon trzyma 2 dni czy 2 tygodnie. Cóż to bowiem za problem podłączać go codziennie w nocy pod ładowanie? Czy żyjemy w dzikim lesie bez prądu aby potrzebna była bateria trzymająca tydzień? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie od pewnego czasu totalnie wisi, czy telefon trzyma 2 dni czy 2 tygodnie. Cóż to bowiem za problem podłączać go codziennie w nocy pod ładowanie? Czy żyjemy w dzikim lesie bez prądu aby potrzebna była bateria trzymająca tydzień? ;)

Jak najbardziej tak i bardzo bym chcial telefon trzymajacy tydzien z rozmowami, a skrytym marzeniem to byloby 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy panowie dzwonicie czy się bawicie ? Słyszę że narzekacie na baterie, że powinna trzymać tydzień przy dzwonieniu, a ja śmiem twierdzić, że przy normalnym (umiarkowanym) dzwonieniu pewnie z 50 % telefonów trzyma minimum 4 - 5 dni :).

Nie miałem jeszcze telefonu, który przy normalnym użytkowaniu trzymał krócej niż 4 dni, a właśnie bawienie się i korzystanie z tych tak naprawdę zbędnych bajerów powoduje że muszę go ładować częściej.

Obecnie używam e51, nie mam czasu się nią bawić więc tylko dzwonię, i rzadko kiedy trzyma krócej niż tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bredzicie bredzicie...mam dwa fony, nie sa to szczyty marzen SE T610 i Nokia 3110.

Ten pierwszy starszy trzyma dosc krotko, ten drugi nowszy czas czuwania przyzwoity.

I nie wiem jak ktos moze akceptowac 2 dniowy czas czuwania!!!!!!!

tego ericsona chyba wy***bie...pada w najmniej oczekiwanym momencie, mimo iz laduje je systematycznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: Można z wymienionych tu urzadzen zadzwonić :D ?

Do 8800 musiałbyś mieć przy okazji niezły biceps, żeby to podnieść na wysokość ucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Motoroli Aura? Okrągły wyświetlacz daje jej chyba 100 punktów w kategorii szpanu :))

No faktycznie ciekawy model, ale dla mnie jeśli telefon ma być jak to zostało ujęte szpanerski to musi wyglądać jak przenośny telewizor.

Chyba większość osób zwraca uwagę na modele z wyświetlaczami, które tworzą łunę :), a jak dodatkowo jest wyświetlacz dotykowy to wogóle jest już wypas.

 

Są moim zdaniem jeszcze pseudo wypasy wysadzane kryształami Swarovskiego. Piszę pseudo wy wygląda to moim zdaniem syfiasto, ale przykuwa wzrok i zostaje w pamięci, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy panowie dzwonicie czy się bawicie ? Słyszę że narzekacie na baterie, że powinna trzymać tydzień przy dzwonieniu, a ja śmiem twierdzić, że przy normalnym (umiarkowanym) dzwonieniu pewnie z 50 % telefonów trzyma minimum 4 - 5 dni :).

Nie miałem jeszcze telefonu, który przy normalnym użytkowaniu trzymał krócej niż 4 dni, a właśnie bawienie się i korzystanie z tych tak naprawdę zbędnych bajerów powoduje że muszę go ładować częściej.

Obecnie używam e51, nie mam czasu się nią bawić więc tylko dzwonię, i rzadko kiedy trzyma krócej niż tydzień.

OT

Co do E51-jako rzeczesz, uzywana tylko jako telefon trzyma 4 do 6 dni. Zapakowana softem (mail, GPS, kilka uprzyjemniaczy do zabawy, kilka aplikacji biznesowych) i uzywana na codzien jako sluchawka WiFi do VoIP skraca swa zywotnosc do maks 2 dni.

iPhone 3G uzywany tylko jako telefon tez bez problemu wytrzymuje 3-5 dni. Tylko kto kupuje taki sprzet, zeby korzystac tylko z "modulu" telefonicznego ? Normalne uzywany (czyli wykorzystanie standardowych fjuczerow chocby raz dziennie - mail, pogoda, sms, troche muzyki itp) skraca swa dzialanosc do 2 dni max. Kiedy zaczynamy sie nim naprawde bawic - dobrze miec kabel przy pupie, potrafi pozrec kazda ilosc pradu kiedy zapomnimy sie grajac w cos, albo wciagnie nas jakis film ...

End OT

 

Wracajac do pytania glownego - nie wiem, czy w PL iPhone jest naprawde jakims szpanem... Smiem twierdzic ze niekoniecznie. Na zachod od Odry i Nysy ten telefon nie robi juz kolosalnego wrazenia. Faktycznie nadal dodaje +5 do skilla "szpan", ale jest juz chyba tez traktowany jako normalne narzedzie pracy/rozrywki (przynajmniej tak jest tu gdzie mieszkam).

IMO - na topie jest to co jest a: dobre; b: nowe; c: trudno dostepne; d: kultowe (kolejnosc przypadkowa i z tej definicji iPhone jest "tylko albo az" kultowy, tego mu odmowic nie mozna). Trzeba wiec tez sobie odpowiedziec na pytanie jak i komu chcemy tytulowego "szpanu" zadawac ;).

Ja osobiscie preferowal bym goscia "z epoki" (skorzany, dlugi plaszcz + odpowiednie okulary + wspominana Nokia "banan"), 200% obejrzalbym sie za kims takim z zaciekawieniem, ale chyba "szpan" nalezy dostosowac do srodowiska, ktoremu chcemy szpanowac... Nie zaimponujesz cukierkowym telefonem-dyskoteka "garniturom", ani high-biznes klasa "jol ziomalom". Dla kazdego "targetu" trzeba przyjac inna strategie i telefon ;)

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena chyba też najmocniejsza ;] Jeżeli zauważymy brak jakichś tam kryształków czy diamencików ;]

Fakt, cena jest spora, ale telefon jest unikalny, np. czytałem, że nie będzie go można kupić na ebayu etc.

No ma te... szafirowe szkiełko :lol2: no i szwajcarska solidna produkcja myślę, że podbija cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 8800 musiałbyś mieć przy okazji niezły biceps, żeby to podnieść na wysokość ucha...

Poza zaawansowaną atrofią mięśni nie umiem sobie wyobrazić sensownego uzasadnienia dla tego argumentu. Bardzo przyjemnie siedzi w łapie, tylko klawisze ciut małe. Wydaje mi się nadto, że seria 8800 to takie puszczenie oczka do tłumu w wykonaniu Nokii. Coś w stylu "wiemy, że można zrobić telefon, który nie rozpada się w rękach, nawet takie robimy, ale kosztują absurdalnie dużo, bo dla plebsu mamy taniutkie w produkcji plastikowe badziewie w rodzaju N95 - łykaj, motłochu". Przykre.

chyba "szpan" nalezy dostosowac do srodowiska, ktoremu chcemy szpanowac... Nie zaimponujesz cukierkowym telefonem-dyskoteka "garniturom", ani high-biznes klasa "jol ziomalom". Dla kazdego "targetu" trzeba przyjac inna strategie i telefon ;)

Amen.

Jaki telefon według Was jest najbardziej szpanerski (z takich do 10 k) - chodzi mi o pozytywne znaczenie tego słowa :)

6310i - złoty smok. Jest jak Mercedes W123 - jeździ, hamuje i skręca, ale zamontowanie w nim basowej tuby i światłobzdryniowego radia "CD empeczy" zakrawa na profanację równą oddaniu stolca na grób Nieznanego Żołnierza. No i jeżdżenie trzydziestoletnim klekotem, który w zimie nie odpala, jest wielki, ciężki i chleje jak Kwaśniewski w dobie kulturalnych HDi, TDI, HGWDi jest co najmniej ekstrawagancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przytulilbym 8800 carbon arte z racji jej prostej elegancji. moze i nie ma wytryskow i wodotryskow, ale podoba mi sie jej prostota i elegancja. dres sie za tym nie obejrzy, bo ma maly wyswietlacz i nie pierdzi hiphopem z glosniczka jak to ostatnio modne oraz nie blyszczy sie na wszystkie strony jak psie jajca. cena niestety eliminuje mnie narazie z grupy odbiorcow tej sluchawki.

 

6310i mam w posiadaniu mimo iz od dwoch lat lezy w kartonie jako jednostka zapasowa, bo za grosze sprzedawac nie bede bo szkda oddawac jak wpelni sprawne bez simlocka i piwo mmozna nia otworzyc ;), bo przez ponad 4 lata ktore ja uzytkowalem wiem na co ja stac i nawet male dysfunkcje wizualne nie sa w stanie popsuc pozytywnego wrazenia na jej temat.

 

od 2 lat chodze z 6300, bo znajomych napadlo, zeby wysylac te dziwne mmsy a nie zawsze sie ma komputer pod reka a i reczne przepisywanie url z sms tez do najprzyjemniejszych nie nalezy. poza tym telefon jest stosunkowo prosty w formie, bateria jak na ten rozmiar wyswietlacza trzyma niezle a i nie budzi zbednego zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie od pewnego czasu totalnie wisi, czy telefon trzyma 2 dni czy 2 tygodnie. Cóż to bowiem za problem podłączać go codziennie w nocy pod ładowanie? Czy żyjemy w dzikim lesie bez prądu aby potrzebna była bateria trzymająca tydzień? ;)

Ja tam nie lubie sie zastanawiac czy mi baterii wystarczy, gdy chce sobie wyskoczyc gdzies na weekend. Ja rozumiem, ze postep, ze technologia idzie do przodu, ale powoli zaczyna dochodzic do glupiego paradoksu.

 

Szpan - http://www.allegro.pl/item577311095_full_t..._gwarancja.html ;) Za jakis czas chyba sobie cos takiego sprawie :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...