Skocz do zawartości
bagienny

[artykuł] Msi Gt725 - Dtr Z Radeonem Hd4850

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaNa premierę mobilnych wersji Radeonów serii 4000 przyszło nam czekać dość długo, bo około dziewięciu miesięcy. W tym czasie wyższe segmenty rynku zostały praktycznie całkowicie zdominowane przez konkurencyjne układy nVidii serii 9. Poprzednia seria kart graficznych ze stajni ATI, pomimo nienajgorszej architeORT: ktury, pozbawiona była siły przebicia, w efekcie czego większość montowanych układów należało do najniższego segmentu wydajności. Czy najnowsza odsłona mobilnych układów graficznych duetu ATI/AMD okaże się takim sukcesem jak jej biurkowy odpowiednik? Przekonajmy się! Zapraszamy do pierwszego w Polsce testu notebooka MSI GT725 z Radeonem HD4850.

Zapraszamy do leORT: ORT: ORT: ktury! Dołączona grafika Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się ten sprzęt...

 

... dopóki nie zobaczyłem ceny ;) 4850 daje czadu!

Co zrobić. To i tak najtańszy tak wydajny DTR Dołączona grafika. No zawsze możesz wziąć Gateway'a z allegro, ale o gwarancji zapomnij Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

DTR w nomenklaturze serwisowej (MSI dla przykladu) oznacza Difficult To Repair , czyli trudne do naprawy , takie cos sie nie zawsze jest mozliwe do naprawy - super nazwa bo pewnie jak to padnie tak wymienia :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTR w nomenklaturze serwisowej (MSI dla przykladu) oznacza Difficult To Repair , czyli trudne do naprawy , takie cos sie nie zawsze jest mozliwe do naprawy - super nazwa bo pewnie jak to padnie tak wymienia :D

Nie wiem skąd ta opinia - notebook jak to notebook, tyle, że większy. Nie widzę powodu dla którego coś miałoby być w nim niewymienialne Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 17" to jet on bardzo lekki i nieduży - wystarczy sobie spojrzeć na XPSa M1730, czy grube wersje Clevo.

Zmacamy przy najbliższej okazji Dołączona grafika. A serio to byłem szczerze zaskoczony jak położyłem na nim tego S510. Zresztą te XPS-y potrafią mieć zdaje się 200W zasilacze (ale przy 9800M w SLI to akurat nie dziwota) ;> Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna i ciekawa recenzja, a także wspaniały sprzęt, chciał bym jednak zwrócić uwagę na zdanie "Użytkownikom piętnastocalowych notebooków przy rozpakowywaniu komputera z pewnością rzucą się w oczy rozmiary oraz waga. Nawet bez baterii komputer waży o około pół kilograma więcej niż standardowy model z 15" ekranem." waga MSI GT725 to 3.0 kg z baterią 6 komorową, z 9 komorową koło 3.2 kg ! zostaje mi tylko pogratulować posiadaczom 1,5 kilogramowych laptopów 15 calowych ... mój stary Compal ważył z baterią 3,1 kg i był cięższy od tego MSI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna i ciekawa recenzja, a także wspaniały sprzęt, chciał bym jednak zwrócić uwagę na zdanie "Użytkownikom piętnastocalowych notebooków przy rozpakowywaniu komputera z pewnością rzucą się w oczy rozmiary oraz waga. Nawet bez baterii komputer waży o około pół kilograma więcej niż standardowy model z 15" ekranem." waga MSI GT725 to 3.0 kg z baterią 6 komorową, z 9 komorową koło 3.2 kg ! zostaje mi tylko pogratulować posiadaczom 1,5 kilogramowych laptopów 15 calowych ... mój stary Compal ważył z baterią 3,1 kg i był cięższy od tego MSI ...

Szczerze, to nie. Nawet na samej stronie MSI stoi "3.2KG (bez baterii)". Poza tym 9-komorowa bateria z całą pewnością nie waży 0,2Kg. No i nie wiem na czym opiera się twoja matematyka, skoro po odjęciu 0,5 od 3 wychodzi Ci 1,5 ;) Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie wiem skąd ta opinia - notebook jak to notebook, tyle, że większy. Nie widzę powodu dla którego coś miałoby być w nim niewymienialne Dołączona grafika

DTR jest serwisowym wpisem , zas w nazwie masz to samo wiec posluzylem sie pewnym zartem , bo zamiast desktop replacement (DTR) jest difficult to repair :D (DTR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wielka jest różnica w gt725 z prockiem P8600, a P9500? Czytałem, że GT725-070 PL nie będzie już dostępny na polskim rynku :/ a cena nie była bardzo odbiegająca.

Kieruje więc jeszcze jedno pytanie jeżeli się decydować na zakup GT725 to, który wydaje się najlepszy? nie wiem czy się dobrze orientuje, że są do wyboru GT725-005 PL albo GT725-217 PL.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wielka jest różnica w gt725 z prockiem P8600, a P9500? Czytałem, że GT725-070 PL nie będzie już dostępny na polskim rynku :/ a cena nie była bardzo odbiegająca.

Kieruje więc jeszcze jedno pytanie jeżeli się decydować na zakup GT725 to, który wydaje się najlepszy? nie wiem czy się dobrze orientuje, że są do wyboru GT725-005 PL albo GT725-217 PL.

 

Pozdrawiam

Zależy do czego.

 

Tak gdzieś w 30% gier i we wszystkich zastosowaniach które wykorzystają więcej niż 2 rdzenie 070 będzie szybszy. W pozostałych grach P8600 da lepszy efekt, natomiast uklęknie przy 217 w takich zastosowaniach jak rendering, edycja wideo, etc. Zależy teraz do czego będziesz komputer wykorzystywał.

 

A różnica pomiędzy P8600 a P9500 będzie raczej marginalna. Wersja z P9500 ma być chyba dopiero w czerwcu spowrotem w magazynach o ile pamiętam. Na nhl.pl były jakieś informacje o dostępności.

 

BTW: wiecie, że 98% statystyk podawanych w internecie jest wyssane z palca?

Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego.

...

Chyba jak sam tytuł "Gaming" jaki nosi notebook mówi, odpowiada na twoje pytanie :). Osoba która posiada ten notebook mówiła, że wszystkie gry na wszystkich detalach nie zaskoczą tego notebooka.

Sam jednak nie mogłem się o tym przekonać więc sceptycznie podchodzę do tych informacji.

 

Przypuszczam, że już gry jakie wyjdą za rok będą sprawiały problemy temu mobilnemu komputerowi. Ale to przypuszczenie.

 

Teraz konkretniej odpowiem na twoje powyższe pytanie. Ja chce notebook na którym mógłbym wykonywać prace biurowe, prace graficzne + strony internetowe oraz żeby taki przynajmniej "Mass Effect" chodził bo trochę przyjemności tez by się nalezało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak sam tytuł "Gaming" jaki nosi notebook mówi, odpowiada na twoje pytanie :). Osoba która posiada ten notebook mówiła, że wszystkie gry na wszystkich detalach nie zaskoczą tego notebooka.

Sam jednak nie mogłem się o tym przekonać więc sceptycznie podchodzę do tych informacji.

 

Przypuszczam, że już gry jakie wyjdą za rok będą sprawiały problemy temu mobilnemu komputerowi. Ale to przypuszczenie.

 

Teraz konkretniej odpowiem na twoje powyższe pytanie. Ja chce notebook na którym mógłbym wykonywać prace biurowe, prace graficzne + strony internetowe oraz żeby taki przynajmniej "Mass Effect" chodził bo trochę przyjemności tez by się nalezało.

 

Pozdrawiam

Mass Effect to pójdzie z palcem w hmm, hm, hm. UT3 na max detalach i 1920x1200 nawet nie jęknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka gra sprawia jakiekolwiek kłopoty temu notebookowi :). Bioshock 2 mam nadzieję także bez problemowo będzie działał jeżeli ten wyjdzie.

Tak więc jaki GT725 byś proponował bo coraz bardziej rozmyślam nad kupnem jednego z tego typu. Ale nie wiem czy czekać do Czerwca na tego z P9500 (co mi się wydaje że warto ale wole się upewnić.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO z powodu samego procesora nie warto, ale dla matrycy już bardziej. 1680x ponoć daje dziwnie ziarnisty obraz. Może da się to rozwiązać poprawką do BIOS-u, ale ni wiem (W EX310 się dało). Niektórym to przeszkadza.

Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że znowu tu pytam ale wiadomo coś o tym ekranie? Obawiam się, że GT725-070 PL nie będzie już dostępny bo nawet Polski "kontakt" MSI nie wie czy będzie jeszcze na rynku ale prawdopodobnie nie. DAMN i tak to jest jak się zwleka. Najbardziej zaintrygował mi FullHD :/ eh... może będzie jakiś lepszy notebook firmy MSI.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...