Skocz do zawartości
Embryo

Zestaw Do Gier Za ~1500 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zastanawiam sie nad zlozeniem skromnego zestawu, przede wszystkim do gier, w cenie do 1500 zl. Jako ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o sprzet, odpada kwestia podkrecania. Fajnie by bylo, gdyby w cene wliczona zostala nagrywarka dvd i jakas tania karta muzyczna (reszta standardowo - proc, ram, grafika, plyta, zasilacz, obudowa, mam hdd i monitor z poprzedniego komputera).

Edytowane przez Embryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poszalejesz...

 

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ - 259 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Do tego Sharkoon Rebel Eco albo CM Elite.

 

Gdybyś mógł dołożyć 200 zł, starczyłoby na lepsze GPU oraz procka z odblokowanym mnożnikiem.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poszalejesz...

 

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ - 259 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Do tego Sharkoon Rebel Eco albo CM Elite.

 

Gdybyś mógł dołożyć 200 zł, starczyłoby na lepsze GPU oraz procka z odblokowanym mnożnikiem.

Dzieki za odpowiedz, zakladajac ze moglbym dolozyc te 200 zl, jak wtedy wygladalby zestaw i czy roznica w dzialaniu bylaby warta tej doplaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjdziesz skladajac cos na plycie g31m-s2l za <200zl + Intel e5200 za 300. Ten intelek bez oc masakruje procki amd <6000+. A jesli cie najdzie na o/c, mimo ze plyta nie nalzey do typowych w tej dziedzienie, tego intelka bedziesz w stanie wykorzystac najmarniej w 95%. Reszta moze byc, z tym ze wybralbym karte HIS-a i naped pionieer 216. Do plyty micro Atx dobrze by pasowal CM Elite 341, zgrabna obudowka.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie g31m-s2l

A jeśli przyjdzie rozbudować kompa to co zrobisz :> ? Podana przez Ciebie płyta wygląda śmiesznie przy ASRock'u :)

 

jak wtedy wygladalby zestaw

Prawdopodobnie

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750 BE

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

czy roznica w dzialaniu bylaby warta tej doplaty ?

 

Moim zdaniem nie - chyba, że dołożył byś do karty graficznej te 200zł i kupił HD4830.

I już zbierał na Phenom'a II ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przyjdzie rozbudować kompa to co zrobisz :> ? Podana przez Ciebie płyta wygląda śmiesznie przy ASRock'u :)

Nie bardzo widze problem, skoro o/c jest watpliwe mozna zarzucic kazdego Quada ktore nie ustepuja wiele Phenom II. Wlasnie brak checi do o/c budzi moja watpliwosc by przeplacac za taka plyte Asrocka ktora swoje zalety ujawnia przy o/c, po co mu wydawac ponad 300zl, jak za niecale 200 moze kupic satysfakcjonujaca plyte. Zwlaszcza ze fundusz sa troche ograniczone. Platforma na intelku e5200 powinna wystarczy na dwa lata, oczywiscie musialby pozniej podkrecic, ale z czasem pewnie by do tego dojrzal.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, dzieki wszystkim za odpowiedzi, ostatecznie zdecyduje sie chyba na zestaw:

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 320 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4830 512MB - 499 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Obudowa: Coolermaster Elite 331 - 149 zł

 

Po podsumowaniu zestaw wyniesie mnie 1593 zl (ceny z esc.pl), co jest jeszcze w miare akceptowalna kwota. ;) Mam jeszcze dwa pytania, moze nie do konca pasuja do dzialu, ale nie bede zakladal nastepnego tematu...

 

Po pierwsze, czy lepszym rozwiazaniem bedzie uzycie dysku twardego z poprzedniego komputera (WD 120 GB) czy zakup nowego ? Innymi slowy, czy zakup nowego dysku moze w jakis sposob wplynac na wydajnosc komputera ?

 

Po drugie, jaki system najlepiej zainstalowac w takim komputerze, xp czy viste ? Najchetniej zainstalowalbym xp, jednak fakt ze dx10 jest obslugiwany tylko przez viste sklania mnie do zastanowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP jest mniej zasobożerny, ale komputery z Vistą, aktywowane w tym roku, mają być (z tego, co słyszałem) łatwo upgrade'owalne do Siódemki.

A DX10 można łatwo emulować, używając DX9.

 

Z kolei dysk - nowsze są lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma na intelku e5200 powinna wystarczy na dwa lata, oczywiscie musialby pozniej podkrecic, ale z czasem pewnie by do tego dojrzal.

 

Przecież równie dobrze może podkręcić "z czasem" na AMD - w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież równie dobrze może podkręcić "z czasem" na AMD - w czym problem?

7750be tylko mozna podkrecic na podobna skale jak e5200. starsze procki amd nie maja az takiej mozliowosci przetaktowywanie jak intele. Wczenisejszy konkurent e5200 czyli 6000+ byl od biedy porownywalny na stocku, a po o/c intel go zjadal bo amd nie wyrabial.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7750be tylko mozna podkrecic na podobna skale jak e5200. starsze procki amd nie maja az takiej mozliowosci przetaktowywanie jak intele. Wczenisejszy konkurent e5200 czyli 6000+ byl od biedy porownywalny na stocku, a po o/c intel go zjadal bo amd nie wyrabial.

Embryo napisał ze bierze 7750be wiec nie widzę powodu zmiany na e5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Embryo napisał ze bierze 7750be wiec nie widzę powodu zmiany na e5200.

Zmiana nia bylaby najgorszym pomyslem :) Bo o ile to jest sensowny konkurent pod wzgledem wydajnosci, to kosztuje praktycznie tyle samo, a ma spora wade ze ciagnie 2-3x tyle pradu co e5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 albo 3 razy więcej to chyba nie ;) Zresztą, jak kupi tego Asrock'a to sobie może ustawić profil "oszczędnościowy", ja tak mam u siebie...jak nie gram proc jest na 0.9v 1600mhz, jest chłodno i skoro już tak wszyscy na to uwagę zwracają OSZCZĘDNIE :P

 

Ewentualnie zamiast nowego HD4830 mógłby poszukać używki 8800GT i wtedy kupić jeszcze jakiś dysk 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 albo 3 razy więcej to chyba nie ;) Zresztą, jak kupi tego Asrock'a to sobie może ustawić profil "oszczędnościowy", ja tak mam u siebie...jak nie gram proc jest na 0.9v 1600mhz, jest chłodno i skoro już tak wszyscy na to uwagę zwracają OSZCZĘDNIE :P

Oj nie sadze, intel e5200 to 45nm dwurdzeniowiec, a 7750be to 65nm odpad z produkcji x3 czy x4(nie pamietam doklkadnie) i ma defekt ze mimo ze dziala jako dwurdznieowiec podlaczone sa jakos wszystkie rdzenie co ma wplyw na pobor pradu, i wynosi wlasnie ok 90-100w. Dla przypomnienia e5200 praktycznie ciagnie ok 25W. To ze przy braku opciazenia moze dzialac w trybie eco, intel wkoncu tez ma speedstepa, kwestia w roznicy gdy wykorzystujesz potencjal procka. Mnie by irytowal taki nie-ekonomiczny procek.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP jest mniej zasobożerny, ale komputery z Vistą, aktywowane w tym roku, mają być (z tego, co słyszałem) łatwo upgrade'owalne do Siódemki.

A DX10 można łatwo emulować, używając DX9.

 

Z kolei dysk - nowsze są lepsze :)

Coz... Po dlugim namysle, ostatecznie zdecydowalem sie na zestaw, ktory wczesniej opisalem, dysk zostanie stary, z czasem moze dozbieram na nowszy. Co do systemu, na poczatek zainstaluje xp i zobacze jak sie bedzie sprawowal, moze kiedys na probe przesiade sie na viste... Dzieki wszystkim za odpowiedzi, musze przyznac ze jestem mile zaskoczony zarowno pomoca ze strony uzytkownikow forum jak i podejsciem personelu sklepu esc.pl. Zamowienie wykonalem wczoraj wieczorem, wypelniajac formularz przez pomylke wybralem naped w kolorze bialym (obudowa jest czarna wiec nijak by do niej nie pasowal). Dzis rano otrzymalem telefon z firmy, pan z ktorym rozmawialem poinformowal mnie o wybranym kolorze napedu i zaproponowal zmiane na czarny, poza tym doradzil mi zmiane karty graficznej z HIS Radeon HD4830 512MB na ta sama w wersji IceQ4, ponoc z lepszym chlodzeniem, na ktora to ostatecznie sie zdecydowalem. Oby to nie byly zbyt wczesne pochwaly. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esc ma dobre ceny, ale osobiscie mialbym pewne obawy co do tego sklepu. Maja dosyc niezgodne z prawem zapisy regulaminu odnosnie gwarancji sprzetu ktory oni serwisuj(wysylanie sprzetu w ta i nazat odbywa sie na koszt klienta). Dosyc nieprzyjemny zapis, niestety manerw jaki stosuje wiele sklepow internetowych. Oczywiscie jako sa niezgodne z prawem sa niesluszne, kwestia tylko z wyegzekwowaniem tego co moze byc problematyczne. Luzik gdy mieszkasz w miescie w ktorym maja sklep, i gdy nie masz prolbemow ze sprzetem, czego ci zycze. Ale dobrze byc swiadomym takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...