Skocz do zawartości
Gość Greenfoxy5

Co Sie Bardziej Oplaca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Greenfoxy5

co sie bardziej oplaca do wydajnosci i przyszlosci?

 

9800GT

Quad q8200

4GB Kingston 800 Zestaw A

Modecom 500W

 

 

czy Zestaw B

 

4GB kingston 800

Chieftec 450W

Ati Palit HD 4850

Intel c2d e8400

 

 

 

[bez kręcenia zestaw: A.B.]

 

Chodzi mi oto by to starczylo na troche czasu ale tez mial w wiekszosci gier typu gta 4 crysis ustawienia na najwyzszych [min 20fps]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz kasy. Na początek coś takiego:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 649 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : 2x Kingmax 2GB 1066MHZ - 220 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4830 512MB - 499 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 169 zł

 

Każdy z tych zestawów bez podkręcania procesora nie da rady GTA IV.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

3000 tys, ale ja nie składam nie mam w tym doświaty

 

poza tym jeśli myślisz że gta 4 nie pojdzie na e8400 i 4850 to sie ch****** (:)) mylisz, a jesli chodzi o max ustawienia no to pojdzie spoko, ale to jeszcze zalezy od rozdzielki (moja to 1024x768)

 

 

I co do tego ze zlozonego przez ciebie zestawu wykluczam amd a szczegolnie asrocka, anteca tez, his no to raczej tez u mnie nie przejedzie

Edytowane przez Greenfoxy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie właśnie platforma AMD najbardziej się opłaca. Za rok, może dwa standardem będzie i7 i wtedy np. zmienisz sobie mobo, procek, RAM.

Dlaczego zasilacz Antka odpada? Sam mam, napięcia są bardzo stabilne, dotąd nie wysiadł, jedyne co jest, to lekki skwierk. Moim zdaniem jest w porządku, no i wentylator nie hałasuje zbytnio.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co do tego ze zlozonego przez ciebie zestawu wykluczam amd a szczegolnie asrocka, anteca tez, his no to raczej tez u mnie nie przejedzie

AMD jest teraz bardziej opłacalne od intela.

Asrock robi ostatnio dobre płyty.

Antec to jedne z lepszych zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 tys, ale ja nie składam nie mam w tym doświaty

 

poza tym jeśli myślisz że gta 4 nie pojdzie na e8400 i 4850 to sie ch****** (:)) mylisz, a jesli chodzi o max ustawienia no to pojdzie spoko, ale to jeszcze zalezy od rozdzielki (moja to 1024x768)

 

 

I co do tego ze zlozonego przez ciebie zestawu wykluczam amd a szczegolnie asrocka, anteca tez, his no to raczej tez u mnie nie przejedzie

Wiesz, człowiek zazwyczaj jeśli się kogoś radzi, to zazwyczaj tego, kto siedzi w temacie... A ty widzę swoje wiesz. Jeśli zmienisz zdanie, to czytaj dalej:

 

1. Niestety, ale w GTA IV nie bardzo da się grać na 2 rdzeniach, nawet ostro podkręconych. W tej grze procesor jest ważniejszy od karty graficznej...

 

2. Skoro masz 3000zł do wydania, to część kasy wydaj na monitor, bo to byłaby wręcz zbrodnia grać w gry na takiej rozdziałce na takim sprzęcie.

 

3. Kierowanie się uprzedzeniami w wyborze sprzętu to kiepski pomysł... Myśl "nie kupię AMD/Asrocka/Anteca, bo kolega powiedział, że to shit" jest dosyć żałosna i prowadzi do podjęcia złej decyzji.

 

To forum jest tworzone przez entuzjastów sprzętu, którzy znają się na rzeczy, czytają recenzje/sami testują i próbują oświecać takich ludzi jak ty. Nikt nie chce wcisnąć ci kitu...

 

Troszkę agresywnie, ale mam nadzieję, że metoda wstrząsu podziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety, ale w GTA IV nie bardzo da się grać na 2 rdzeniach, nawet ostro podkręconych. W tej grze procesor jest ważniejszy od karty graficznej...

Z tym jednym nie mogę się zgodzić bo to nie prawda. Ilośc rdzeni ma znaczący wpływ na płynnośc ale nie tak duzy jak twierdzisz. Na C2D E8400 @ 4GHz da się spokojnie pograć jeżeli ma się dobrą kartę.

 

Co do reszty to się zgadzam w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, człowiek zazwyczaj jeśli się kogoś radzi, to zazwyczaj tego, kto siedzi w temacie... A ty widzę swoje wiesz. Jeśli zmienisz zdanie, to czytaj dalej:

 

1. Niestety, ale w GTA IV nie bardzo da się grać na 2 rdzeniach, nawet ostro podkręconych. W tej grze procesor jest ważniejszy od karty graficznej...

E8600 @ 4,5Ghz + HD4870x2 = 50fps w Full HD i all high.

 

Ale prawda że optymalniejszy tam jest quadcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 4850 i E8400 3,6GHz uciągnie przy 1280x1024.

 

A kolega Greenfoxy jest u mnie na czarnej liście za wybitne podejście do komputerów (tłumaczenie rozdzielczości, spam via PM)

 

Coby nie było OT, moja propozycja z esc.pl:

 

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/ 879 zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79 zł

AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/ 450 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 230 zł

HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 949 zł

Antec NeoPower 500W 330 zł

 

Niecałe 3 patyki. Można wymienić pamięci na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa "ostro podkręcone" były... zbyt ostre :wink: . Grać się da na E8400@4GHz, ale ja tu mówię o pełnej płynności (min. 25kl/s), a nie, że "framerate spadnie do 18 kl/s nocą, ale ogólnie da się spokojnie grać". Na E8600@4.5GHz być może takich spadków jest mało, ale na E8400@4GHz...

 

Wszystko rozbija się o słowa "da się grać". Każdy rozumie i odczuwa je inaczej. Przyjmuję wasze argumenty do świadomości. Koniec OT

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer komputerem. Z tego co wywnioskowałem to Greenfoxy gra na 1024x768. Toż paranoja na takim sprzęcie grać, przy takiej rozdzielczości.

I raczej radziłbym Ci kupić tego Phenoma Quad-Core'a, którego kolega 2 posty wyżej doradza. W tej cenie AMD jest bezkonkurencyjne. Zastanawiać się możesz, jeśli byś stawał przed wyborem Phenoma II X4 940, 920 vs Core 2 Quad Q9650, Q9550. ;)

 

Tak jeszcze rozpoczynając krótkie OT. :D Nie wiecie mniej więcej jak się GTA IV sprawdza przy takim Q9550 taktowanym do 3,6 GHz? Do tego HD 4870x2, czyli "upierdliwy użytkownik zasobów procesora" i 4 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozdziałce już wspomniałem:

 

2. Skoro masz 3000zł do wydania, to część kasy wydaj na monitor, bo to byłaby wręcz zbrodnia grać w gry na takiej rozdziałce na takim sprzęcie.

A zestaw zizzzy'ego nie do końca trafny - nie bierze pod uwagę wymiany monitora...

 

Co do OT KitKata - powinno być bardzo płynnie w FullHD. U mnie na sprzęcie z podpisu 1600x1200 wszystko na high - min. 22kl/s, w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem Gi3r3k, czytałem cały temat, ale chciałem przypomnieć, bo widzę, że się kolejne zestawy proponują, a tak naprawdę są kandydatami do zmarnowania przy niskiej rozdzielczości. ;)

 

Co do mojego OT... Gram w 1680x1050, także nie będzie źle pewnie. ;) Należy zauważyć, że masz HD 4850, ja mam HD 4870x2, także będzie lepiej, chyba, że GTA IV krzaczy się z dwurdzeniowymi kartami, jak np. Mirror's Edge, które aktualnie przechodzę. Tak czy siak, najwyżej wyłączy się jeden rdzeń na grafie. Może jeszcze 1 GB więcej RAMu w moim sprzęcie coś by zdziałał.

Dzięki za odpowiedź, kończę OT. ;)

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

chodzi ci o zestaw z primy?

 

Wiesz, człowiek zazwyczaj jeśli się kogoś radzi, to zazwyczaj tego, kto siedzi w temacie... A ty widzę swoje wiesz. Jeśli zmienisz zdanie, to czytaj dalej:

 

1. Niestety, ale w GTA IV nie bardzo da się grać na 2 rdzeniach, nawet ostro podkręconych. W tej grze procesor jest ważniejszy od karty graficznej...

 

2. Skoro masz 3000zł do wydania, to część kasy wydaj na monitor, bo to byłaby wręcz zbrodnia grać w gry na takiej rozdziałce na takim sprzęcie.

 

3. Kierowanie się uprzedzeniami w wyborze sprzętu to kiepski pomysł... Myśl "nie kupię AMD/Asrocka/Anteca, bo kolega powiedział, że to shit" jest dosyć żałosna i prowadzi do podjęcia złej decyzji.

 

To forum jest tworzone przez entuzjastów sprzętu, którzy znają się na rzeczy, czytają recenzje/sami testują i próbują oświecać takich ludzi jak ty. Nikt nie chce wcisnąć ci kitu...

 

Troszkę agresywnie, ale mam nadzieję, że metoda wstrząsu podziała...

Co do tego to ja wymieniam swoje doświadczenie też, ale trzymam się waszego :) Mogłem o tym napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

Nie, monitor mnie nie obchodzi, byle bym(Max settings) mial 1024x768 i minimalnie 19 fps (Crysis,gta4,far cry 2,grid,dirt,H.A.W.X itd.)

 

Co o tym myslicie?

 

GIGABYTE GA-EP45-DS3L

Intel® Core 2 Quad® Q9400 (6 MB L2 cache, 4x2,66 GHz, 1333 MHz FSB)

4096MB 800MHz DDR2 KINGSTON HYPER DUAL(2x2048MB)

SEAGATE 500GB, SATA2, bufor 32MB, 7200RPM

PALIT ATI RADEON HD4850, 512MB DDR3, 256bit

Mode Com 500W

 

I to wszystko w IBOX LION 604B z wyświetlaczem LCD

 

Krecil bede:

Procka do 3GHz

Ram no troche ale zawsze cos

 

Czy gta 4 i crysis bedzie chodzic na najwyzszych skoro:

1024x768

64Bit Windows Seven Ultimate Beta

---------------------------

Żeśmy się rozpisali :D

Edytowane przez Greenfoxy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/ 879 zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79 zł

AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/ 450 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 230 zł

HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 949 zł

Antec NeoPower 500W 330 zł

 

Będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/ 879 zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79 zł

AsRock AOD790GX/128M /AMD 790GX/ 450 zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 230 zł

HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 949 zł

Antec NeoPower 500W 330 zł

 

Będzie lepszy.

 

Ok zizzy, poslucham cie :) jak by co to skladam dwa kompy, jednego juz mam do zlozenia a drugi jest do eksperymentow, ten ktory juz jest jest oczywiscie wiele wydajniejszy, nie wazne zloze bo to sie oplaca dziex zizzy pozdro

 

TEMAT DO ZAMKNIECIA

 

ZIZZY I SALEN ROZWIAZALI PROBLEM

 

----------------------------------------------------

Pytanie do zizziego:

 

Po pierwsze fajny pies xD

Po drugie masz WC? Water Cooling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

A moge go podtrzymac rok a pozniej wymienic? Co zlego w nim widzicie? :)

 

A ten zasilek pociagnie tego quada na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

A jak bym podkrecil procka z 2.66 do 3.00 ghz bez zmiany napiecia to tez pociagne? PS: Ile watow zuzywa karta a ile procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...