Skocz do zawartości
xtremesystems

Intel C2q 9550 Vs C2q 9650

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zamierzam kupic jeden z tych prockow..

bedzie OC

 

plyta to dfi lanparty x48 t2r ut ale to malo istotne w tym temacie

 

 

pytanie jest takie

 

 

wiadomo ze do oc lepiej proc z wyzszym mnoznikiem (9650 ma 9, 9550 ma 8,5)

ale ja mam pamieci 1000..chcialbym je puscic na 1:1 czyli fsb potrzebuje 500

(jesli oba proce takie fsb zrobia) to jest teraz nastepujacy problem

 

9650 ma pewnie mnozniki( i tu pyt do Was) 6 7 8 9??

natomiast jakie ma mnozniki 9550?? 6,7,8, 8.5???

 

jezeli zrobi na obu fsb 500 to na 9650 byloby 4.5 ghz co jest niemozliwe (raczej) na 24/7..wiec zjechanie z mnozika na 8 da 4ghz

natomiast w 9550 500 przy 8.5 daje 4250 co jest juz w jakims stopniu mozliwe

 

...

oczywiscie i mobo i cpu moga nie zrobic 500 i wtedy [gluteus maximus]..i przewaga 9650

 

 

jakie jest Wasze zdanie(szczególnie zalezy mi na opiniach posiadaczy obu procków)

 

prosze o szybka odp bo dzisiaj by poszlo zamówienie

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI nie zrobi 500MHz? Nie bądź śmieszny.

Co do OC to żeby zrobić 4GHz na quadzie to już trzeba mieć dość szczęścia, a utrzymać go na powietrzu to już wyczyn.

Jak Ci zależy na wysokim OC to poszukaj selekta. Najlepiej i najpewniej dla Ciebie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Q9550 pochodzący z rewizji E0, podkręca się do 3,8 GHz, jednak mimo jednego z najlepszych powietrznych chłodzonek, jest już za gorąco, a i przed POST Screenem potrafi się z rana zawiesić. 24/7 mam 3,6 GHz. Mogę sobie jeszcze uczciwie 3,68 GHz wrzucić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię odstraszać, po prostu to jest loteria. Ktoś na forum posiada takiego, który wyrabia chyba 4,1 GHz przy napięciu 1,29 V. Ja mam 3,6 GHz przy 1,31 V. Spójrz do wątku o Q9550.

Większość kręci się na poziomie 3,8-4,0 GHz, pod warunkiem, że trafisz na lepszą rewizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. O selektach i o sporym odsetku selektów można mówić na początku produkcji. Teraz jest ich coraz mniej. Jak chcesz 4GHz to nie ma co liczyć że przyslą Ci taki. Owszem będziesz mógł wymienić ale wkońcu wydasz więcej niz za selekta...

DFI podoła. To akurat najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja niestety na podobny trafiłem. Potrzebuje 1,35 V, żeby wyrobić 3,8 GHz. Nie ma mowy o wyższym napięciu, ale wolę go szanować i chodzi sobie przy 3,6 GHz na 1,31 V.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

A koniecznie musisz mić 500MHz FSB?

Jak będziesz miał 480 to nic się nie stanie. ;]

 

 

Btw, mikis525, gratuluje procesora, mój wymaga 1,31V do 3,76GHz i 1,41V do 4GHz, ale kosztował tylko 700zł. :)

 

Raczej większość Q9550 robi 4GHz, ale 4,5GHz to już wyczyn.

Mówi się, ze procki z mnożnikiem połowkowym mają .. mniejszą wydajność czy coś (Q9550). ;f jakoś nie widać po testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...