Skocz do zawartości
Gość rafi15

Blacha W Lanosach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafi15

Witam! mam pytanko mam takeigo kolege z ktorego mam polew, kupil sobie lanosa zagazowanego 1.5 (i mowi ze to ma nieziemskiego kopa :o) i mowil ze blacha w lanosach jest lepsza jak w golfie 3

jak to jest? Czy jest trwalsza/mocniejsza mniej podatna na korozje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanko mam takeigo kolege z ktorego mam polew, kupil sobie lanosa zagazowanego 1.5 (i mowi ze to ma nieziemskiego kopa :o) i mowil ze blacha w lanosach jest lepsza jak w golfie 3

jak to jest? Czy jest trwalsza/mocniejsza mniej podatna na korozje?

no pewnie lepsza bo Lanos to chyba nowsze auto ;) swoja droga nie widzialem zzartego rdzą lanosa a III tak ;) jezeli auta sa bez jakis przygod blacharskich to imo korozja im raczej nie straszna ;)

co do silnika 1.5 to nie moge sie wypowiadac bo nie wiem jak to jezdzi... ale pewnie nie najgorzej patrzac na gabaryty auta ;) wiem natomiast ze 1.6 16v ten 105 czy 110konny jest dosc zwawy i do tych 50km/h nadaza za moim 1.3 :mrgreen: 1.5 ma chyba 90hp wiec do normalnego poruszania sie po drogach wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha cynkowana, więc niby to samo co golf mk3. A to czy lepiej ocynkowana, to już pytanie do jakichś rzeczoznawców imo.

Też muszę powiedzieć, że nie widziałem skorodowanego lanosa, chociaż dość dużo ich jeździ.

To, czy auto ma kopa to subiektywne odczucie. Jak jechałem polonezem z kolegą i przy wyprzedzaniu dokręciłem dość wysoko na trójce, to usłyszałem, że mi auto nie jeździ, tylko lata (moim zdaniem stało w miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam, a raczej moj ojciec, Lanosa 1.5(albo 6 :P) z 2001? roku, jakos tak. Co do rdzy, nie widze jej specjalnie duzo, albo w ogole jej nie widze. Przynajmniej nie w miejscach do ktorych nie musze sie schylac ;D Wydaje mi sie ze nadkola sa cale. Ojciec mowi ze nic takiego nie ma(jeszcze).

 

Co do "kopa" auto ma 110koni z tego co pamietam, calkiem zrywne, lubie sobie nim czasem posmigac szybciej, ogolnie jak sie wpakuje 5 osob i bagazu na 2 tyg wakacje, to idzie to odczuc, ale 180km/h pocisnie.

Golf III to raczej nie ma po co stawac obok na swiatlach.

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "kopa" auto ma 110koni z tego co pamietam, calkiem zrywne, lubie sobie nim czasem posmigac szybciej, ogolnie jak sie wpakuje 5 osob i bagazu na 2 tyg wakacje, to idzie to odczuc, ale 180km/h pocisnie.

Golf III to raczej nie ma po co stawac obok na swiatlach.

Golf III 2.0 16V zrobiłby z niego kotlety mielone.

A GTI lub VR6 posiekane kotlety mielone.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf III 2.0 16V zrobiłby z niego kotlety mielone.

A GTI lub VR6 posiekane kotlety mielone.

150 a 105koni to roznica ;) no i nigdy nie wiadomo co sie objezdza bo w Polsce co drugi golf III ma znaczek GTI ;) a pewnie tylko 1 z 1000 jest na 16zaworach :) Lanos 1.6 jedzie szybciej od III 1.8 GTI 90hp a wolniej od 2.0 GTI 8v 115hp ;) btw. te vw to same GTI :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf III 2.0 16V zrobiłby z niego kotlety mielone.

A GTI lub VR6 posiekane kotlety mielone.

No dokładnie, więc z tezą o światłach Reaktiv się nie wyrywaj. :) 

 

"Kopa" Lanos to nie ma żadnego, tzn. ma takiego, jak wszystkie stockowe auta tej klasy, chociaż dla porównania : Peugeot 206 1.4 75KM zwija się lepiej niż Lanos 1.5. 

 

Generalnie brzydkie auto, wykonanie też nie należy do najlepszych i za tą cenę znalazłoby się coś imho fajniejszego. :) 

 

Co do blach, też nie mam zastrzeżeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf III 2.0 16V zrobiłby z niego kotlety mielone.

A GTI lub VR6 posiekane kotlety mielone.

 

Bardzo mozliwe, ale raczej chodzilo mi o zwyklego Golfa z podobnym silnikiem. No bo w koncu co to za problem postawic "sportowego" Golfa z silnikiem 2.0 i moca pewno kolo 150koni, do Lanosa z silnikiem 1.5. -.^

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno żeby przy mniejszej mocy cuda robił. Swoją drogą z jakiego samochodu jest ten silnik deawoo 1.5? To jakaś zmodyfikowana jednostka Opla czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś napisał wcześniej, że jak auto ma "kopa" to raczej subiektywne odczucie uzależnione od tego jakimi autami się jeździło. Kiedyś Audi 80 B4 2.0 wydawało mi się bardzo szybkie, ale jeżdżąc innymi samochodami z mocniejszymi silnikami lub bardziej korzystnym stosunkiem moc/kg odszedłem od tego zdania.

 

Co do blach to chyba Lanos ma lepsze zabezpieczenie bo w końcu to nowsza konstrukcja choć nie grzeszy jakością wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

czyli rozumiem ze w 1.5 "wciskajac lekko gaz i puszczajac sprzeglo kola miela" - bo tak wlasnie mowil co dla mnie jest smieszne <lol2>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem salonowego lanosa wlasnie 1.5... co prawda pare lat temu... uzytkowany przez 4 lata.. wlacznie z wycieczka do wloch :) Ogolnie samochod bezawaryjny... z czesciami za grosze... stosunkowo wygodny... ale w zakretach za miekki... bujal sie jak wanna z woda. Po 4 latach uzywania rdzy zero :) Mam dobre wspomnienia po nim. Renault thali po 5 latach mam dosc... maly.. niewygodny... i drogie czesci. Szczerze to chetnie bym wrocil do lanosa... chodz lubil swoje spalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze w 1.5 "wciskajac lekko gaz i puszczajac sprzeglo kola miela" - bo tak wlasnie mowil co dla mnie jest smieszne <lol2>

Moze nie "lekko" ale zdaza sie ze boksuja. Jest u mnie takie skrzyzowanie, na ktorym prawie zawsze mi boksuja kiedy stoje jako pierwszy, bo chce ruszyc troche szybciej by nie blokowac reszty. Choc opony tez swoje robia. Ogolnie super mocna maszyna to nie jest, ale te 100 pare koni daje rade. Nie wiem tylko czy jest jakas znaczaca roznica masy w sedanach, "ja" mam hatchbacka. Raz na tym skrzyzowaniu obok mnie stanal chyba Discovery, no ogolnie spore auto z zapewne spora moca, to jak ruszylem to mi sie glupio zrobilo, co koles pomyslal kiedy obok Lanos boksuje kolami i wystrzela do przodu :D

 

A no i zalezy czy ten twoj kolega ma 1.5 8v czy 16v ;d

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lanosa i sobie chwalę jako moje pierwsze auto. Ma 8 lat i nie widać śladu rdzy choć może lakier nie wygląda już na pierwszej młodości ;) Mam wersję 1.6 106 koni i w zupełności wystarcza mi do jazdy miejskiej. Może nie jest jakiś rewelacyjnie mocny ale autko jest ogólnie lekkie (coś koło 1020kg) więc taki silnik jest raczej wystarczający. Co do zakrętów to nie buja mnie tak jak Neo_x, ale może to za sprawą w miarę dobrych opon goodyear gsd2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma tego 8v bo 16v stwierdzil ze to za skomplikowany silnik gdyby cos siadlo...

To ma 86 koni w nim. Co do 16v, to taki jest u mnie i jedyne co w tym aucie pada, to lekkie drobiazgi elektroniczne, z silnikiem wsio wporzadku. Z tego co czytalem to sa malo awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze w 1.5 "wciskajac lekko gaz i puszczajac sprzeglo kola miela" - bo tak wlasnie mowil co dla mnie jest smieszne <lol2>

Mielić kołami mozna kazdym samochodem z manualna skrzynia :)

 

Najmocniejszy lanos jest całkiem żwawy przez niska wage i do normalnego poruszania sie wystarczy z zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, ale raczej chodzilo mi o zwyklego Golfa z podobnym silnikiem. No bo w koncu co to za problem postawic "sportowego" Golfa z silnikiem 2.0 i moca pewno kolo 150koni, do Lanosa z silnikiem 1.5. -.^

No to na przyszłość uważaj z dobieraniem słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakrętów to nie buja mnie tak jak Neo_x, ale może to za sprawą w miarę dobrych opon goodyear gsd2.

Tu nie chodzi o opony, a zawieszenie po prostu przy wejściu w zakręt auto "siada" na jedną stronę i nawet najlepsze opony nic na to nie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na przyszłość uważaj z dobieraniem słów.

Na nic nie bede uwazal :] Co najwyzej bede precyzowal "zwyklego golfa", bo jeszcze ktos zacznie porownywac 1.5 do 2.0.

 

Tu nie chodzi o opony, a zawieszenie po prostu przy wejściu w zakręt auto "siada" na jedną stronę i nawet najlepsze opony nic na to nie poradzą.

Racja, ale nie jest to az tak mocne by przeszkadzalo w jezdzie, czy tez powodowalo mysl "o kurde zaraz sie wywroci" :>

 

W koncu nie jest to auto do pokonywania ostrych zakretow z 100km/h na liczniku :D

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze w 1.5 "wciskajac lekko gaz i puszczajac sprzeglo kola miela" - bo tak wlasnie mowil co dla mnie jest smieszne <lol2>

Jeździłeś może kiedyś samochodem? Bo śmiem w to wątpić patrząc po wypowiedziach...

 

No to na przyszłość uważaj z dobieraniem słów.

Grozisz mu? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś może kiedyś samochodem? Bo śmiem w to wątpić patrząc po wypowiedziach...

 

 

Grozisz mu?

Tak, grożę mu.

Zabiję kota, psa, kury i świnie i nasram na wycieraczkę.

Dżizas co za ludziska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakrętów to nie buja mnie tak jak Neo_x, ale może to za sprawą w miarę dobrych opon goodyear gsd2.

Racja, ale nie jest to az tak mocne by przeszkadzalo w jezdzie, czy tez powodowalo mysl "o kurde zaraz sie wywroci" :>

 

W koncu nie jest to auto do pokonywania ostrych zakretow z 100km/h na liczniku :D

Moze to bardziej swestia przyzwyczajenia u mnie :) Przewrocic sie nie przewroci.. ale szybko zakretow tym bym nie pokonywal :) Jak przesiadlem sie z thali do lanosa kumpla po takim czasie (ladnych pare lat tym nie jezdzilem) to zdziwilem sie ze to tyle miejsca ma i jest tak wygodne... tylko to zawieszenie wymienic na cos sztywniejszego bo mnie osobiscie takie "prawie" obcieranie klamek o asfalt troche denerwowalo ;) Dodam ze thalia\clio sa bardzo sztywne.. o sprinterze nie wspominajac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać coś od siebie;)

 

Jesli chodzi o blache w lanosach ale i w matizach, leganzach oraz Nubira 2 to jest ona dobrze zabezpieczona przed korozią i o ile samochód nie byl bity to korozja nie zjada autka;) Natomiast wadą jest to że karosieria jest raczej podatna na wszelkie wgniotki itd.

 

Jesli chodzi o siliniki 1.5 8V jest bezawaryjny chociaż ogolnie lanosy są całkiem dobre, to samo tyczy się matizów(spokojnie można zrobić ~200tyś km - często trzeba robić bebny z tyłu i siadają silniczki wycieraczki tylnej) jesli chodzi o Nubire2 to dosyć często trzeba wymieniać tyleje zawieszenia i drążki stabilizatorów, oraz padają silniczki tylnej wycieraczki.

 

Jesli chodzi o to jak się zbierają lanosy jeżdziłem i 1.6 16v 110km oraz 1.5 8V i coż do jazdy po mieście jast całkiem ok ogolnie do ~80-100km/h potem już kiepsko, sprawa zawieszenia jak to daewoo buja się i średnio się trzyma

Nubirka w wersji 1.6 jest zdecydowalnie wolniejsza za to 2.0 spokojnie bierze sporo samochodów z silniczkami 2.0 bez turbo, jezdziłem Nubirą II 2.0L kombi i również się buja ale trzyma się lepiej niż to wygląda i zdecydowanie lepiej niż konkurencyjne autka z tego okresu.

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

Jeździłeś może kiedyś samochodem? Bo śmiem w to wątpić patrząc po wypowiedziach...

 

 

Grozisz mu?

prosil bym jednak o wypowiadanie sie tylko osob pelnoletnich a najlepiej majacych prawo jazdy a nie dupo-wozow tylnich siedzen

 

stary nie boj sie ze Ci grozi rybki Ci zostawi

Edytowane przez rafi15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze w 1.5 "wciskajac lekko gaz i puszczajac sprzeglo kola miela" - bo tak wlasnie mowil co dla mnie jest smieszne <lol2>

Nie wiem co w tym śmiesznego, nawet mój bordowy jaszczomb tak potrafi, rzecz jasna przy ruszaniu z jedynki. Nie robię tego często, bo szkoda mi opon, ale można. A mam tylko 1.1 i 55 koni.

prosil bym jednak o wypowiadanie sie tylko osob pelnoletnich a najlepiej majacych prawo jazdy a nie dupo-wozow tylnich siedzen

Tym przewrotnym sposobem kneblujesz sam siebie :>

 

Aha, lanosy - nie widziałem żadnego skorodowanego, choć specjalnie nie zaglądałem im w nadkola. Golfy III widuję przeważnie skorodowane, ale nie dziwota, skoro z reguły zbliżają się raźno do pełnoletniości, a na dodatek za Odrę jadą te po co najmniej dwóch dzwonach. Lanos po dzwonie i kilkunastu latach też będzie pewnie rdzewiał, ocynk nie ocynk.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanko mam takeigo kolege z ktorego mam polew, kupil sobie lanosa zagazowanego 1.5 (i mowi ze to ma nieziemskiego kopa :o) i mowil ze blacha w lanosach jest lepsza jak w golfie 3

jak to jest? Czy jest trwalsza/mocniejsza mniej podatna na korozje?

A ja mam polew z Ciebie, kolega stawiał na wygode, kupił fajne autko (zależy od ceny etc) a ty pewnie zdajesz/zdasz prawko bo wchodzisz w wiek pełnoletności i marzy Ci sie golfik 3 co by się polansować i pewnie miałbyś gula gdyby Cie na swiatlach lanosem smignal:)

ps. lanosa nie mam, ale mam espero z tylnym bębnem od lanosa:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...