Skocz do zawartości
duke48

Komputer Się Nie Uruchamia! Problem Z Zasilaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Mam następujący problem:

 

od jakiegoś czasu nie mogę włączyć normalnie PC ... 20-30-50-cio krotnie muszę próbować go włączyć.

Dopiero wczoraj udało mi się go za n-tym razem włączyć przez przypadek.

Komp startuje na max wiatrakach, chociaż są skręcone na średni, cd-rom mruga, ale kontrolka power i HDD nie świeci.

 

Komp dopiero odpali się po "włączeniu" i lekkim przeskoku klawisza I/O na listwie ... Dopiero po tym zabiegu komp się odpala i wszystko uruchamia się normalnie.

 

Sprawdziłem na wiele sposobów: inny kabel do zasilacza, 3 listwy i nic.

Komp po podłączeniu bezpośrednio kablem zasilającym pod gniazdko również nie daje efektu ...

 

Zupełnie nie wiem co robić ...

 

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Mogą być wywalone kondziory w PSU i mobo.

Dobrze gadasz.

Ja bardziej obstawiam na zbrzuchane kondziory na mobo niż w PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

config:

 

E8400

Asus P5K-PRO

4 x 1 GB Crucial Ballistix PC26400 MicronD9

EVGA nVidia e-GeForce 9800GTX

Samsung 750GB 7200 32MB HD753LJ

be quiet! Dark Power P7 Pro 550W

 

;]

 

raczej zasilacz z górnej półki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hdd & cdrom odłączone od prądu i kabli - ta sama reakcja, brak odpalenia.

 

2. Ramy wyjęte, z jedną kością zastartowało, ale bez zmian.

 

 

Teraz doszedł problem: nawet po "przeskoku" na listwie komp nie startuje...

Na monitorze (Nec 24") pokazuje się PC-MODE -> NO SIGNAL ... pomarańczowa kontrolka po. 3h się z tym męczyłem, ale bez skutku.

Jedak po ostatnim kliknięciu ... cudem się odpalił. Zaniosłem do pokoju, podłączyłem wszystko, ale od 2 h lipa :/

 

Any Ideas ? : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na razie mam lapka więc jest kontakt. w sobotę jadę do ziomka, który pracuje w serwisie komputerowym, podmienimy psu i obadamy mobo. Ale przyjrzałem się jemu i ani kondzie nie nabrzmiałe, nigdzie nie ma okopcenia itp.

 

Zrobiłem kilka fotek, moge wrzucić

Edytowane przez duke48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ziomka w serwisie i:

 

1. Płyta przy pojedynczych kościach na BQ nie startuje.

 

2. Zmieniono GPU - nie jej wina

 

3. Przy mianie zasilacza na 450W z podłączonym jednym wtykiem do GPU i tylko do mobo = WSZYCHO DZIAŁA OK

 

 

Ziomek cały czas obstawiał mobo, ale po zmienieniu kości na 1GB Goodrama nadal to samo.

 

Przy wszystkich 4 kościach, 1 podłączeniu do GPU, BEZ HDD i CDromu startuje.

 

A więc PSU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po badaniach miernikiem, wyszły kiepskawe odczyty :/ jak ziomek wróci podam dokładnie jakie... komp nagle wstał, ale kolega (technik elektronik) wysłuchał brzęczenie dławików w okolicach gniazda zasilania urządzenia...

 

Dzwoniłem do Apollo i powiedzieli, że im wysłać i czas realizacji ... 30 dni O___o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem również szopki.. odziwo z modecom MC 400W..... najpierw płyta się sypnęła no to gwara i do serwisu po 14 dniach płyta wróciła wszystko spoczko tylko małe ale... komp sie restartuje losowo co 2 minuty co 3h...... okazało sie ze wtyczka głownego zasilania ta 20+4 pin coś nie teges konkretnie ten 4 pinowy dodatek ;p... wymiana zasilki na cooler master real power 450W i wsio śmiga.... lecz sprawdziłem tego modecoma na 2 innych kompach i nic sie nie dzieje.... to są dopiero dziwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam spuchnięte kondensatory w zasilaczu w sekcji +5V potrzebnej do startu przetwornicy, nie to napięcie co podawane jest na molexy tylko to co jest cały czas kiedy komputer jest wyłączony ale nie odłączony od sieci, pomiar napięć po starcie zasilacza nic nie da bo będą w normie.

 

2 zasilacze które serwisowałem miały takie objawy, a że były po gwarancji to rozebrałem i potwierdziłem to widokiem spuchniętych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...