Skocz do zawartości
sqeqes

Jaka Alternatywa Dla 512mb Gigabyte 9500 Gt?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kartę 512MB Gigabyte 9500 GT i chciałem się spytać jaka może być alternatywa dla tej karty. Generalnie potrzebuje karty do sporadycznego grania (następne simsy jak pójdą to będze dobrze) i do oglądania materiałów HD po podłączeniu kompa do telewizora (więc żeby nie było problemów z dźwiękiem).

 

Przy okazji jaki jest najcichszy zasilacz co pociągnie kartę jak powyżej lub podobną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile możesz wydać i czy zamierzasz podkręcać? (po dziale sądząc to i owszem)

No podkręcać nie zamierzam, najchętniej to bym kupił coś pasywnego. Wydać jak najmniej - granica to 350-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Jak chcesz coś z dźwiękiem przez HDMI,to najlepszy będzie Radeon.

A podana kwota jest na samą grafę,czy razem z zasiłką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś z dźwiękiem przez HDMI,to najlepszy będzie Radeon.

A podana kwota jest na samą grafę,czy razem z zasiłką?

Kwota dotyczy tylko karty graficznej. Zasilacz chyba wezmę BQ 650W, bo czytam że dobrze trzyma napięcie i jest cichy. Zastanawiałem się też nad 1GB XFX Radeon HD4650, PCI-E 2.0 (x16), Mem 1000MHz GDDR2, GPU 600MHz, 320 Cores (karta pasywna) ale ma tylko dwa wyjścia DVi i nie ma wsparcia dla HDCP - nie wiem czy jak podłącze jedno wyjście DVI przełączką do HDMI w moim telewizorze to czy będzie dźwięk i obraz.

Mój obecny zasilacz to Tagan 350W więc chyba trochę za mało jak na te karty. Choć sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą do 9500GT jest 8600GT.

Ale skoro masz ok 400zł to możesz kupić 8800GT/9800GT, 9600GSO/8600GS, 9600GT i założyć s1.

Nie am pasywnych i jednocześnie wydajnych kart. Gigabyte ma takie cudo ale nie w tej cenie i bez dodatkowego chłodzenia i tak sie nie obejdzie.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Możesz zapodać cosik takiego

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,62924/ ew.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52667/

Chyba że zależy Ci na ciszy, wtedy polecam tą

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53678/

Ceny z Komputronika są wzięte z kosmosu,więc nie należy się nimi sugerować :D

Chyba że załapiesz się jeszcze na ten egzemplarz

http://www.allegro.pl/item575199024_sapphi..._ddr3_w_wa.html

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, sgeges, dawaj i 1000W do zestawów z 9500GT... :mur:

 

400W maksymalnie. I tak starczy na mocniejszego proca i lepszą kartę graficzną... Brać 9600GT lub 8800GT i zakładać S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy używaniu HDMI chyba Radeon jest lepszy ;) Nie trzeba się bawić w jakieś dodatkowe kable jak ma to miejsce przy GF...noo chyba, że znalazłby taką używkę 8800GT z HDMI na śledziu, wtedy nie zastanawiać się i brać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy używaniu HDMI chyba Radeon jest lepszy ;) Nie trzeba się bawić w jakieś dodatkowe kable jak ma to miejsce przy GF...noo chyba, że znalazłby taką używkę 8800GT z HDMI na śledziu, wtedy nie zastanawiać się i brać :P

W czym doszukujesz się różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta GeForce CUDA 9600 GT Gigabyte 512MB mi sie podoba - pasywna i jak na moje potrzeby calkiem wystarczy. Co prawda pewnie sie bedzie troche grzala ale jakis maly radiatorek na niej zrobi swoje.

Mowicie, ze Tagan moze to pociagnac? Jest to TAGAN 380-U01 i na to sklada sie Athlon X2 4200+, dysk 750GB i nagrywarka. Do tego karta ta lub podobna. Maksymalne obciążenie [A] to: +3.3V: 28 A

+5V: 37 A

+12V: 22 A

-5V: 0.8 A

-12V: 1.0 A

-5Vsb: 2.5 A

 

Jedynie co mnie wkurza to zuzyty wentylator w nim (glosny jest) ale mam nadzieje, ze nie problem to wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ;) Ja mam 400w zasilacz i cały czas działa stabilnie i bezproblemowo, z wymianą wentylatora nie ma większych kłopotów, a co do pytania w czym doszukuję się różnicy, to jeśli chodzi o HDMI na śledziu, dla mnie jest to mniej problemowe rozwiązanie. Kupujesz HDMI-HDMI wpinasz gdzie trzeba i działa :D

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ;) Ja mam 400w zasilacz i cały czas działa stabilnie i bezproblemowo, z wymianą wentylatora nie ma większych kłopotów, a co do pytania w czym doszukuję się różnicy, to jeśli chodzi o HDMI na śledziu, dla mnie jest to mniej problemowe rozwiązanie. Kupujesz HDMI-HDMI wpinasz gdzie trzeba i działa :D

No to miodzio. Wezme sobie te karte a jak zasilacz nie pociagnie to go najwyzej wymienie. Musze tylko znalesc ta karte w wersji rev 3, bo rev 2 ma jedno DVI i analogowe a rev ma ma DVI.

 

Dzieki wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...