Skocz do zawartości
Jmarcin

Cerberus P6331-4r + Pc Z Xp + Hp Pav Z Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

na początku powiem, że przetrzepałem już google i jakoś nie znalazłem konkretnych pasujących rozwiązań...

 

Posiadam dwa komputery podłączone do Cerberusa (jak w temacie) za pomocą skrętek. Jeden z XP a drugi z Vistą. Router jest podłączony pod neo i nie ma z tym problemu – obydwa PC mają dostęp do netu. Na Cerberusie przekierowałem porty p2p i wszystko śmiga tak jak powinno.

 

Problem jest z „widzeniem się komputerów sieci lokalnej”

 

Poustawiałem wszystko w taki sposób:

 

Router

IP (domyślne) 192.168.1.100

 

Vista

Nazwa: Stacja1

IP 192.168.1.101

Maska 255.255.255.0

Grupa robocza: Siec1

 

XP

Nazwa Stacja2

IP 192.168.1.102

Maska 255.255.255.0

Grupa Robocza: Siec1

 

Vista po otwarciu Sieci widzi tylko Stacja1 – czyli Siebie a XP widzi Stacja1 i 2, z tym, że do Stacja 1 nie ma dostępu. Oczywiście w XP i Viście wszystko udostępniłem, ale w przydziały wolałem się nie zagłębiać

 

Kombinowałem z plikiem lmhosts

 

192.168.1.100 Cerbeus P6331-4r #PRE

192.168.1.101 Stacja1 #PRE

192.168.1.102 Stacja2 #PRE

 

ale nic to nie dało...

 

Proszę o jakąś poradę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, częściowo rozwiązałem go wyłączając firewall w Viście. Wtedy Vista widziała kompa z XP i można się na niego dostać. Niestety w drugą stronę nie działało (oczywiście firewall w XP też wyłączony) i po wielu próbach poddałem się. Teraz mam Vistę na obu kompach i wszystko jest ok (oczywiście wbudowany firewall wyłączony - przynajmniej na czas przesyłania plików).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Systemy zaktualizowane.

2. Wyłączone lub odpowiednio skonfigurowane firewalle.

3. Skonfigurować poprzez kreator sieci.

 

I nie ma mowy, żeby nie działało! Oczywiście wchodzimy na kompy poprzez IP. Otoczenie sieciowe działa poprawnie tylko z WINS lub z plikiem LMHOSTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

poradziłem sobie - w zasadzie przyczyną był Norton, który nie dziłał dobrze (opcja zaufania do sieci nieaktywna), przeinstalowałem i już wszystko śmiga. IP uzyskiwane automatycznie i bez lmhost.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...