Skocz do zawartości
SingSing74

Microlab Fc-530 Czy Logitech Z-3e ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić jeden z w/w zestawów.

Proszę o opinie głównie osoby, które słyszały te modele.

Wiem, że wybiorę jeden z nich i nie interesują mnie inne.

Chcę wydać 250 zł (nic więcej), nie mam miejsca na biurku na zestaw 2.0, który miałby jako taki bas.

Głośniki mają służyć głównie do oglądania filmów, grania i na ostatnim miejscu do słuchanie muzyki.

Preferuję odsłuch na niskim i średnim poziomie głośności.

Lubię miękki ale kontrolowany bas, a średnie i wysokie muszą być zrównoważone i dobrze słyszalne (czytałem, że w Logach Z-3 ze średnimi jest tak średnio :) , czy to prawda?)

Dla mnie najważniejsze jest brzmienie, a nie ergonomia więc na niej proszę się nie skupiać.

 

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

SingSing74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak są dwie małe plastikowe pierdziawki zamiast satelit średnich tonów brakuje sa tylko wysokie i sub dlatego bym się składniał w strone microlabów myślę ze te drewienka lepiej oddadzą sredniaki . Do tego wzmacniacz i pilot bezprzewodowy nie musisz łazić do kompa za każdym razem kiedy oglądając film lub słuchając muzyki chcesz wyregulować głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w z-3e, ale w moich logach x-230 (a miałem dwa zestawy) występował taki głupi problem, że jak słuchało się muzyki w miarę cicho, to prawy głośnik grał trochę głośniej :P Musiałem ustawiać głośniki na 50% volume, a głosem sterować z poziomu windy. Z tego co słyszałem, problem często występuje w głośnikach z analogowym sterowaniem wzmacniacza (czy jakoś tak), w microlabach jest sterowanie cyfrowe i ten problem nie występuje. Sam mam fc-530 i jestem z nich bardzo zadowolony ;)

Edytowane przez DNL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem właśnie zamiar kupić x-230. Z kilku wystawionych na półce w Saturnie grały najlepiej ale nie było tam dużego wyboru. Podobał mi się bas który było słychać nawet przy cichym odtwarzaniu, natomiast średnie i wysokie w porównaniu z T-40 były jakby przymglone. Miałem nadzieję, że w Z-3 trochę to poprawili ale nie miałem okazji nigdzie ich posłuchać, nie mówiąc już o microlabach. Może ktoś wie, gdzie w okolicach Katowic można posłuchać w/w zestawów? DO DNL -Jak wygląda w/g Ciebie porównanie basu między x-230 a FC-530?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi nazwać bass w logach... Jest on mocny/potężny? Według mnie taki trochę sztuczny. Jak się słucha x-230 to wszystko chodzi, przy większej głośności u mnie zaczynała buda od komputera dzwonić. W fc-530 bass jest całkiem inny. Jest on bardziej soczysty, jednakże delikatniejszy. Dodatkowo dla subwoofera pomagają satelitki, które także co nieco potrafią (widać nawet jak ładnie pracują membrany głośników). Tak więc podsumowując, przyznam, że bass w logach jest mocniejszy, jednak dla mnie (i moich sąsiadów z góry :P) bardziej odpowiada ten z microlabów ;) Zaznaczam także, że u mnie głośniki służą głównie do słuchania muzyki, więc jeśli wybierasz głośniki do gier, to wydaje mi się że ten "boom" logów może być bardziej odpowiedni :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi nazwać bass w logach... Jest on mocny/potężny? Według mnie taki trochę sztuczny. W fc-530 bass jest całkiem inny. Jest on bardziej soczysty, jednakże delikatniejszy. Dodatkowo dla subwoofera pomagają satelitki, które także co nieco potrafią. Zaznaczam także, że u mnie głośniki służą głównie do słuchania muzyki, więc jeśli wybierasz głośniki do gier, to wydaje mi się że ten "boom" logów może być bardziej odpowiedni :)

Pozdro.

Dziękuję. Właśnie o takie porównanie mi chodziło.

Jeszcze spróbuję gdzieś je namierzyć,

może uda mi się posłuchać żeby się upewnić w 100%.

 

Pozdrawiam

SingSing74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...