Skocz do zawartości
kubolin

Największy Dylemat Z Chłodzeniem Jaki Miałem. Pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupić chłodzenie napoczątku wytypowałem sobie mugena jednak jak się okazało na mojej płycie FOXCONN M61PMV z procem AMD ATHLON X2 7750 be okazał się za szeroki i kolidował z pamięciami potem wybrać miałem karakuma jednak okazał się za wysoki (mugen z resztą też)

moje pytanie brzmi jakie chłodzenie wybrać do ok 110 zł chłodzenie aby się zmieściło nie może mieć większej szerokości niż 10,5cm i wysokości 15 cm pomóżcie dobrać odpowiednie aha ma mieć podobną wydajność jak karakum

a może na razie używać box i pomału kompletować wc (czy za ok 200 da się mieć wc na samego proca równie wydajne co powietrze za ok 110zł)

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WC.

To customowe troszeczkę da się złożyć.

Blok miśka + BW/CR2 + Chłodnica zrobiona z nagrzewnicy samochodowej + węże z castoramy + borygo z destylatką.

 

ED: Mogę Ci podać jakie u mnie temperatury ;)

 

 

OMG płytka ma już parę latek :rolleyes:

 

Z AC to fryzjer 64 się łapie, ale wydajności pentagrama to nie ma.

Edytowane przez wilczurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tych chłodzeniach czy opłaca się któreś z nich kupić czy lepiej zbierać kasę i kompletować wc (podaj mi jakie masz temperatury bo jestem ciekawy :-D )

te chłodzenia to:

ARCTIC COOLING FREEZER XTREME

SCYTHE Katana 2

Thermaltake V1

może znacie jakieś lepsze od nich i od wc ( jeżeli chodzi o cisz to ma być nie głośniejsze niż sunon 92mm 2500 rpm/min w starym pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do shurkiena to nie mam pewności czy będzie pasował

a co do xp 120 i 140 to sprawdzałem czy będzie pasowało z trochę słabszym czyli xp 90 i gdybym miał zwyczajne pamięci to tak ale mam ocz reaptery hpc tak że kolidują z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted2:

A gdyby tak hipotetycznie :

 

Sprzedać twoją płytę za te 60zł, kupić coś "elo" za 130zł, a za te 130zł co zostanie dokupić ninje używkę i adekwatny wentylator ( Slip stream 800/1200 ) :rolleyes:

 

 

WC masz taki plus że potem możesz na fenoma założyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodnicy to już mam załatwioną(znajomy wisi mi kase tak że podałem mu model jaki ma znaleźć a resztę to niech on się martwi gdzie kupi)

ale mam problem taki że nie wiem jaką wybrać pompkę pomożecie mi doradzić jakiś model tylko koniecznie niezatapialny fundusze to ok 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie muszę zrezygnować z wc :sad: ale znalazłem które chłodzenia powietrzne mieszczą się na płycie są to Thermalright Ultima 90i

SCYTHE Shuriken SCYTHE Katana 2 Arctic Cooling Freezer Xtreme i OCZ VENDETTA

które z nich jest najwydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli uda ci się jeszcze dostać w dobrej cenie to zdecydowanie Thermalright Ultima 90i, wydajność lepsza niż karakorum ;) Pamiętaj tylko, że to jest sprzedawane bez wentylatora w zestawie.

 

Unikaj Shuriken-a! , to nie jest wydajna konstrukcja. Nie została do tego stworzona, tylko ma wejść tam gdzie inni nie dadzą rady, ale wydajność jest nie wiele lepsza niż najmocniejszego BOX-a.

 

Reszta tych co wybrałeś jakoś specjalne wydajnością nie świecą, ale najlepszy z nich to Freezer Xtreme.

 

Ja bym polecał jednak to:

 

http://www.cooling.pl/auras-cool-cpu-wave-...ukt,551355.html

 

Wydajność lepsza niż wszystko co wymienialiśmy, porównywalna do Karakorum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odświeżam temat jednak zdecydowałem się na wc posiadam już blok cpu pompke pompka hydor SELTZ S20II i rezerwuar

nie mam węży i nie wiem jakie wybrać :rolleyes:

i chłodnicy tu pojawia się problem ponieważ wc ma być bardzo ekonomiczne nie wiem jaką wybrać

czy 2 x bwa 121 czy 1x bwa 122 czy może jakąś nagrzewnice albo

coś takiego z allegro http://allegro.pl/item619151013_doskonala_...chlodzenia.html

narazie wc będzie chłodzić cpu + nb ale w przyszłości też gpu

pomożecie w wyborze :) ?

aha miejsce na chłodnice ma max ok szerokość 15-17 cm długość 35-40cm wysokość do 10-12cm tak że można dwie lub trzy mniejsze tylko czy pompka da rade i czy się to opłaca przepływ pompki to 460 L/H

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...